• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

7. apríla 2017 
juj kočky,idem sa posťažovať.........tá vlna Lada je fakt strašne tvrdá......čapica je ako koberec,nepoddajná,a fakt taká umelá.......ach jaj,kúpila som 5 klbiek,ale musím zohnať niečo iné :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. nov 2012 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 tak to ma mrzi, ze aj ty mas blbu skusenost :pensive: je este taka moznost, ked mas tak vela klbiek, ze zoberes vacsi hacik a potom ciapku podsijes flisom
5. nov 2012 o 10:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 mne dala svokra Ladu,a ta sa mi zdala maksia ako Lada luxus/svokra mala stare zasoby/.uz ju nebudem kupovat a vyskusam Tango :wink:
5. nov 2012 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@saskax dakujem krasne za info,ja tiez pouzivam merino,ale chcela som taku hrubu ako je vlna,je nejaka znacka alebo vyrobca co ma merino podobnej hrubky,take ze 50g/50m cca.
5. nov 2012 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 inak teraz som robila ciapku starsiemu zo zelenej lady luxus a to je ako ryzova kefa tvrde, hnus, ale predtym som robila z cervenej, medovej, hnedej a bielej a tie su makkucke, hlavne ta medova a cervena, tie su ako pre babetko makkucke
5. nov 2012 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jujka7 ja som si teraz objednala od firmy DROPS - Big merino, je to na ihlice c.5 (50 g/75m) : http://www.ganella.cz/prize-big-merino/1714-prize-drops-big-merino-01-smetanova/ a este som si objednala od firmy SCHACHENMAYR - Extra merino big, to je na ihlice c.5-6 (50g/80m) : http://www.ganella.cz/prize-extra-merino/1472-prize-extra-merino-big-140-azalee/ myslim, ze z merina sa uz hrubsie nerobia, toto su asi najvacsie...potom jedine 2 priadze dokopy strikovat alebo hackovat.
5. nov 2012 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jujka7 alpaca sa vyraba z lamy - ona ma taku ostrejsiu srst, preto mozu niektore priadze trosicku ani nie ze pichat - no nebude to take makke ako merino...
5. nov 2012 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jujka7 este som nasla firmu LANG YARN - Merino 50, ihlice c.9 (100g/90m) - uz je to 98% merino vlna + 2% polyester...a myslim ze to bude dost drahe... http://www.langyarns.com/index.php?nav=7,45&prod_id=147
5. nov 2012 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. nov 2012 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 a nevymenila by ti ju predavačka v galantérke? U nás nie je problém, v pohode mi vymenia :slight_smile:
5. nov 2012 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
síce nepodarok ale aspon Kitty uši nezamrznú :slight_smile:
5. nov 2012 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
tak som zase nieco pomotala.....
5. nov 2012 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. nov 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
Ahojte žienky-šikovnice :slight_smile: sľúbila som 17ročnému synovcovi od Ježiška čiapku a vymyslel si, že chce takéto niečo. Uff poradíte mi, čo s tým? Existuje dáky návod na takútoháčkovanú čiapku z DS? Či je to len obyčajná a je proste dlhšia, ale potom ako docieliť toho, aby to vzadu ležalo? Tenšiu vlnu? Lebo čo som robila teraz trpaslíka z Lady, tak mi to stalo ako po rane prúdom, tá vlna je moc tvrdá, alebo som moc uťahovala.... poraďte prosím
5. nov 2012 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meggi0201 urcite nie z Lady,ta je tvrda,ja myslim,ze treba len urobit vacsiu placku ako je potrebne a urobit ju dlhsiu,tak ako sa ti hodi a potom uberat :slight_smile:
5. nov 2012 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@meggi0201 ja by som aj z lady spravila ale 5 hacikom aby to bolo volnejsie no a musi byt dlhsia ako taka klasicka, aspon tych 7cm
5. nov 2012 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simisi
@letuskah ďakujem a teda klasický postup? len proste dlhšia?
5. nov 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dievčatá, potrebujem radu :confused:
háčkujem svetrík do A, a evidentne mi aj predok začal od začiatku uchádzať do písmena A :grinning: dá sa ten predok nejako zachrániť teda okrem toho, že tam bachnem len jeden gombík?
som ja ale trúba :grinning:
5. nov 2012 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamičky, ktoré viete hačkovať. ja medzi vás, žiaľ, nepatrím. chcela by som vás popýtať, či by mi niektorá z vás uhačkovala ozdobu na rukavičky čiernej farby. rukavičky som kúpila z bazariku a sú na nich zvyšky lepu po starej ozdobe o rozmere 2x2 cm, ktoré by som chcela zakryť. celá rukavička má 12 cm. zaplatim. dakujem
5. nov 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monalisatko vymenila,keby som mala bloček :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. nov 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 joj škoda. Mňa u nás už poznajú, tak bloček nepotrebujem, lebo na ňom aj tak nemajú názov vlny, ale len cenu :sweat_smile:
5. nov 2012 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Konečne som dorobila malému zimný set k bundičke, zateplená ušianka, šál, len rukavice musím kúpiť, to potrebujem nepremokavé a také asi neuháčkujem :grinning:
5. nov 2012 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (23)
@meggi0201 nadherne :dizzy_face: a tu ciapku klasicky placka, vzor aky chces akurat ju urobis mega dlhu :wink:
@babatenko vidim len jednu moznost zachrany a to vyparat a spravit este raz, tam sa ti na konci riadku stracaju ocka, pocitaj si, na predkoch musis mat vzdy o 1 ocko viac ako v predoslom riadku a na ostatnych dieloch o dve viac :wink: aj keby si to obhackovala a dala 1 gombik, nebolo by to pekne
5. nov 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah :slight_smile: dííííky
5. nov 2012 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah ja som si to aj myslela, že to takto dopadne :grinning:
ďakujem ti, som nevedela, koľko presne mi má nabiehať očiek :slight_smile:
5. nov 2012 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@babatenko ale je zvlastne ze len na jednej strane, mne sa stracali ocka vzdy na oboch, lebo som vzdy zaciatok riadku robila zle
5. nov 2012 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jankavrutky nasi tam vacsi gombicek :wink:
5. nov 2012 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@telinka krásne. to je pletené?
@meggi0201 nádhera
5. nov 2012 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@telinka dobry napad. popozeram nejaky.len dufam,ze mi ho maly nebude chciet spapat
5. nov 2012 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dandik krásne
@moon1979 krásna
@janabanc krásna akým štýlom je robená tá farebná?
@beatricer ďakujem.

a nemáte postup na tú kvietkovú čiapku?
5. nov 2012 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok