Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nherry
12. okt 2012

@cenculinka neni zac 🙂. Prave mi ale napadlo ze robim ciapocku neterke a sestre mi dala instrukcie ze ma obvod 48 cm a dlzku chce 18 cm. Podla toho co som ti poslala je to o 1 cm viac. U dievcat aj tak robim vacsie a dlhsie pre pripad ze nosia copceky 🙂

katy2
12. okt 2012

pridavam ciapku zo vcera vecera

miriamkapa22
12. okt 2012

@zuzkaamato dakujem za info, dúfam, že sa mi ju podarí zohnať 🙂

zaira13
12. okt 2012

ahojte žienky.. idem už ja ja na to... teda idem sa pokusiť o prvu ciapku tak mi drzte palce... ak sa uz neozvem tak to preto ze vlna skončila v kosi ... 😅

majkak99
12. okt 2012

pouzivate niekto vlnu perleta luxus???ako ste s nou spokojne??????

katussamus
12. okt 2012

Ahojte,
poraďte mi čím to môže byť uhačkovala som čapicu z camilly a aj z eliana a šúľa sa mi dovnútra okraje, robím niečo zlé. Čapice sú pekné, nejdú mi do strán ani nič podobné len okraje/konce sa mi stáčajú donvútra ☹

bambola
12. okt 2012

🙂

majkak99
12. okt 2012

@bambola nadhera 🙂

majkak99
12. okt 2012

@katussamus aky si pouzila vzor? nedavno som robila ciapku zo zad relief stlpikov a aj mne sa to robilo a nakoniec som len nahackovala par obyc dlhych stlpikov a bolo to ok 🙂

janelinka
12. okt 2012

@katy2 veľmi je pekná.priznám sa,že tento vzor neviem robiť ☹ vďaka babám tu na koníku som sa už naučila veľa ale toto ešte nie.môžem poprosiť o návod? ďakujem

katy2
12. okt 2012

@janelinka http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9731
a tu mas, ako sa robi predny aj zadny reliefny stlpik

https://www.youtube.com/watch?v=HZ1EPQWFaB0


ten zadny je trosku pracny, preto aj ta ciapka je dost pracna, ale da sa to....
mimochodom, ja hackujem od piatich rokov 😀 V skolke som bola vystavny kus, ucitelkam som ukazovala, ako mi to ide.... 😀

letuskah
12. okt 2012

@majkak99
@katussamus presne toto sa mi stalo pri relifnych akurat ze sa to stacalo von tak som nahodila este dva riadky obyc KS a nie je to uplne perfektne ale je to dobre

janelinka
12. okt 2012

@katy2 ďakujem vyskúšam.tak to už je niečo.ja som skôr na pletenie a vyšívanie,háčkovanie ma chytilo až teraz🙂

katussamus
12. okt 2012

@letuskah
@majkak99 baby ja som začiatočník reliéfne ešte neviem 😀 , z camilly som robila z dĺhých stĺpikov a po každom riadku som otočila, neviem ako sa to volá tuším plastický vzor, a z eliana som robila čiapku iba z dlhých stĺpikov ale tam sa mi to trošku upravilo keď som nahačkovala na uši lebo som robila ušianku ale z tej camily nie. ☹

79zuzana
12. okt 2012

ahojte, tu je moj najnovsi vytvor. Darcek pre susedku - pred tyzdnom sa jej narodil syncek, tak som ju chcela potesit 🙂

jujka7
12. okt 2012

@nella0305
Ahoj,prave som objednala priadze cez Ganella a chcela by som stihnut tu nedelnajsiu uzavierku.Este mi neprisiel informacny e-mail,objednavala som takto prvy-krat.Mam platit vopred na nejaky ucet alebo to bude dobierka.Dakujem za info.pa

vera_vila
12. okt 2012

@majkak99 Perleta luxus - já jsem s ní byla vždy velmi spokojená... Myslím, že jsem z nic neháčkovala, ale rozhodně pletla a nemůžu si na ni stěžovat... Vypadá pěkně, drží tvar, dobře se mi s ní pracovalo...

letuskah
12. okt 2012

@79zuzana krasne

mami29
12. okt 2012

Nesneslo by to jeste jednu radu DS?

letuskah
12. okt 2012

@mami29 znieslo mozno aj dve aby mu to na uskach pekne sedelo aj ked sa bude mykat 😉

mami29
12. okt 2012

@letuskah dekuju jdu na to 🙂

poisonblu
12. okt 2012

@79zuzana krasny, aj ked ten vzor aj strih je skor dievcensky...hodil by sa v bielom na krst...nemas navod alebo aspon nakres?

mami29
12. okt 2012

Hotovo, omluvte kvalitu 😉 moje první poradna

79zuzana
12. okt 2012

@poisonblu ahoj, dakujem, chlapcensky ci dievcensky - to je jedno 😀 😀 😀 hackovat tu nevie nikto, tak sa tesila susedka aj tak 😀 😀 😀 Navod mam ale v anglictine. Ak by ti to nevadilo, tak ti ho mozem poslat 🙂

@letuskah dakujem 🙂

poisonblu
12. okt 2012

@79zuzana jasne, ja hackujem vacsinou podla anglickych navodov...v akom to mas formate? Mam ti dat mailovu adresu?

letuskah
12. okt 2012

@mami29 pekna prvotina 🙂

poisonblu
12. okt 2012

@79zuzana

zacarovanalady@gmail.com diky

79zuzana
12. okt 2012

@poisonblu prepac, nasla som link, 🙂 ale ak chces mozem ti poslat aj mailom

poisonblu
12. okt 2012

@79zuzana to je jedno, mozes dat link sem aj pre ostatne hackarky