Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

gooobi
18. nov 2012

@radosska daj niaky link, skusim. Aj ked nic nesubujem 🙂

radosska
18. nov 2012

@gooobi https://www.dropbox.com/sh/mtg9hph8rsf1xhe/PEnX... super, ďakujem.. ako teoreticky chápem, čo píšu, len medzi 10 a 11 riadkom si mám označiť na začiatku 10teho? alebo 11teho? a ďalej v riadku 24 mám urobiť ks do druhého ro? teda jedno očko mám na háčiku, jedno vynechám a do toho ďalšieho urobiť ks? som z toho trochu jeleň.. :(

gooobi
18. nov 2012

@radosska Poda mna si mas oznacit prvy v 10.riadku. A tu 24ku som pochopia presne tak ako ty.

nelys
18. nov 2012

ahojte dievcata, viete mi poradit ako na tento vzor? snazim sa ho najst ale nejako sa mi to nedari

radosska
18. nov 2012

@gooobi ok, tak hádam to tak bude, keď sme to obidve tak pochopili.. 🙂 urobím a uvidím.. prinajhoršom vypáram.. ďakujem..

radosska
18. nov 2012

@gooobi a ešte mám takú blbú otázku... ako sa uberá pri ks? na youtube som našla len uberanie pri ds, tak si to robím podľa seba a neviem či dobre.. 😀

gooobi
18. nov 2012

@radosska ja sa tiez len ucim 🙂 ale co viem pichnem do nasledujuceho ocka necham na haciku pichnem do dalsieho nahodim a potom pretiahnem naraz cez vsetky

radosska
18. nov 2012

@gooobi aha, lebo ja robím, že pichnem do očka, nechám na háčiku, pichnem do ďalšieho, pretiahnem cez jednu a potom cez zvyšné dve.. ale vyzerá to celkom dobre.. 🙂

tinushka13
18. nov 2012

@ladydia Ahoj na šál som použila vlnu Argentina.. robila som na 14 očiek a 15. som pretiehla.. no šáik je krátky... tak odporúčam aj dve klbká..prípaden urobiť huňatejší keď z dvoch klbiek.. 😉

tinushka13
18. nov 2012

@nelys myslím že to je Puff Stitch.. ak chceš pošli mail a pošlem ti návod na túto čiapočku..
😉

nelys
18. nov 2012

@tinushka13 nelys@azet.sk ďakujem ti

tinushka13
18. nov 2012

@nelys odoslané 🙂

drtka
18. nov 2012

@gooobi Ďakujem 😉

ladydia
18. nov 2012

@tinushka13 dakujem 🙂

nelys
18. nov 2012

@tinushka13 ďakujem ti

palesandra
18. nov 2012

@alure dakujem pekne, pomohla si mi velmi...idem sa do toho pustit..paa

sjuz
18. nov 2012

@ladydia je to argentinska vlna, aspon myslim...

ladydia
18. nov 2012

@sjuz dakujem

zufzufmeister
18. nov 2012

Ahojte baby, ja mám ešte otázku, robím klasickú obyčajnú čiapočku a vyzeralo to , že sadne malému, ale teraz (ked som skoro hotová) som zistila, že mu je voľná, neviem čím to je, či som zle uťahovala, alebo niečo iné. Otázka je ale, je možné to ešte nejako skorigovať?

majkak99
19. nov 2012

@lussy23 dakujem 🙂

tiffanka
19. nov 2012

@zufzufmeister tak okraj by sa mohol ešte trošku pritiahnuť, ak by si ho obišla ešte jedným riadkom s krátkymi stĺpikmi...iné ma momentálne nenapadá... a ked nepomôže, tak ja by som to vypárala... priemer placky si mala ok?

zufzufmeister
19. nov 2012

@tiffanka ďakujem 🙂 práveže nie, už som na to prišla, som neviem prečo bola presvedčená, že malý má priemer hlavy 50, tak som nemerala, a dnes sa mi ho podarilo odmerať, tak som zistila, že má 41 :D
Hlavne, že mám dve obr čiapky rozrobené :D

tiffanka
19. nov 2012

Ahojte kočky 😉 . Ako by som mala pliesť elfíkovskú čiapku...to asi nestačí uberať len na krajoch, však? To by bol po zošití taký pravouhlý trojuholník...a ja chcem aby vyzerala ako ked sa dokončí háčkovaná...taký rovnoramenný trojuholník aby to bol... Neviem, či je to zrozumiteľné, na čo sa pýtam 😀. Ale budem rada, ak hej...lebo z tej Lady je to tvrdé na elfku ☹ Ďakujem.

tiffanka
19. nov 2012

@zufzufmeister pááánečku! Tak tam bol pes zakopaný..stávajú sa aj horšie veci, neboj 😉 ...akurát kamoška mi píše, že krto im ruje trávnik novo založený...denne aj 5-6 kôp...

usiko
19. nov 2012

Ahojte dievcata...prosim vas, nemate nejake navody na pekne hackovane zvieratka-hracky? myslim na vypchatie..macika mam,ine nic.........potrebovala by som do vianoc pre malu nejake slusne hracky uhackovant.....nasla som navody v schemach..., ale tym nerozumiem.....tak ak by ste niekde mali nejaky navod rozpisany, velmi by ma potesil🙂 dakujem🙂

ellysa
19. nov 2012

@usiko buď treba pozerať na MMB českom, alebo táto pani má úžasné návody a naozaj zrozumiteľné http://www.fler.cz/zbozi?ucat=31177, môžeš si kúpiť nejaké návody od nej, stačí zaplatiť, má aj sk účet a ona ti ich pošle do mailu

zuzkaamato
19. nov 2012

Prave dokoncena 😀 Malej sa moc nepaci, ale to asi ziadna ciapka 😀

usiko
19. nov 2012

@ellysa super, ani to nie je vela penazi..dakujem🙂

bisy
19. nov 2012

@usiko ak vies po anglicky, tak tu najdes kopu hackovanych hraciek http://www.ravelry.com/patterns/search#photo=ye...