Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

vivere
19. mar 2009

mareska0202, copankov je viac druhov, uplne najjednoduchsi je napr. zo 6 ociek, 3 ocka das na pomocnu ihlicu dopredu alebo dozadu, naprv upleties tri ocka a potom tie tri z pomocnej ihlice 😉

skusim ti pohladat nejaky postup.

mareska0202
19. mar 2009

eleonora ahojky dekuji a nemohla by si mi prosim poslat navod na muj mail petra.maresova@seznam.cz moc dekuju

mareska0202
19. mar 2009

vivere mocinky dekuju

laura033
21. mar 2009

ahojte
prism vas mate niektora navod na pletenie vlniakov??? alebo na akej strane nieco take najdem??
dakujem:D

iwusska
21. mar 2009

ahoj telinka 😉

petra1985
24. mar 2009

ahojte neviete mi poradit ako vyrobit bambulku na ciapocku?

gucz
24. mar 2009

čaute tak už som doplietla malej mikinku, je to pletené podľa mikiny č. 98, tak kuk
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

telinka
25. mar 2009

gucz......pjekneeee...tusim ma aj klokanie vrecko???? 😵

bambusko
25. mar 2009

laura, navody na pletenie vlniakov

http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_...

gucz
26. mar 2009

áno robila som to podľa mikiny s klokankou, tak aj vrecko musí byť 😉

domulienka
31. mar 2009

ahojte neviete mi poradit,chcem upliest dcerku ciapku,take nieco ako hackovane /no hackovat neviem/.zhanala som casak diana baby,no u nas v stankoch len krutia hlavou,ci neviete este o nejakom casopise kde by boli taketo ciapocky s navodmi.Dakujem 🙂

ssissi
1. apr 2009

Ahojte,
Domulienka, neháčkujem, ale kočky sa tu bavili o háčkovaní niekde v rozpätí 14-16 strany, tam niekde, skús kuknúť, možno budú aj návody (neviem ti hodiť link, nejak mi blbne kôň alebo net).

baby, viete mi, prosim vas, prelozit tak po ludsky, tieto matematicke skratky? (uz som verila, ze tomu rozumiem, ale nie nie)

Ide o pletenie rukavu k pulovriku -
najskor klasika patent, no a potom prichadza toto:
"Zároveň na okrajoch rukáva pridávame 10 x 1 očko v každom 4. riadku a 3 x 1 očko v každom 2. riadku".

1/ Na 1 riadok rátam hladký aj obrátený, zle?
2/ To 10 x 1 očko, chápem tak, že prvých desať riadkov (10 krát hladký aj obrátený riadok) pridávam po jednom očku.
Ale nechápem, ako myslia to, že v každom štvrtom riadku. Veď keď urobím 10 x pridanie 1 očka, teda v desiatich riadkoch, tak aký štvrtý riadok? A medzitým každý druhý?
Asi to chápem úplne zle, no hotový rébus pre mňa. 😕

slunicko552
1. apr 2009

ssissi přidáš jen v každé 4řadě 1oko tzn.že poslední oko přidáš ve 40té řadě.A V každém 2 řádku 1 oko tzn.poslední oko přidáš v 6tém řádku 😉

ssissi
1. apr 2009

slunicko, dakujem, znie to logicky 🙂
a v každé 4. řadé - to znamená, že aj v hladkom, aj v obrátenom riadku?
a ešte jedna otázočka - to prvé (10 x 1 očko v každom 4. riadku) sa teda prvých šesť riadkov prelína s tým druhým (3 x 1 očko v každom 2. riadku)? Teda:
1. riadok - nepridávam
2. riadok - pridám 1 očko (to je to 3 x 1 očko v každom 2. riadku)
3. riadok - nepridávam
4. riadok - pridám jedno očko z toho 10 x 1 očko v každom 4. riadku a plus ešte jedno očko z toho 3 x 1 očko v každom druhom riadku????

slunicko552
1. apr 2009

1řádek hladce druhý obratce-takže 4 řade je obratce pžidáváš jen obratce 😉
1řádek nepřidáš
2řádek přidáš tj 3x1oko
3řádek nepřidáš
4řádek přidáš tj.10x1oko
5řádek nepřidáš
6řádek přidáš tj.3x1 oko
7nepřidáš
8přidáš tj.10x1oko
9řádek přidáš tj 3x1oko
a pak už jen přidáváš 10x 1oko tedy ve 12řadě atd. 😉

ssissi
1. apr 2009

ďakujem ti moc za podrobné vysvetlenie 🙂 tak idem do toho.

vivere
2. apr 2009

domulienka,

skus tuto popozerat 😉
http://www.hackovanecepicky.wgz.cz/navody/hacko...

vivere
2. apr 2009

gucz, mikinka je paradna 😉

slunicko552
2. apr 2009

ssissi není za co 😉 Pak hoď výsledek 🙂

gucz
2. apr 2009

vivere ďakujem 🙂

avuska19
8. apr 2009

ahojte, háčkujete niekto vestičku?nemáte návod?chcem to pre bábo.

tami712
12. apr 2009

ahojte 🙂
objednávali ste niekto vlnu z Vlnapu? a ako rýchlo vám to prišlo? 😕

bambusko
12. apr 2009

tami, posielaju raz mesacne, koncom mesiaca, cize ak objednas teraz, dojde ti tak za 2-3 tyzdne

tami712
12. apr 2009

bambusko dik 😉

mimusa4
23. apr 2009

ahojte je tu niekde aj návod na pletenie? ja som naposledy plietla pred minim. 15r. a to som bola ešte decko..len mám obavy že som to zabudla, tak som si to chcela zopakovať a niečím aj začať 😅

vivere
27. apr 2009

mimusa, mas na mysli navody pre zaciatocnikov?

skrutka11
25. máj 2009

ahojte baby. mate niektora skusenosti so šitím?

liviky
25. máj 2009

jj,copak potřebuješ vědět??
😉