Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

usiko
2. okt 2012

@pifina hej ale pata sa tiez tak robi a tusim aj ta cast kde su prsty.....fnuk...skusim tie polostlpiky.....dakujem zatial🙂

letuskah
2. okt 2012

@lemge robim s nim, len nerobievam casto brmbolce, ale pouziva sa dobre, takze ked zase raz spravim brmbolec ta urcite na tom bambulkovaci 😉

meggi0201
2. okt 2012

Ahojte babule, viem, žeby sa to nemalo 😀 ale potrebujem urobiť na čiapku fajfku, však viete 😉 nemáte niektorá návod len takú malú nabok? lebo neter ju chce a chce a chce.... uff sa navymýšľa

meggi0201
2. okt 2012

môj štvrtý a piaty výtvor 🙂 ospravedňujem sa za kvalitu, malý sa nechcel fotiť. Pri tej zelenej je maličký šilt, pôvodne bol o 4 rady KS dlhší,ale akosi divno stál....

petruska1402
2. okt 2012

žienky prosím vás poradte mi akú vlnu si mám kúpiť na zimnú chlpatučkú čiapočku?

lujzalota
2. okt 2012

DIEVčATá POTREBUJEM POMOC, mám krásny háčkovaný obrus, ktorý mal kedysi rozmery 170 x 250 cm, ale sa mi neuveritelne zrazil, takmer na polovicu, čo mám robiť, aby som ho dostala na pôvodný rozmer? Da sa to vôbec ešte zachránit? dakujem za pomoc

telinka
2. okt 2012

caute sikulky 🙂
moj najposlednejsi vytvor.....pre inspiraciu 😉

andy1978
2. okt 2012

@telinka krásna čiapka , aj tie strapčeky sú milé🙂

lussy23
2. okt 2012

@meggi0201 krásne aj synček
@telinka krásna

letuskah
2. okt 2012

@lujzalota podla mna staci ked ho preperies a napnes, daj si na zem deku alebo nieco alebo ak mas tie penove puzzle a na to ho natiahni a prispendlikuj, nechaj uschnut, ale natiahni riadne aby dosiahol tie rozmery, prilis nie aby si ho nepotrhala. 😉

rencaboch
2. okt 2012

Holky chci dělat hrocha a teda vůbec nechápu návod 😅 ty 4řetízky to jako...mám spojit dohromady jako na čepičku, nebo se to dělá normálně zasebou? A co znamená dtto?? 😅
ks=krátký sloupek, tělo a hlavu háčkujeme po spirále
Trup a hlava:
šedá barva
4 řetízky dohromady
1.řada: ks - 6 (2 přidané na zač. a konci)
2 2 ks do každého oka
3 2 ks do každého 2 oka
4 2ks do kaž. 3.oka
5 2ks 4.
6 2ks 5.oka (celkem =36)
7 2ks 6.
8 2ks 7.
10 2ks 8.
22 sháčkovat každé 8. a 9.oko
25 dtto 7. a 8.
31 2ks do každého 7. oka (celkem =48)
32 2ks 8.
33 2ks 9.
43 sháčkovat každé 9. a 10.oko
44. dtto 8. a 9.
45 dtto 7. a 8.
48 dtto 6. a 7. (tělo celé vycpat vatou,hlavu částečně )
50 dtto 5. a 6.
51 dtto 3. a 4. (hlavu vycpat úplně)
52 dtto 2. a 3.
53 dtto
54 každé 2 oka sháčkovat,dokud nebude vše sháčkováno.
Vlnu ustřihnout a zatáhnout.

lujzalota
2. okt 2012

@letuskah dakujem skusim

pifina
2. okt 2012

baby, uz ste sa stretli s navodom na hackovane/pletene gatky? chcela by som malej spravit treningovky z merina a potom nalanolinovat a davat jej do vnutra len vkladacku (snazime sa bezplienkovat), myslite, ze by to mohlo fungovat? teda, ked zozeniem navod 😅 mam jedny usite, ale to su klasicke vrchne gatky na plienku, chcem nieco mensie 😅

letuskah
2. okt 2012

@rencaboch ano to mas spojit do kruhu a dtto je detto, cize mas opakovat dane riadky, napr r 25 mas opakovat riadky 7 a 8 😉

rencaboch
3. okt 2012

@letuskah Moc děkuji 🙂

blka
3. okt 2012

@pifina Určitě to bude fungovat. Návod jsem viděla na MMB, jak na pletené, tak na háčkované. Ale ty pletené jsou hezčí. Já jsem jedny také upletla a fungovaly dobře.

meggi0201
3. okt 2012

@telinka 😕 😕 😕 wooow takto sa mi oči očia, aké je tá súpravka krááásnučká 🙂 🙂 🙂

roo
3. okt 2012

Nase nove dve. Ruzova je podla navodu na MMB. (na treti pokus 😀 )

mami29
3. okt 2012

ahoj muzu se pridat? zacinam se po vecerech nudit tak uvazuji ze nakoupim material a zacnu take 😉 mate nejake rady pro zacatek? jaka je spotreba napr camilly na cepicku a tak

janina_sun
3. okt 2012

ahoj holky, neporadil by mi prosím někdo, jak se udělají ty sloupky, kterými se pak protáhne stuha (viz fotečka)? nebo se udělá klasicky celá čepička a pak se tam tyto "poutka" přiháčkují nebo přišijí? Děkuju za rady!!!

brumca
3. okt 2012

ahojte 🙂 pridali ste uzasne vecicky, naozaj radost pozerat 😉
aj ja pridavam moje najnovsie ciapocky 🙂

vera_vila
3. okt 2012

@pifina http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7245 pletené jsou tady... nevím, jestli myslíš právě toto... Taky se je chystám uplést...

cucuriedka
3. okt 2012

ahojte sikovnicky, idem k vam po radu. Dufam ze mi budete vediet poradit. Pletiem synovi raglanovy sveter, zadny diel a trocha som zmatena v ceskych pojmoch. Mohli by ste mi prosim povedat, ako to chapete vy?

Potom pletieme v kazdej 6. rade 4x1 dvojite ujimani a v kazde 4. rade 13x1dvojite ujimani.

Prva vec ktoru nechapem je to dvojite ujimani (to neni klasicke spletenie ociek?) a potom v kazdej siestej a stvrtej, najskor 6 klasicky a az potom zacnem s tou 4tou radou, alebo ustrikujem styri, zuzim, a o dalsie dve zase zuzim?

prosim prosim poradte, viem ze sa vyjadrujem trocha ako hotentot ale strasne ma ten navod pletie. ☹ dakujem

blka
3. okt 2012

@mami29 Záleží, pro kterého syna budeš čepičku dělat. Mladšímu si myslím bude stačit 1 klubíčko a pro staršího 1 a kousek. Kdybys dělala z více barev, tak stačí od každé barvy po jednom klubíčku. Camilla je ale tak teď na toto počasí a na jaro. Do zimy není.

mami29
3. okt 2012

@blka A zimni jake?

blka
3. okt 2012

@mami29 Teplá je tango i krásně měkká. Teď jsem si objednala yetti, ale ještě jsem z ní nedělala. Ale ta by měla být taky teplá. Nejlepší jsou weby, kde u vln píší, na jaké období se hodí. Nebo i na mmb, kdo prodává vlny, tak to tam někdo má.

bacillka
3. okt 2012

@meggi0201 ja som sa tiež do toho odhodlávala dlho ale nie je to také zložité. Keď som tú šedú začala robiť tak som to nechcela pustiť z rúk lebo sa to tak krásne ukladalo.

bacillka
3. okt 2012

@telinka to je štrikovaná čiapka? Robíš to na okrúhlej ihlici alebo zošívaš? je to úúúúúúúúúžasné

letuskah
3. okt 2012

@cucuriedka uberas v kazdom 6 riadku, cize 5 normalne a v 6-tom uberies, a potom zase 3 normalne a vo 4-tom uberies. a dvojite uberanie znamena ze spleties 3 ocka, 2 ocka sa splietaju pri jednoduchom uberani 😉

cenculinka
3. okt 2012

dievcata, prosim vas, som taky zaciatocnik, co sa hackovania tyka. prosim vas, vedela by mi niektora poradit, ako spravit takuto ciapku? http://www.snowboard-online.sk/ciapka-burton-ka... aspon nejaky priblizny postup, neviem ako sa robi ten vzor ☹ dakujem za radu