• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

4. septembra 2017 
@maria1610 krásne výtvory @petraslov nádherné papučky i čapička
@sylvia36 krásnučká dcérka aj čiapka @janabanc krásne
@meggi0201 krásna čelenka
11. nov 2012 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@letuskah my mame od pazusky dolu 27 cm..... asi by som si pozicala nejake jeho tricko a skusila tak na dlzku upliest rukav, ci ???? :slight_smile:
11. nov 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dandik lepší je přízi navazovat uzlíkem, neprotahovat takto. A z vlastní zkušenosti bych příště nitky nezapravovala, ale nechala tak jak jsou. Po vyprání mi konečky lezou lícem ven :sweat_smile: Nevím, jak ostatním :wink:
11. nov 2012 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skarabeus1111 merala som si mladeho a on ma 25 tak som spravila o 4cm dlhsie, prinajhorsom vyhnu ak bude dlhe, snad kratke nebude, a dakujem, zhruba to sedi ako si napisala
11. nov 2012 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@piacere no když ony nejsou vidět ani ty sloupky, ty chloupky jsou prostě všude. Asi se na to vyprdnu :confounded:
11. nov 2012 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monalisatko @lussy23 ďakujem pekne baby :slight_smile:
11. nov 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, má niekto skúsenosti s vlnou Red heart - Lisa alebo Niki? Ktorá z nich je lepšia na zimné čiapky, poprípadne hačkovali ste dvojmo?
11. nov 2012 o 20:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak som skusala robit volanovy salik a celkom sa mi aj dari :slight_smile: len prosim vas, ako ho mam ukoncit? :confused:
11. nov 2012 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@werunka21 Vůbec nevím, o čem mluvíš :slight_smile: jsem začátečník a tak to tam motám a patlám :slight_smile: Co znamená nitky nezapravovat ?
11. nov 2012 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. nov 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rejaa túším na str.405 má jedna mamička urobenú čiapočku so šálom z rachel. Ja robím teraz z vlny soft silky je to niečo podobné. Na háčkovanie je to dosť náročné pretože nevidieť očká. Ja som si pomohla a nastrihala som si malé pásiky vlny odlišnej od tejto a za každý uháčkovaný stĺpik si dám jeden pásik z tej vlny a potom v ďalšom riadku viem kde mám pichnúť háčik. Keď ho uháčkujem vyberiem tú vlnu a prehodím na ďalší uhačkovaný stĺpik.
11. nov 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@janabanc Ahoj, návody na tie krásne kvetinky by sa nenašli ? Ďakujem :wink:
11. nov 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@beatricer ďakujem, idem pohľadať. Ešte som z takej vlny nerobila a nechcem si zbytočne objednať niečo, čo dobre nevyzerá.Pozerala som tú soft silky, ale tieto od vlniky mi pripadajú cenovo výhodnejšie.
11. nov 2012 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rejaa ja teraz hackujem z rachel, no ako tu spomenula @beatricer, je to narocnejsie na hackovanie, aj blbo sa to pára, tie odstavajuce nitky sa zachytavaju v ockach a zatahuju to pri parani, ja som si na zaciatku myslela, ze ju vyhodim a nikdy nedokoncim :slight_smile: ale nakoniec som si nasla system, stale ked idem pichnut, pozriem do svetla, vidim tak stlpiky z predchadzajuho riadku a tak viem kde pichnut, alebo si nahmatam a picham pomedzi, ale pri kratkych stlpikoch je to malo viditelne..inak, krasne to vyzera, je to velmi pruzne, makkucke, lahucke, teplucke - tu je ukazka (este nie je hotova, este zaklopky na uska, obhackovat mi to treba, tak ospravedlnit nizsiu kvalitu :grinning: )
11. nov 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (13)
@vierka0 Nádhera a aký háčik sa na ňu používa. Ja mám doma najväčší č. 5. Na jednu čiapočku treba asi 2 klbká.
11. nov 2012 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rejaa no ja som robila prave 5tkou, s vacsim sa mi to zdalo uz prilis derave :slight_smile: no mne zatial stacilo jedno klbko, toto co vidis je uz hotove a este mam z toho klbka nejaku patinu (cca :slight_smile: ) a ciapocka je fakt super pruzna..
11. nov 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rejaa este jedna vyhoda tej vlny je v tom, ze ked urobis chybu, v tej hunatej zaplave to vobec nevidno :grinning: a k tomu potrebnemu mnozstvu, vidis, ja tam mam este aj usi, a este dost vlny, aj ked moja mala ma iba 42cm obvod hlavicky ale robila som ju trosku vacsiu, aby mala na celu zimu..
11. nov 2012 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nella0305 dobrý večer. kedy najbližšie posielate balík na slovensko? ak si ešte teraz objednám , kedy mi to cca príde ?
11. nov 2012 o 23:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dandik :grinning: aha, promiň :grinning: tak jinak. Podle čeho děláš znak že se ti ke konci přestal podobat? Já jsem dělala tenhle. Přízi při změně barvy u této čepičky je lepší navazovat uzlíkem. Vypadá to líp než když se příze přetahuje. Pak když čepičku skončíš, zůstanou ti uzlíky a konce přízí. Které někdo, aby to vypadalo pěkně i z rubu, protahuje menším háčkem nebo jehlou do rubu čepičky. Mě se ty nitky ale po vyprání, ty konečky, začaly vylézat do líce. Možná jsem to špatně dělala, nevím :sweat_smile: . Ale časem na to určitě přijdeš :wink:
12. nov 2012 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@werunka21 To je super schéma, já dělala pruhy po 4 DS místo 6DS, máme malou hlavu, ale stejně na konci jsem asi ujela k obvodovým bílým pruhem dokola moc a přejela jsem to a pak mi třetí znak (ten nejmenší) vycházel do toho pruhu dokola a už to nebylo pěkné, navíc, jsem se začala v těch přízích ze zadu ztrácet a tak jsem to vypárala po logo a začala znovu jen s bílými pruhy. Já mám zkušenost při navazování nití na uzlík, že se mi to vždy povolí a pak to musím nějak zaháčkovat nebo vypárat. Asi neumím ten správný uzlík. Obrázek si uložím, vypadá to moc pěkně. děkuji
12. nov 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@werunka21 znak jsem dělala jen podle fotky a odpočítávala jsem si to, to byla asi ta chyba, měla jsem si to takhle pěkně překreslit.
12. nov 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janabanc krásnunkééé :slight_smile:
12. nov 2012 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dandik Viděla jsem ten znak i jinak nakreslený. dá se to vždycky nějak přizpůsobit. Na přání jsem se piplala i s tímto a šlo to :grinning: :grinning: (ponožky na mobil)
12. nov 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
Ahojte, neviete mi poradiť, pri háčkovaní základnej placky u čiapky musí byť vždy rovná / tá placka/ ? Lebo išla som podľa návodu a je trocha šišatá, nesedí úplne na hlavičke. Mám viac rozširovať, nech je základ rovný? Nebude to potom zasa ako prilba? Vďaka za príspevky
12. nov 2012 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@werunka21 Pěkný, tak tu "adidasovou kytičku" bych asi nedala... ale asi je to i o zvyku. Na ponožku na mobil se také chystám....chci to dát jako dárek k vánocům :wink:
12. nov 2012 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dandik já taky myslela, že to nepůjde, ale načrtla jsem si to na papír do čtverečků a šlo to :sweat_smile: . Jsem nevěděla, co ve mě je :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ale asi by to zvládla každá háčkařka s trochou odvahy :wink:
12. nov 2012 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@werunka21 :wink: já si myslím, že bych to zvládla, ale spíš mi nejde střídat ty barvy, asi to chce praxi a cvik, což mi chybí. Zatím to nechám, třeba se k tomu někdy dopracuji. Moc děkuji za cenné rady. Můžu se ještě zeptat, kde je chyba, že mám čepku hodně děrovanou? Koukala jsem i na jiné čepky z DS a nejsou tak děrované. Háčkovala jsem z Nely, trošku silnější než Camila. Asi málo utahuji. Takhle bude prckovi foukat do oušek.... Háček mám č.4 celokovový. A hlavně jsem zjistila, že je mu u krku větší. Na hlavičce sedí pěkně, ale u krku je velká, klidně by mohla být o 2 cm užší a to jsem ve spodních řadách po zkušenostech ze zimní čepičky ubírala DS,ale asi málo a hlavně to v této slabší čepce je více vidět - to ubírání...
12. nov 2012 o 12:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@dandik Ta tyrkysová je krásná :slight_smile: . Řekla bych, že je to velkým háčkem, proto tam jsou ty díry. Příště bych zkusila menší.
12. nov 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blka A čím může být to, že čepka placka sedí pěkně a u krku je volná? Špatná placka, má se to více na hlavě natáhnout? Nebo opravdu ubrat sloupky, budu to museat asi cca 5řad vypárat a zmenšit.
12. nov 2012 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dandik To nevím, možná poradí někdo zkušenější. A končíš čepičku KS? Ty to stáhnou, tak třeba by to pomohlo. A jestli jo a stejně odstává, tak to pak netuším.
12. nov 2012 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok