Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

katrin21
10. feb 2009

no ved aj ja 4 roky dozadu tak.. to mala 4, ako tvoja... takze to bude snad OK...
asi budem musiet fakt uzlit... ale ten bok bude vyzerat hrozne.... 😝

eps
12. feb 2009

TAK UŽ MÁM TAKY NĚCO HOTOVO:
Svetr pro Madlu (ještě chybí šňůrky, jsou jen na okrasu, ale bude to asi vypadat líp)
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Čepička teplejší (ještě jsem ji rozdělala a přidělávám pár řad, aby jí netáhlo na uši):
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

A klučičí, tu zkouším prodat:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

eps
12. feb 2009

Ponožky pletu na 4 jehlicích a vy?

eleonora
12. feb 2009

ahojky tak u nas je zase chripka na navsteve a tentokrat u deti tak moc nestiham 😒

eps krasny veci. 🙂 ja pletu ponozky na dvou jehlicich me ty ctyri nejak prekazeji v ruce 😀

liviky
12. feb 2009

ahoj holky,
tak já ted nemám na letení ani ppomyšlení,holky mají teploty už druhý den 40tky,to je děs!
..jinak mám rozpletené ponožky a taky je dělám na dvou jelicích,stejně by mi holky ostatní vytáhly! 😒

liviky
12. feb 2009

..jo jinak eps - skvělý svetr,ten se mi mooooc líbí!...já sem dost zatížená na kapuce 😅 😉

eps
12. feb 2009

Liviky, pošlu naskenovaný návod (když mi napíšeš do IP e-mail), není to těžký, a pokud budeš mít teplou vlnu jako oni, tak je to rychlovka. Já to dělala z jiné, tenčí, tak jsem si musela i rozměry (spíš počet ok) upravovat, ale docela to vyšlo. Jen výstřih je jinak, aspoň na první pohled.

Cokoliv, co pletu je teď podle návodů, takže pokud se někomu něco líbí, pište mi do IP,většinou není problém to naskenovat a poslat dál! 😉

Ajaj, nemoci si to opravdu vybírají. Na mé kmneové diskusi to taky marodí ve velkém, Madla má od včerejška rýmu, snad to nebude nic horšího.

Ponožky mě učila mamka na 4, na 2 jsem to nikdy nezkoušela, je to o zvyku, a na 2 se to pak sešívá po boku? Na 4 jen na špici, seberou se zbývající oka...

eleonora
13. feb 2009

EPs mas IP

a na 2 jehlicich se ponozky nesesivaji, ale spletaji k sobe 🙂 a zaposijes jen na konci nahore u rantlu 😉 aspon takhle je delam ja

eriqe
13. feb 2009

jeeej Eps, ten sveter je krasny 😵
Ja ponozky pliest neviem, ale uz sa na to dllho odhodlavam. Ja som teraz plietla vlniaky, ale dako som to popliela, tak zacinam odznova 😅

telinka
13. feb 2009

eps...aj od nas pochvala ..aj modelke 🙂
ja uz viem na dvoch aj na styroch....su dobre tak aj tak , akurat na styroch vyzeraju tak profesionalnejsie 😉
...tiez cakam na vlnu a vrham sa na vlniaky 😅

telinka
13. feb 2009

...akurat mi kozna tu vlnu prirodnu neodporucila pre petu , ale ja to risknem , pripadne ked sa vyhadze tak vlniaky predam...

eleonora
13. feb 2009

hojky holky jsem vam chtela jen napsat ze se neflakam , ale snazim se ted hackovat, ale casu malo Zuzka uz ma antibiotika tyden jsem se snazila s mucosolvanem a panadolem a prd

liviky preju at mas holciny taky brzo zdravy

liviky
13. feb 2009

eps..máš IP 😉
...jinak dnes je holkám l=pe tak asi budu chvíli plést 😀

roasha
15. feb 2009

baby "ponozkarky",vlnap ma akciu na ponozkove priadze.
http://www.vlnap.cz/Default.asp?CatID=1250&TYPT...

vivere
15. feb 2009

babyy, toto mi nerobte, este nedosla predosla objednavka a ako tak pozeram na vlnape na tu zimnu akciuuuu.... zasa by som objednala... juuuj..... 🙂 🙂 😵

eps
15. feb 2009

Holky, kolik toho objednáváte, aby se vám to vyplatilo kvůli poštovnýmu a balnýmu? 😅

vivere
16. feb 2009

eps, ono tazko povedat, podla toho, aka je akciova cena v porovnani s neakciovou, pripadne tou v kamennom obchode. ked napr. na jednom 100 g klbku usetris 10 korun a postovne je 80 korun, treba objednat aspon 900 gramov 🙂
ja som to hlavne porovnavala s cenou v kamennom obchode tu na svk a nakoniec som aj tak objednala podla toho, ktora vlna sa mi hodila a pacila 😉

kajika
16. feb 2009

Eps domluv se s nějakou kamarádkou, pak máte poštovné napůl. 😀 , jinak ta ponožková nemá chybu, váhám váhám 😵

vivere
16. feb 2009

kajikin napad je tiez prakticky 😉 a vyuzivany 🙂

liviky
16. feb 2009

ahoj holky 🙂
odložila sem ted pletení za šití,Viki půjde na karneval,kukněte do alba hadříky 😉

kajika
16. feb 2009

Krokodýl je úplně super, není nad šikovnou maminku 😵

liviky
16. feb 2009

ha dík kajiko 🙂 ...Lili chci udělat kostým opičky,tak sem zvědavá co z toho vyleze 😅

eleonora
16. feb 2009

liviky krokous vypada bezvadne fakt jsi sikovna 🙂

auky
17. feb 2009

ahojky zeny 😉 som tu nova a našla som si vas ked som hladala nieco o pletení rozhodla som sa urobit mojmu 7 mes. Miskovi vestičku a nemam žiadny detský motív.poradte kde okrem časopisov ho zohnat

liviky
17. feb 2009

ahojda ženy 🙂 ...kukněte do alba hadříky 😉 ...od zítra zase pletuuuuuuu 😀

auky - já nák neporadím,sem samouk a motivy nák nedávám 😅

vivere
18. feb 2009

auky, aky motiv mas na mysli? nejaky obrazok? alebo nejaky detsky vzor?

eleonora
18. feb 2009

Liviky ty masky jsou suprovy jsi moc moc sikovna tohle bych teda nezvladla 🙂

liviky
18. feb 2009

ale jo,pokud děti nevisí na zádech tak se dá zvládnout dost 😉

auky
18. feb 2009

chcela by som niečo detské a nie moc zložité lebo nie som profik,ale snažilka

vivere
18. feb 2009

auky, jasne, na zaciatok treba jednoduchsie 😉 ale myslela som, ci chces nejaky obrazok na vypletanie roznymi farbami alebo hladas nejaky vzor, ktory sa tvori vlastne iba striedanim hladkych a obratenych ociek...