• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

4. septembra 2017 
@meggi0201 moc krásná čepička, mohu se zeptat z jaké vlny jsi ji háčkovala a podle jakého návodu ty ouška? :wink:
23. okt 2012 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierka82 ahoj, môžem sa opýtať, z akej vlny je robený ten hnedý šálik s rukavičkami? Ide mi o tú hnedú "chlpatkovú" vlnu :sweat_smile:
23. okt 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@flowerfairy Já bych ty bambule asi nepřišívala, ale když je budu svazovat, tak to svázala nějakou silnější šňůrkou (třeba z řetízkových ok, nebo motanou) a nechala ji delší a za tu to k těm copánkům přivázala a pak ještě případně zapošila
23. okt 2012 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blka ďakujem, tak to mi isto postačí, to chcem pre 2 ročného krpca :grinning:
23. okt 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vera_vila dakujem, nejak tak to urobim, momentalne sa brmbolce odkladaju, lebo ciapocku musim zvacsit, aby sa dala zateplit :slight_smile: len nemam kedy :slight_smile:
23. okt 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hu hu húúúú.....malá na to : "jéééj kulčiatko" :grinning:
23. okt 2012 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@myska25 je to Lada Luxus, momentálne robím všetko z nej, u tejto modrej presne už návod neviem, ale napíšem, čo som robila zeleného oslíka:
1) 15PDS
2) 15PDS
3) 15PDS
4) 1RO+ 14KS
5) prvé 2KS zháčkovať, 10KS, posledné 2KS zháčkovať
6) prvé 2 KS zháčkovať, 8KS, posledné 2KS zháčkovať
7) prvé 2KS zháčkovať, 6KS, posledné 2KS zháčkovať
8) prvé 2KS zháčkovať, 4KS, posledné 2KS zháčkovať
9) prvé 2KS zháčkovať, 2KS, posledné 2KS zháčkovať+ ukončiť PO.
Umiestnenie ušiek: odmerala som malému vonkajšiu vzdialenosť obočia /11cm/ + pridať cca 6cm. To je 17cm spolu, od predného stredu čiapočky na ľavo aj pravo som si vyznačila 17/2= 8,5cm. A to sú začiatky ušiek. Hádam som to dobre napísala, keď tak sa pýtaj, ak budem vedieť, poviem.

Sama si to uprav ak potrebuješ do šírky, či do dĺžky, proste improvízace :grinning:

Ešte k tejto čiapočke, vopred sa ospravedňujem autorke, od ktorej som sa nechala inšpirovať, nie je to môj nápad, avšak som nemohla odolať, začala som ju robiť a musela pri nej sedieť, kým nebola hotová, chudák MM bol už zúfalý, všetko musel robiť za mňa :slight_smile:. Ale chcela som ju a chcela! :slight_smile:
23. okt 2012 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (18)
@meggi0201 krasna, normalne mi sanka padla...
23. okt 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah oki, takže jedna mi výjde, ale kukala som a je omnoho hrubčia ako Lada, však? Teraz robím z Lady a na zimu sa mi to moc nezdá, tak chcem čosi hrubšie :slight_smile: to tango vyzerá super
23. okt 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah jeeeej ďakujem, len musím zohnať ešte tú "priesvitnú" niť, lebo na zadnej strane ušiek mi vidno šedé stehy :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
23. okt 2012 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
žienky....ktorá vlna je podla vas najmakkšia teda tak najpríjemnejšia..lebo čo som si naposledy kupila elian tak uhačkovaná je podla mna dost taká akoby tvrdá.neforemná...dajte tipa lebo ja moc nehačkujem tak to nepoznám tie značky...
23. okt 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tuto ju trošku lepšie vidno zpredu

@letuskah a na nej je aj tvoja zásluha, veď TY a žienky odtiaľto ste ma to vlastne naučili :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. okt 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@mrkvakatka Margareta, Batole, Baby
23. okt 2012 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@piacere ďakujem :slight_smile:
23. okt 2012 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meggi0201 ten garlang je hrubsi ako lada plus je to vlna a akryl cize aj teplejsi, ale myslim si ze lada by na zimu stacila
no ja som ti sice radila, ale toto je obrovsky skok dopredu co si spravila a to je vdaka tebe samej, lebo si sa s tym piplala kym ti to nevyslo :wink:
a zelenou by si to nemohla zosit? popod tu sivu cast alebo sivou ale tak aby si nabrala len vlrchu cast vlny a nepresla az na spodok... bezne tak zosivam a nie je mi to vidno :wink:
23. okt 2012 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@piacere fakticky neviem ako sa vola :slight_smile: :sweat_smile: dneska ale idem akurat do galanterky a opytam sa na nazov. Ja idem do galanterky, pozriem co sa mi paci a moc sa na nazov nepytam :slight_smile: vecer ti ale napisem co je to za vlna :slight_smile:
23. okt 2012 o 13:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierka82 ďakujem :dizzy_face:
23. okt 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@piacere inak viem ze klbko je za 2.5 eur :grinning:
23. okt 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah asi to prešijem, bála som sa, že mi to nebude držať, a vravela som si, že je to vzadu na uškách, že to nebude vadiť, keď to bude vidno, ale štve ma to tam takže to prerobím a bude :grinning:
23. okt 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierka82 :grinning: 50g alebo 100g?
23. okt 2012 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majkak99 dakujem pekne :slight_smile: nazov vlny uz neviem, je to stvormo - tri cervene a jedna biela a je to prstove hackovanie :slight_smile:
23. okt 2012 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@piacere :grinning: netusim, :grinning: ale na ten salik a rukavice som minula dve cele klbka :grinning:
23. okt 2012 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@piacere dneska vecer ti poskytnem uplne informacie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. okt 2012 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vierka82 ok :grinning: vďaka
23. okt 2012 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinci Ahojky, capáčky jsem dělala od oka, ale původně když jsem se je učila před časem, tak jsem vycházela z tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6418 už je ten můj ale hodně odlišný od originálu, já to sepsané nikde namám, prostě jedu, pak pářu atd :sweat_smile:

@blka dělala jsem z příze Merino, háčkem 3, ale ten začátek je stejně divný, není to prostě za co pořádně chytit, ale jde jen o pár prvních řad a pak už to jede :sunglasses: jo a když jsem to zkoušela poprvé (z jiné příze, takové chlupatější), tak to byl děs, nějak se mi to otočilo a měla jsem rub venku, ale jak to bylo chlupaté, tak jsem si toho nevšimla a vůbec jsem nevěděla, do jakého očka píchnout, pak mi to došlo, ale párat to pořádně nešlo, takže jsem vzdala experiment a brátila se ke své nejoblíbenější Merino :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
23. okt 2012 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meggi0201 tam to nema preco nedrzat, to je take miesto ktore nie je namahane takze by to nemal byt problem :wink:
23. okt 2012 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah oukej, idem na to :slight_smile:
23. okt 2012 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte šikovnice :wink: ... Chcem pliesť dvojfarebný prúžkovaný šál pre drobca a ako to mám spraviť, aby boli kraje úhľadné . Neviem, či mám zakaždým vlnu odstrihnúť, keď prechádzam na druhú farbu a potom nakoniec to zamaskovať - poprevliekať cez úplet, ale bojím sa, keďže je to pletenina, tak konce by sa asi naťahovaním časom ukázali :slight_smile: Kebyže je to pulóvrik,a lebo niečo, kde sa kraje zašijú, tak by som to nestrihala pri zmene, len natiahla a pokračovala. Ale šál je inákapitola :grinning: . Existuje niečo také, že súbežné pletenie...či sa mi to len marí? Že tú niť na kraji, ktorú práve nepoužívam nejak zakomponovať do tých očiek okrajových , ktoré práve pletiem s tou druhou farbou...Asi so to prekomplikovala :grinning: ..tak mi to prepáčte...Díky za rady vopred..
23. okt 2012 o 14:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tiffanka no toto je moj vecny problem, ale skus pliest na dlzku a potom tie konce pouzijes na strapce alebo ich stiahnes a prisijes brmboles, pripadne mozes dokola spravit taky dvojvrstvovy a tam tie kraje teda nitky nebude vidno, da sa aj zastrikovat vlnu ale to by z tej rubovej strany nevyzeralo dobre, ale mozno je este nieco ine, ja som samouk tak neviem...
23. okt 2012 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah ...dakujem za rýchlu pomoc :grinning: ... neviem ako to poriešim...alebo nakoniec spravím nákrčník :grinning: :grinning: :grinning: Ale aj tak by ma zaujímal, či je na to dáky fígeľ! :dizzy_face: Díky
23. okt 2012 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok