Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kajika
8. feb 2009

bambusko mám prosbu, zahlédla jsem, že vlňáčky pleteš z ovčí vlny, myslíš že by z ní šel svetr, jestli nekouše a neplstnatí. Díky

bambusko
8. feb 2009

kajika, tato je prirodna, speci na vlnikay, lebo ma vysoky podiel lanolinu a preto neprepusta vlhkost z latkovej plienky. trochu hryzie a plstnatie. ja som kvoli tomu vyparala kjeden sveterr z domacej vlny, nedal sa nosit, ale na vlniaciky je to ok. ono ma dieta na tele len ten kusok okolo pasu a na nozickach. na sveter si kup nejaku spracovanu, myslim, ze robi aj sds. aj ked niekoho, napr. moju mamu, hryzie vsetko zo 100% vlny, pritom nase dievcata behali hole v jej ofrflanom svetri 😕 🙂

musko
8. feb 2009

kajika - pravá ovčia spracovaná aj na svetre je merino vlna, majú na www.zalticko.cz a isto aj na nejakom sk e shope.

telinka
8. feb 2009
telinka
8. feb 2009

inak vdaka za navod 🙂

telinka
8. feb 2009
kajika
8. feb 2009

Holky, děkuji za rady 🙂, s kamarádkou jsem chtěli koupit šumavskou ovčí na svetr, ale asi by to dopadlo špatně ☹ , a myslíte z té ovčí by šli ponožky pro chlapa, furt je zmrzlej, tvrdí že upletené doma jsou lepší než všechny termo 😀

liviky
8. feb 2009

ahojda holky,kukněte 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
....uvažuju co dál,nák mě to pletení chytlo!!! 😀

kajika
9. feb 2009

Moc pěkné Liviky, zkus je tam podrobný popis schválně jsem se dívala, holkám by se to určitě líbilo Hello Kittyhttp://www.e-pleteni.cz/popisyZdarma.petra?star...

gucz
9. feb 2009

na vlnape majú pozlacňované priadze, tak si pozrite

telinka
9. feb 2009

gucz , vdaka za info , ale uz sme objednali , podaktore uz mame doma a ja napr.z nich uz pletiem 🙂

liviky..ty si sa nejako rozbehla 🙂 sikulkaaaa

ja som doplietla min.tyzden miske pulovrik z toptexovej "KATERINA PLUS" ale je uzasna , perfektne sa z nej pletie , vyzera super a aj na omak je veelmi prijemna 😵 vecer hodim foto

schnek
9. feb 2009

ahoj, neměla byste některá odkaz na to, jak se plete pata na ponožce? ideálně návod pro úplně pitomý i s obrázky 😉 😀

telinka
9. feb 2009

http://www.kreativni-stranky.wz.cz/pleteni-pono...
tuto je taky jednoduchy na dvoch ihliciach , sice bez podrobnych obrazkov , ale podla mna zrozumitelny 😉

schnek
9. feb 2009

díky, našla jsem tohle 😉

http://www.pleteni.cz/navod10.html

kajika
9. feb 2009

Telinka v albu máš ponožky se samovzorovací vlny, jaká to je a kolik jsi ji zbotřebovala na jakou velikost. Díky 😵

telinka
9. feb 2009

kajika plietla som z tychto: http://www.klbkovlny.sk/index.php?cPath=123_83
velkost 38...este mi z klbka ostalo ale mensia cast , takze dalsi par budem musiet skombinovat s inou vlnou 😒

kajika
9. feb 2009

Telinka díky 😵

kili
9. feb 2009

ja viem, že to sem moc nepatrí, nie je to pre deti, ale pozrite http://www.modrastrecha.cz/bazar/show_entry.php...
no ja keby som niečo také vytvorila, tak by som si to cenila asi na 1000cku 😀

katrin21
10. feb 2009

baby, minule som sem pisala... no tak vcera som z tej mojej Lady drahej zacala strikovat.... striedam farby a uz som aj parala, lebo som sa rozhodla pre ine poradie farieb.. ale neviem, ci zas nebudem parat, lebo an teraz sa mi ot uplne nezda... tak asi skusim zas inu verziu....( striedam bielu, hraskovo zelenu,oranzovu a bledo zltu....) tak neviem.... dala som 90 ociek a po patente som pribrala este 15.. hadam to nebude moc vela na 8 rocne vysoke dievcatko... primeriavala som k jej svetru, tak hadam to bude dobre... my to tak chytilo, ze som strikovlaa do 23.30.. 😀 dneska pokracujem, mozno budem zas parat ...

roasha
10. feb 2009

kili,ale to ma naozaj lacne... 😲 ........nehackujem,ale len tie priadze dost stoja,a este robota/podla mna sa podcenila/... 😅
katrin,neviem na akych ihliciach robis,ale ja ked robim na 4ihliciach Ladu,tak sebe /v.38/zacinam na 100ociek,a rozpletiem cca na 114-116.

roasha
10. feb 2009

kajika,nepis uz o akciach na vlnap-e,zasa som si objednala... 😅

kili
10. feb 2009

roasha, že? tiež sa mi zdalo, že to je nejak moc lacné. Hmm, možno to nerobila a len má doma a predáva, ale teda keby mi to babka alebo niekto háčkoval, tak by som si to viac vážila 😕

roasha
10. feb 2009

skoda,lebo su to naozaj krasne kusky/krasna robota/.. 😕
mne ked kamoska palickovala kadejake obrazky/fakt dobra kamoska,ze si nechcela ratat ani robotu/,tak aj tie najlacnejsie vysli aspon 50.,nie som svina,aby som jej nedala aspon nieco navrch.

katrin21
10. feb 2009

roasha:no ved prave.... ja som zacala na 3 patent a teraz mam 4.... ale predtym, co mala Kika svetrik, tiez z Lady, tak tam mala 70 ociek v patente priblizne a sa mi to zdalo uz dost obtiahnute... tak vazne neviem... ale zase, ja ho chcem spravit aj trochu vacsi, aj rukavy aby si vyhla patenty zatial... nech ho dlhsie vynosi....

ked ho prirovnam k sentru co ma teraz, tak je spodok rovnako siroky.. ona je dost vysoka po mne, uz jej kupujem 146 velkost...a ruky a nohy ma dlhe, inak je chudááá.... tak neviem.... ale uz sa mi tonechce parat...

roasha
10. feb 2009

zalezi,ako na "pevno" strikujes,ale c.3ihlice sa mi uz zdaju dost tenke na Ladu 😅
ja malej tiez vzdy robim vacsie pulovre... 😉

katrin21
10. feb 2009

jsa nestahujem tak uplne.. ale to len patent, potom robim na 4kach....

katrin21
10. feb 2009

beriem to tak, ze ked som jej pred 4 rokmi strikovala na 70 ociek, tak teraz by mohlontych 90 byt OK... sa mi tak zda... no ved ked to bude na slona, tak pockame kym dorastie 😀

lenadka
10. feb 2009

katrin teba najdem vsade🙂 😀 ja som vcera malej dostrikovala-zosivala som rolacik a pri zasivani som jeden rukav viac natiahla tak sa mi normalne zdal kratsi 😀 🙄 ale operem a natiahnem ho viac 😝

katrin21
10. feb 2009

leni: no to bude preto, ze a v robote nudim a aj ked mam co robit , tak sa mi nechce 😀 tak radsej citam a pisem.... aj ked niekedy ma to uz ani nebavi....
som zvedava, ako dostrikujem ja tento... som nestrikovala 4 roky.... a najhorsie je, te robim po dva riadky, ale z jednej farby len 1 a potom mi to vyjde blbo, ze musim zacinat na druhej strane a nit mam na opacnej... neviem to tak tahat, asi ju budem musiet odthnut a zauzlit na druhej strane a tak dalej... neviem, ako to vyriesit... proste robim 3x2 riadky a potom 1 riadok oranzovej... a kedze sa s nou nevraciam, tak mam nit , co potrebujem, az na druhej strane... 😝

lenadka
10. feb 2009

ja som teraz patent strikovala na 70 ociek a jej je tak akurat 😉
asi to odstrihni a uzlikuj to by bola dlha nit 😲