Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

79zuzana
30. sep 2012

@jasmika nerobila som podla navodu, len som uhackovala 4 stvorce, zosila a potom som hackovala okolo krku kym to nemalo tu spravnu velkost 🙂

letuskah
30. sep 2012

@mimkaa2607 tento vzor na deku je krasny mozno raz niekedy 😀

79zuzana
30. sep 2012

@mimkaa2607 haha, ze par kuskov... krasnu zbierku mas 🙂 tie satocky nemaju chybu, musim nieco urobit aj ja pre nasu princeznicku ;)

@zuzka72 tak ta peppa pig supravicka je zatial to najkrajsie co som tu videla 🙂 klobuk dolu 😉

zuzka72
30. sep 2012

@79zuzana děkuji, ale myslím, že tu byly i zdařilejší kousky

olalka
30. sep 2012

@mimkaa2607 mimka tá oranžová je úplne nádherná, ja už mám vlny nakúpené, len sa do toho pustiť. mám síce ešte čas, ale keď sa mi to zapáči, môžem si urobiť aj na výmenu 😀 končím práve 12 tt 🙂

mimkaa2607
30. sep 2012

@jancip dakujem 🙂

mimkaa2607
30. sep 2012

@letuskah ja by som chcela tu deku začať hačkovať...len musim ist nakupiť vlnu ... ale neviem či si ju skor neobjednam...na nete je lacnejšia ako u nas ... u nas maju doru po 2eura 😖
@79zuzana Dakujem ... no este mam niečo v albume ... len sa musim teraz pustit do tej deky 😵
@olalka 😀 no ja v piatok zas začinam 37tt ... dufam, že stihnem tu deku uhačkovať...v utorok idem na poradnu, tak som zvedava čo mi Dr povie ... kuknem kolko stoji vlna v ZA a ak nič nenajdem, tak musim objednať až to začnem hačkovať 😵 ... chcem použiť hnedu, smotanovu, ružovu a asi fialovu farbu ... mame hnedy kočík 😵 ...

roo
30. sep 2012

Dovolim si sem kopirovat cely jeden clanocek aj s uvedenim zdroja, ktory som nahodou videla:
Milé maminky, ktoré rady háčkujete a popri starostlivosti o vlastné deti a domácnosť si nájdete čas, zvyčajne po nociach, na svoju záľubu, pridajte sa čo i len jedným háčkovaným štvorcom!
O čo ide?
Budeme spoločne tvoriť štvorce na maxi deku, rozmer štvorca 15 cm x 15 cm. Použitý materiál je na vás. Tieto štvorce sa nakoniec zháčkujú v jednu veľkú deku a tú dáme do aukcie. Vydražený výťažok z nej pôjde na dobrú vec - pre bábätká v nemocniciach - kardioooddelenia, novorodenecké - podobne ako pri minulej akcii zbierke čiapočiek, ponožtičiek, diek a iných vecí pod záštitou OZ Malíček.
Svoje štvorce môžete posielať do 31.10.2012 - akciu cez FB manažuje Monika Iginka Martincová s pomocou Veroniky Ulbrichtovej Vríčanovej.
V novembri sa budú štvorce zháčkovávať a v decembri sa bude deka dražiť. Tak do zháčkovania priateľky 🙂
(http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/starostliv...)

meg_junova
30. sep 2012

@zfidorka hej hej :~) Len tie krytky na uska moc nechapem 🙂))

katy2
30. sep 2012

@meg_junova tie krytky su uplne jednoduche, su dobre popisane v tom navode.....

letuskah
30. sep 2012

@mimkaa2607 tak to mas tesne tesne aby si to stihla 🙂 ja by som dala tak ako pises hnedu, ruzovu a smotanovu ale tu fialovu by som nedavala, sa mi to uz vidi moc 😉

baka
30. sep 2012

@mimkaa2607
z tohto vzoru by som hrozne chcela urobit deku, nemas prosim nakres alebo navod?

olalka
30. sep 2012

@mimkaa2607 aj my máme hnedý kočík 😉 ja som vybrala dva odtiene hnedej a smotanovú zatiaľ. asi zostanem v takých neutrálnych farbách, keďže pohlavie fakt môžem zatiaľ len tipovať 😀
chodíš k lekárovi do ZA? ku komu chodíš?

mimkaa2607
30. sep 2012

@letuskah no uvidim..to chcem ist do obchodu kuknuť tie farby a potom ak budem vidieť, že na nete je lepšia cena, tak by som cez net objednala klbka 🙂 😵 ... ale to hadam stihnem...a ked nie, tak budem ešte v porodnici hačkovať 😀

@baka na tu oranžovu deku?...nemam 😖 ... ked budem mať vlnu, tak si chcem sadnuť za net a kukať tie vzory, či to nenajdem 🙂 ... ale tiež sa mi pači ten oranžovy vzor ... a na 90%budem robiť ten ... ak by som našla niečo krajšie, tak zmenim vzor 🙂 ... ja som od začiatku roka kukala vzory a som to len stahovala... 🙂 ... tak ani neviem z ktorej stranky je tento vzor

mimkaa2607
30. sep 2012

@olalka a aku vlnu si kupovala?...ja mam na kysuckej doktora ... k Jamriškovi ... a niekedy tam je aj vesely-ale ten je tam väčšinou len v stredu ...

olalka
30. sep 2012

@mimkaa2607 mimka Lisu som kupovala, chcela som takú hrubšiu a celkom sa mi pozdávala, je veľmi príjemná mäkkučká...
tak u lekára sa nestretneme, chodím inam 🙂

zfidorka
30. sep 2012

@meg_junova co presne nechapes? uberas stlpiky na krajoch, aby sa ti to zuzovalo a miesto kde budu kryty si vymeras podla dietatka...

adrika79
30. sep 2012

@roo Uz to tu fici, manazuje to alexandra_bv, ale velka vdaka za propagaciu - aj ja pripominam stvorce na maxideku a hackovane ciapky a ponozky pre babatka v nemocniciach :D

juny
1. okt 2012

@mimkaa2607 krásny vzor 😉

roo
1. okt 2012

@adrika79 Uz som nasla na MK aj fotoblog vo Vybrali sme, dorobim dnes-zajtra dve ciapocky, co mam rozrobene pre moje baby a pustim sa do nejakych stvorcov a ciapociek, aby som to stihla poslat do terminu.

blka
1. okt 2012

Můžu se zeptat, jak háčkujete z těch chlupatých vln? Já chci udělat čepičku a začínala jsem snad už 6x a vždycky vypárala 😒 . Prve byla pořád malá, tak jsem zvětšila to základní kolečko a to už vypadalo dobře, jenže místo aby se mi pak začala tvarovat do čepice, tak se vlnila 😖

mimkaa2607
1. okt 2012

@olalka Lisu?..o takej som ešte nepočula...ale skusim zajtra niečo kuknuť... dakujem 😵

natalitimk
1. okt 2012

nema niekto navod na jednoducheho hačkovaneho motýľa.?

natalitimk
1. okt 2012

@bisy -dakujem skusim,snad sa dačo podarí...

cukor
1. okt 2012

ahojte...nemá niekto návod na háčkovanú bambulku?

bisy
1. okt 2012

@cukor neviem, ci hladas nieco taketo - http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5477

usiko
1. okt 2012

ahojte, citam si vas tu,zacala som hackovat, par ciapok mam za sebou, ale nemam sa velmi cimmchvalit, vase vytvory su uzasne......dnes som chcela nejake ponozky na zimu a stojim hned na prvej vete: prosim vas aky je to PLS? v navode je zena zaciatok treba urobit 3-4 riadky PLS /aby sme odmerali aky onbod bude treba/ ,,,ale neviem co je PLS ani ako sa to hackuje,.....ak mi poradite, budem velmi vdacna🙂

pifina
1. okt 2012

@usiko PLS by mal byt polodlhy stlpik 😅 naberies ako na dlhy stlpik, ale pleties ako kratky, na jedno "pretiahnutie" 😅