• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

7. apríla 2017 
@pifina fakt? lebo jej to na obrazku vypada akoby to boli dlhe retiazky....no dobre, vyskusam a napisem...dakujem ti:slight_smile:
1. okt 2012 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Caute kocky. pridavam sa do temy a idem sa pochvalit svojim prvym vytvorom pre moju krpanu... :slight_smile:
1. okt 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabudla som foto :grinning:
1. okt 2012 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
yeda ja by som este raz ten PLS, neviem co znamena....este pridam fotku aj s popisom, dufam, ze sa dotycka mila zienka nebude hnevat...ak mame nejaky napad este, poprosim on...dakujem:

Nejprve si z příze uháčkujeme tak 3-4 řady PLS (řetízek dělejte volně nebo o číslo větším háčkem, aby šel dobře natáhnout), abychom zjistili kolik sloupků budeme potřebovat. Řetízek uděláme malinko delší než je potřeba na přetáhnutí přes patu a výsledný proužek pak napneme v nejširším místě a spočítáme počet sloupků (já napočítala 46). Ten pak upravíme na počet dělitelný 6 (u mě 48). Počet sloupků známe, můžeme vypárat proužek (anebo si ho nechat jako měřidlo třeba pro ostatní členy rodiny) a začít háčkovat.
1. okt 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,hackarky :wink: nemate niektora navod na peknu bekovku pre dievcatko?dakujem
1. okt 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usiko nemas povodnu stranku kde to bolo? ale priklanam sa k tomu ze je to polodlhy stlpik, neviem co ine by to mohlo byt :confused:
1. okt 2012 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7740 dakujem baby, ja sa teda pokusim o ten polodlhy stlpik @pifina to znamena ze ona dievcina v navode to len zle pomenovala?
1. okt 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzkaamato nádherná
1. okt 2012 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@79zuzana nádherné dielka @zfidorka krásne
@rencaboch krásne čiapočky aj dieťaťko
@janabanc krásna čiapočka aj modelka @tinushka13 krásne výtvory
@janemari krásne
@roo krásne čiapky
@ellysa nádherné, nádherné, nádherné... @mimkaa2607 krásne vecičky
@zuzka72 krásne
@jasmika nádhera
@mirenkam nádherná
1. okt 2012 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby musím sa vám pochváliť.. sestra mi poslala bavlnky z Portugalska.. skoro som odpadla.. :sweat_smile: niečo úžasné.. kvalitné.. mäkkučké protialergénne.. No hneď som sa dala na deku.. a nestačili mi klbká :( takže hneď ako dokončím.. dám vám foto! Ja sa len rozplývam z toho materiálu.. a nemám sa komu pochváliť.. drahý na mňa kuká či mi nehrabe.. :grinning: ešte že mám vás :D
1. okt 2012 o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@usiko na háčkované ponožky vyšel celý časopis, kdybys měla zájem, tak naskenuju, jsou tam i různé vzory... A doporučuju Sportivo od Vlnapu (mají jak jednobarevné, tak vícebarevné), nebo Ovčí vlnu nebo Merino na sakra teplé ponožky od SDS (kamarádka z té ovčí vlny ponožky pletla příteli a ten si je nemůže vynachválit)...
1. okt 2012 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vera_vila Sportivo jsem si koupila, že udělám ponožky manželovi. Tak jsem ráda, že ji chválíš :slight_smile: . Ten časopis jsem u nás viděla, ale říkala jsem si, to tam tak může být - samé ponožky, tak jsem ho nekoupila :grinning:
2. okt 2012 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky jsou nějaké háčkovací časopisy...teda krom SNADNÉ HÁČKOVÁNÍ :confounded: já mám balík starých od babičky ale to už néní ončo :grinning:
2. okt 2012 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blka ahoj, a nedala by si sem prosim nejaky navod na ponozky...jednoduchy..pre zaciatocnikov...prosim.....:slight_smile:
2. okt 2012 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila dakujem ti velmi pekne, bola by som vdacna, za nejek velmi jednoduche navody na ponozky,lebo zatial stojim nad tym jednym a nepohla som sa:slight_smile:
2. okt 2012 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,dievcata.zacala som robit prvykrat brmbolec,a zistila som ze to prevliekanie do kruhu nieje ziadna parada :confounded: :grinning: robila som to z utržkov lebo to velke klbko by sa mi neprevlieklo cez ten otvor...
.
chcela som vas poprosit,ci nemate nejaku osvedcenu fintu,sposob,ako ten brmbolec co najlahsie a najrychlejsie urobit a to prevliekanie si ulahcit :slight_smile: dakujem za kazdu radu... :slight_smile:
2. okt 2012 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rencaboch Já myslím, že ano. Taková ta diana nebo jak se jmenuje to háčkování. Diana je myslím zrovna pletení. V trafice určitě bude.
@usiko Já jsem právě ponožky ještě nikdy nedělala, taky to bude má premiéra. Ale tohle by taky mělo být z toho časopisu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8111 a trochu jiný http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10553
2. okt 2012 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojky "pletařky" a "háčkařky" :slight_smile: - nemáte někdo návod na nějaké jednoduché pletené nebo háčkované zvířátko??? Chtěla bych dětem udělat do školky jako překvapení na mikuláškou besídku. V pletení si myslím, že problém nebude, v tom jsem zdatná :slight_smile: - ale v háčkování jsem začátečník! Nevíte některá šikovná maminka o nějaké návodu či z vlasní zkušenosti? Předem děkuji za typy!
2. okt 2012 o 10:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usiko no neviem, z obrazka moc nevidno tak skus tie polstlpiky a uvidis, nakoniec to je len na tu skusobnu retiazku nie?
2. okt 2012 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usiko neviem podla obrazku urcit, ake su to ocka, ale podla navodu je to len pomocne, nie? aby si si spocitala, kolko treba a potom to mozes vyparat :sweat_smile:
2. okt 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@letuskah aha, uz si odpovedala to iste :grinning:
2. okt 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
2. okt 2012 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usiko dobrá - naskenuju základní návod a hodím sem obrázky...
@blka Ano, ten první návod, co jsi dávala odkaz, je z toho časopisu...
2. okt 2012 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rencaboch je jich spousta... Zajdi si do prodejny časopisů (ale ne nějaké ty tabáky v supermarketech, tam většinou nemají nic) a určitě tam objevíš... Jsou to různé speciály Diany, Sabriny a podobné... Já mám doma si dva nebo tři... Vždycky kouknu a koupím, jen když mě tam něco zaujme...
2. okt 2012 o 11:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge bohužel o žádném lehčím a snažším návodu na kulatou bambuli nevím... Většinou si udělám více menších klubíček (třeba tři a provlékám je naráz), nebo klubíčko třeba ze 3 nití a provlékám to tak, protože to potom přibývá rychleji, když se to dělá ve více nitích, než když se provléká jen jedna...
2. okt 2012 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak holky, tady návod na háčkované ponožky - od špičky přes patu k holeni... osobně vyzkoušeno a ponožky super... Kdyby měl někdo zájem o "vzory", napište, a já doskenuju...
2. okt 2012 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vera_vila dakujem za radu :wink: ,budem zatial prevliekat 2-3 vlny stocene naraz,ale nasla som predsalen nieco:
http://www.galanterialucia.sk/galanterialucia/eshop/2-1-Haciky-ihlice-pomocky/118-2-Pomocky-pri-pleteni/5/430-Bambulkovac-sablona-na-bambule

nemate s tym niekto skusenost,oplati sa?
2. okt 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge Zkušenosti s tím nemám, ale myslím, že to funguje úplně stejně, jako papírový kruh a ten je rozhodně levnější :slight_smile:... Pokud nehodláš dělat desítky bambulí, tak si myslím, že se to nevyplatí...
2. okt 2012 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge ja som si ten bambulkovac pred casom kupila a spravila som na nom az 4!!! brmbolce, ako pise
@vera_vila ked sa nechystas robit miliony tak je to viac menej zbytocne ale zas sa to super pouziva, je to ten isty system ako papier akurat ze sa nemusis kaslat s vystrihovanim a pod :dizzy_face:
2. okt 2012 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah ,no ved to ,a to prevliekanie mna najviac stve...
:confounded:
takze s nim nerobis,a ostala si verna kartonu? :grinning:
2. okt 2012 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok