Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tretulka
31. dec 2012

@sjuz dakujem, vyskusam 🙂

andy1978
31. dec 2012

@sjuz krásne, take jemnucke. Mozem sa spytat ako si robila tie papucky? Mam robit pre kamaratku vybavicku pre babatko a velmi sa mi pacia.

sjuz
31. dec 2012

@andy1978 no mam navod v anglictine, len som mala ovela jemnejsiu vlnu, takze som robila dvojnasobok ociek:
Mam to v PDF a neviem kde som ho stiahla, mozem poslat na email, alemozno ti to pomoze aj takto...
0 to 3 Months
1: Ch 8, sc in second ch from hook and in next 5 sts, (toe of shoe) work 5 sc in last st, (opposite side of chs), sc in next 5 sts, (heel of shoe) work 2 sc in last st and join with sl st (now and to join each row) (19 sc)
2: Ch 2 (counts as first st), work 1 hdc in same st, hdc in next 5 sts, work 2 hdc in each of the next 5 sts, hdc in next 6 sts, 2 hdc in last 2 sts (27 hdc)
3: Ch 2 (counts as first st) and work 1 hdc into same st, hdc into next 10 sts, 2 hdc in each of next 3 sts, hdc in next 10 sts, 2 hdc in each of the last 3 sts (34 hdc)
4: (Change color) Ch 1 (counts as first st, now and throughout), using the back loops only, sc into each st around (34 sc)
5: Ch 1, Sc into each st around (34 sc)
6: Ch 1, sc in next 6 sts, (sk 1 st, dc into next st) 6 times, sk 1 st, sc in next 14 sts (27 sts)
7: Ch 1, sc in next 4 sts, (sk 1 st, sc into next st) 4 times, sc in next 14 sts (23 sts)
8: (change color here) Ch 21, sl st into second ch from hook and each across (one tie made), sl st into next 14 sts, ch 21, sl st into second ch from hook and each across (second tie made), sl st into last 9 sts, cut at least 1” tail, fasten and securely weave in tail

andy1978
31. dec 2012

@sjuz dakujem, skusim, dufam, ze sa podari 🙂

lussy23
31. dec 2012

@sjuz krásnunké

roo
31. dec 2012

Robila som vestu pre dcerku a vyšli mi z toho šaty 😅 Inak - háčkované ako jeden kus, prišívala som len aplikáciu a gombíky 😉

bec
31. dec 2012

@roo je to krasne, poslas prosim navod?

bec
31. dec 2012

@roo je to krasne, posles prosim navod?

majkak99
1. jan 2013

@svetlankat chcem a ta este opytat na ten nakrcnik. ako si ho robila?hackovany ci pleteny? a ak by si bola taka zlata tak aj rozmer. dakujem 🙂

blka
1. jan 2013

@roo nádherna, taky bych poprosila návod nebo odkaz na něho, prosím 🙂

17anit07
1. jan 2013

@roo wooow super nemozem poprosit navod dakujem 🙂

matja
1. jan 2013

@roo - tiež prosím návod. Z akej vlny/priadze si to robila? dakujem

svetlankat
1. jan 2013

@majkak99 ahoj robila som hackovany podla navodu z mmb, teraz mala spinka tak ked sa zobudi ti ho premeriam, ale moj je taky klasicky rolakovy

lussy23
1. jan 2013

@roo jej okrásne

roo
1. jan 2013

@bec @blka @17anit07 @matja
Dievcata, nieje to podla ziadneho navodu, je to cista improvizacia, ako to vychadzalo, robila som z Dory, zacinala som retiazkou dlhou ako obvod cez boky, potom som pouzila tento plasticky vzor http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7879, pokracovala obycajnymi dlhymi stlpikmi az tesne pod pazuchy.
Tam som robila pruzny vzor - predny dlhy stlpik striedala so zadnym dlhym. Potom ked som prechadzala opat na obycajne dlhe stlpiky, tak som niektore zo zadnych stlpikov (pri pohlade z rubu "neviditelnych") preskocila, aby to bolo uz v prsnej casti uzsie. Spravila som len jeden rad.
Potom som si pocet stlpikov vydelila styrmi (ako to vychadzalo, plus minus autobus) - uhackovala stvrtinu stlpikov, potom spravila retiazku - to na rukav (pocet ociek testovala priamo na modelke), vynechala som asi 6 stlpikov a tam retiaku pripojila pevnym okom a pokracovala chrbtovu cast, az ku dalsiemu podpazusiu, opat retiazka, pripojila a dokoncila normalne predny diel. Dalsi riadok som robila normalne cez vsetky stlpiky a do retiazkovych ociek tiez dlhe stlpiky. Nasledujuci riadok a vsetky dalsie som vzdy nad pazuchou spredu aj zozadu (teda tam, kde sa predtym zacinala retiazka) zhackovala 2x 2 stlpiky do jedneho. (dva akoby z rukavovej casti a dva z hrudnej). Tak sa tvorilo plece. Na vystrih to bolo jednoduche - z kazdej strany v potrebnej vyske vynechat par stlpikov a na zaciatku noveho riadku zhackovat dva do jedneho. Potom este plece aby bolo zaoblenejsie, som uz vyslvoene improvizovala, zhackovala aj trikrat dva stlpiky, alebo tri stlpiky od jedneho 😅 V zavere som pokracovala olemovanim vystrihu a gombikovej legy - to je z zas pruzny vzor - predny a zadny stlpik na striedacku. To bolo vsetko v jednom kuse. Na rukavoch som potom dorobila patenty z pruzneho vzoru. Kvietok je podla tohto http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10120 Neviem, ci som to zrozumitelne popisala, mozno sa mi to podari nakreslit, uvidim...

monalisatko
1. jan 2013

babule, aj ja vám prajem všetko dobré v novom roku, aby nám tá trinástka priniesla šťastie, aby bolo zdravie a pohoda. 🙂 🙂 🙂

zuzanka1984
1. jan 2013

.. prosim, viete mi poradit ako pouzit v ciapke reliefny stlpik? ten dlhy stlpik ktory obhackujem, do toho uz hore nehackujem, vsak? či..chapete ma? proooosim pomozte

lubinkas
1. jan 2013

@zuzanka1984 len "obhackujes" dlhy stplik a uz donho nepichas, pokracujes dalej, bud obhackovanim dalsieho, alebo pichnutim do dalsieho oka, ak chces pokracovat v dlhych stlpikoch. Bud robis jedno, alebo druhe, nie oboje do jedneho. Snad sa chapeme😉. Ak mozem este odporucit, ked robid reliefy a chces ich kombinovat, tak potom nepouzivaj uz dlhe stlpiky, ale kratke, pretoze ten reliefny stlpik je kratsi ako klasicky dlhy stplik, kedze ides poza.

lubinkas
1. jan 2013

Ahojte maminky, potrebovala by som poradit. Rada by som dcerke podsila ciapocku, aby ju mohla nosit aj vo vacsej zime. Poradite mi, cim je to najlepsie? A hlavne kde by som nieco take mohla kupit? Ak mate nejake linky, kludne mi mozete poslat do IP. Budem vdacna za kazdu radu, dakujem velmi pekne.

natalitimk
1. jan 2013

babenky uhačkovala som malej čapicu už na jar z takej striebornej priadze ma v sebe take male očka.chcem tam dať kvet ale hodi sa tam len niečo hladke ako material niečo ako saten len nemôžem najst žiaden navod,chcem jej ho spraviť sama mam zvyšne kusy latky.nema niekto navod ako na to?

sisamato
1. jan 2013

ahojte sikulky,
chccela by som sa spytat ci niektora z vas nehackovala nejake jednoduche saty ci suknu pre dievcatko...dakujem za tipy

princes218
1. jan 2013

@roo Ahoj prosim poslala by si mi návod ako ju spraviť je krásna , ak by si to poslala tu je moj mail pachnikovamirka@gmail.com vopred ti dakujem

princes218
1. jan 2013

@maria1610 Ahoj prosím poslala by si písomny postup na toho zajacika na moj mail pachnikovamirka@gmail.com

adelka89
1. jan 2013

ahoj holky,chystam se objednat merino abych se mohla vrhnout detem na svetriky,mate nejake osvedcene navody (hackovani) 🙂 dekuju moc za tipy : 😵

vera_vila
1. jan 2013

@lubinkas Na podšití čepičky asi nejlepší fleece a už se to tu někde řešilo, ale pokud máte někde v okolí obchod KIK nebo JYSK, tak fleecové deky z tama stojí pár korun... Ještě se dá sehnat v IKEI...

danka86
1. jan 2013

@tretulka http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10766 a ty mi vies dat prosim ta navod na tuto ciapocku? pokial si to tu uz zverejnila, tak sa ospravedlnujem 😉 dakujem pekne

monulienkamt
2. jan 2013

ahojte vsetky sikovne zienky 🙂, rozhodla som sa, ze aj ja skusim uhackovat nejaku ciapocku, kedze sa neviem vynadivat na vsetky tie krasne ciapocky ale aj ostatne vecicky. potrebovala by som ale radu ohladom vlny. aku vlnu pouzivate, ked hackujete prechodne a jarne ciapocky? nechcem kupit hocijaku vlnu, aby sa ciapocka rychlo neroztiahla /ak sa mi ju samozrejme podari uhackovat 😀/...a este jedna zaciatocnicka ziadost o radu, podla coho viete aky hacik pouzit? je to tam niekde uvedene alebo to uz viete odhadnu? mozno hlupa otazka, ale ja sa v tom fakt nevyznam. dakujem za kazdu radu 🙂

17anit07
2. jan 2013

@roo srdecna vdaka 🙂 idem vyskusat 😉

tretulka
2. jan 2013

@danka86 myslis tu so sovickou? robila som ju len tak po svojom, klasicka placka z dlhych stlpikov, potom do pozadovanej dlzky, urobit "usi" a hotovo, sovicka je jednoducha, urobila som si placku z polodlhych stlpikov cca 7cm, obhackovala som kratkymi stlpikmi, ale na zaciatku som urobila 2 ret. ocka /jedno ucho/, 2cm pred koncom znovu 2ret. ocka a ukoncit pevnym okom /druhe ucho/. Oci su placky z dlhych stlpikov, tusim 11 som dala, to uvidis podla vlny, zobak a viecka su vysite. Kridla su z pikotiek na 4 ocka a nohy - do jedneho ocka 3retiazkove ocka, 2dlhe stlpiky, 3 retiazkove ocka.