Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

lussy23
11. nov 2012

@maria1610 krásne výtvory @petraslov nádherné papučky i čapička
@sylvia36 krásnučká dcérka aj čiapka @janabanc krásne
@meggi0201 krásna čelenka

skarabeus1111
11. nov 2012

@letuskah my mame od pazusky dolu 27 cm..... asi by som si pozicala nejake jeho tricko a skusila tak na dlzku upliest rukav, ci ???? 🙂

werunka21
11. nov 2012

@dandik lepší je přízi navazovat uzlíkem, neprotahovat takto. A z vlastní zkušenosti bych příště nitky nezapravovala, ale nechala tak jak jsou. Po vyprání mi konečky lezou lícem ven 😅 Nevím, jak ostatním 😉

letuskah
11. nov 2012

@skarabeus1111 merala som si mladeho a on ma 25 tak som spravila o 4cm dlhsie, prinajhorsom vyhnu ak bude dlhe, snad kratke nebude, a dakujem, zhruba to sedi ako si napisala

marky27
11. nov 2012

@piacere no když ony nejsou vidět ani ty sloupky, ty chloupky jsou prostě všude. Asi se na to vyprdnu 😖

petraslov
11. nov 2012

@monalisatko @lussy23 ďakujem pekne baby 🙂

dianasa
11. nov 2012

Ahojte, má niekto skúsenosti s vlnou Red heart - Lisa alebo Niki? Ktorá z nich je lepšia na zimné čiapky, poprípadne hačkovali ste dvojmo?

bambulka82
11. nov 2012

ahojte, tak som skusala robit volanovy salik a celkom sa mi aj dari 🙂 len prosim vas, ako ho mam ukoncit? 😕

dandik
11. nov 2012

@werunka21 Vůbec nevím, o čem mluvíš 🙂 jsem začátečník a tak to tam motám a patlám 🙂 Co znamená nitky nezapravovat ?

beatricer
11. nov 2012

@rejaa túším na str.405 má jedna mamička urobenú čiapočku so šálom z rachel. Ja robím teraz z vlny soft silky je to niečo podobné. Na háčkovanie je to dosť náročné pretože nevidieť očká. Ja som si pomohla a nastrihala som si malé pásiky vlny odlišnej od tejto a za každý uháčkovaný stĺpik si dám jeden pásik z tej vlny a potom v ďalšom riadku viem kde mám pichnúť háčik. Keď ho uháčkujem vyberiem tú vlnu a prehodím na ďalší uhačkovaný stĺpik.

macekova
11. nov 2012

@janabanc Ahoj, návody na tie krásne kvetinky by sa nenašli ? Ďakujem 😉

rejaa
11. nov 2012

@beatricer ďakujem, idem pohľadať. Ešte som z takej vlny nerobila a nechcem si zbytočne objednať niečo, čo dobre nevyzerá.Pozerala som tú soft silky, ale tieto od vlniky mi pripadajú cenovo výhodnejšie.

vierka0
11. nov 2012

@rejaa ja teraz hackujem z rachel, no ako tu spomenula @beatricer, je to narocnejsie na hackovanie, aj blbo sa to pára, tie odstavajuce nitky sa zachytavaju v ockach a zatahuju to pri parani, ja som si na zaciatku myslela, ze ju vyhodim a nikdy nedokoncim 🙂 ale nakoniec som si nasla system, stale ked idem pichnut, pozriem do svetla, vidim tak stlpiky z predchadzajuho riadku a tak viem kde pichnut, alebo si nahmatam a picham pomedzi, ale pri kratkych stlpikoch je to malo viditelne..inak, krasne to vyzera, je to velmi pruzne, makkucke, lahucke, teplucke - tu je ukazka (este nie je hotova, este zaklopky na uska, obhackovat mi to treba, tak ospravedlnit nizsiu kvalitu 😀 )

rejaa
11. nov 2012

@vierka0 Nádhera a aký háčik sa na ňu používa. Ja mám doma najväčší č. 5. Na jednu čiapočku treba asi 2 klbká.

vierka0
11. nov 2012

@rejaa no ja som robila prave 5tkou, s vacsim sa mi to zdalo uz prilis derave 🙂 no mne zatial stacilo jedno klbko, toto co vidis je uz hotove a este mam z toho klbka nejaku patinu (cca 🙂 ) a ciapocka je fakt super pruzna..

vierka0
11. nov 2012

@rejaa este jedna vyhoda tej vlny je v tom, ze ked urobis chybu, v tej hunatej zaplave to vobec nevidno 😀 a k tomu potrebnemu mnozstvu, vidis, ja tam mam este aj usi, a este dost vlny, aj ked moja mala ma iba 42cm obvod hlavicky ale robila som ju trosku vacsiu, aby mala na celu zimu..

dianasa
11. nov 2012

@nella0305 dobrý večer. kedy najbližšie posielate balík na slovensko? ak si ešte teraz objednám , kedy mi to cca príde ?

werunka21
12. nov 2012

@dandik 😀 aha, promiň 😀 tak jinak. Podle čeho děláš znak že se ti ke konci přestal podobat? Já jsem dělala tenhle. Přízi při změně barvy u této čepičky je lepší navazovat uzlíkem. Vypadá to líp než když se příze přetahuje. Pak když čepičku skončíš, zůstanou ti uzlíky a konce přízí. Které někdo, aby to vypadalo pěkně i z rubu, protahuje menším háčkem nebo jehlou do rubu čepičky. Mě se ty nitky ale po vyprání, ty konečky, začaly vylézat do líce. Možná jsem to špatně dělala, nevím 😅 . Ale časem na to určitě přijdeš 😉

dandik
12. nov 2012

@werunka21 To je super schéma, já dělala pruhy po 4 DS místo 6DS, máme malou hlavu, ale stejně na konci jsem asi ujela k obvodovým bílým pruhem dokola moc a přejela jsem to a pak mi třetí znak (ten nejmenší) vycházel do toho pruhu dokola a už to nebylo pěkné, navíc, jsem se začala v těch přízích ze zadu ztrácet a tak jsem to vypárala po logo a začala znovu jen s bílými pruhy. Já mám zkušenost při navazování nití na uzlík, že se mi to vždy povolí a pak to musím nějak zaháčkovat nebo vypárat. Asi neumím ten správný uzlík. Obrázek si uložím, vypadá to moc pěkně. děkuji

dandik
12. nov 2012

@werunka21 znak jsem dělala jen podle fotky a odpočítávala jsem si to, to byla asi ta chyba, měla jsem si to takhle pěkně překreslit.

miruska76
12. nov 2012

@janabanc krásnunkééé 🙂

werunka21
12. nov 2012

@dandik Viděla jsem ten znak i jinak nakreslený. dá se to vždycky nějak přizpůsobit. Na přání jsem se piplala i s tímto a šlo to 😀 😀 (ponožky na mobil)

adkamama
12. nov 2012

Ahojte, neviete mi poradiť, pri háčkovaní základnej placky u čiapky musí byť vždy rovná / tá placka/ ? Lebo išla som podľa návodu a je trocha šišatá, nesedí úplne na hlavičke. Mám viac rozširovať, nech je základ rovný? Nebude to potom zasa ako prilba? Vďaka za príspevky

dandik
12. nov 2012

@werunka21 Pěkný, tak tu "adidasovou kytičku" bych asi nedala... ale asi je to i o zvyku. Na ponožku na mobil se také chystám....chci to dát jako dárek k vánocům 😉

werunka21
12. nov 2012

@dandik já taky myslela, že to nepůjde, ale načrtla jsem si to na papír do čtverečků a šlo to 😅 . Jsem nevěděla, co ve mě je 😀 😝. Ale asi by to zvládla každá háčkařka s trochou odvahy 😉

dandik
12. nov 2012

@werunka21 😉 já si myslím, že bych to zvládla, ale spíš mi nejde střídat ty barvy, asi to chce praxi a cvik, což mi chybí. Zatím to nechám, třeba se k tomu někdy dopracuji. Moc děkuji za cenné rady. Můžu se ještě zeptat, kde je chyba, že mám čepku hodně děrovanou? Koukala jsem i na jiné čepky z DS a nejsou tak děrované. Háčkovala jsem z Nely, trošku silnější než Camila. Asi málo utahuji. Takhle bude prckovi foukat do oušek.... Háček mám č.4 celokovový. A hlavně jsem zjistila, že je mu u krku větší. Na hlavičce sedí pěkně, ale u krku je velká, klidně by mohla být o 2 cm užší a to jsem ve spodních řadách po zkušenostech ze zimní čepičky ubírala DS,ale asi málo a hlavně to v této slabší čepce je více vidět - to ubírání...

blka
12. nov 2012

@dandik Ta tyrkysová je krásná 🙂 . Řekla bych, že je to velkým háčkem, proto tam jsou ty díry. Příště bych zkusila menší.

dandik
12. nov 2012

@blka A čím může být to, že čepka placka sedí pěkně a u krku je volná? Špatná placka, má se to více na hlavě natáhnout? Nebo opravdu ubrat sloupky, budu to museat asi cca 5řad vypárat a zmenšit.

blka
12. nov 2012

@dandik To nevím, možná poradí někdo zkušenější. A končíš čepičku KS? Ty to stáhnou, tak třeba by to pomohlo. A jestli jo a stejně odstává, tak to pak netuším.