Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

monhla
15. jan 2013

@agnessa Vďaka - skúsim hneď ako doraria klbká.

agnessa
15. jan 2013

Tak já teda z Lady háčkuju už poměrně dlouho a docela dobré (je fakt, že čepky většinou podšívám fleesem), ale myslím, že deka je úplně v pohodě, to stejně nejde přímo na tělo.

@matusssa zkus Merino nebo Elian Nicky 🙂 poslední dobou mé oblíbené a hezky s nimi vynikne i zdobnější vzorek 🙂

@meggi0201 jedině si zkusit udělat sama podrážku (začít řetízkem a pak improvizovat - třeba si z papíru udělat předlohu a zkusit ji co nejvěrněji napodobit), potom už se ta vrchní část vždycky nějak udělá... něco v tomto duchu: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7473 ale přizpůsobit to velikosti dospělácké nohy + tu horní část upravit podle vlastního přání 🙂

miruska76
16. jan 2013

na želanie 🙂 pletená 🙂

matusssa
16. jan 2013

@agnessa dakujem velmi pekne za radu 🙂 merino som uz skusala a elian mam doma, ale klasik, nevies ci ta nicky je lepsia? vela som citala, ze pouzivaju camillu, je tam aj pekna paleta farieb...je tu galanterka, ale maju slaby vyber, tak to chcem objednat cez net, len potrebujem toho viac, tak aby som neurobila blbost :/

agnessa
16. jan 2013

@matusssa Nicky je úplně jiná než Klasik (klasik je klasická vlna, z Nicky jsem dělala třeba toto: http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=422... nebo http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=426... . Je hrozně jemná, trochu lesklá... Camilla je dobrá spíš na letní a jarní čepičky (je to 100% bavlna, takže tak nehřeje, stejná je např. Nela, Katka, Catania - ta má úžasné barvy)... Ještě je doporučovaná Comfort (od Vlnapu) a Dora, ale myslím, že ty jsi zmiňovala, s nimi zkušenost nemám... Jinak osobně teda docela háčkuju i z té Lady, al jak jsem psala, zimní věci podšívám a není problém.
S Merinem jsi byla spokojená? Já jsem z ní zatím jen pletla jednu čepulku (můj první pokus) a moc se mi líbí - je příjemná, nekouše, hezky hřeje.
U nás je to v galanterce taky bída... Jako výběr by i byl, ale ty ceny...

tina1506
16. jan 2013

něco málo z mé tvorby 😉 více mám v albech 😎

matusssa
16. jan 2013

@agnessa dakujem ti velmi pekne za rady 🙂 ciapocky su krasne hlavne ta cervena s tym krasnym vzorem 🙂 s merino som bola spokojna, ale objednala som iba cez net par klbicek asi desat a potrebujem proste nejaku kde je pestrejsia paleta farbiciek 🙂 u nas je galanterka s cenami niekedy lepsimi ako na nete...ale maju tam par znaciek vlny a neustale sa im to mina, takze je to na prd, ze velakrat nemaju farbu ktoru potrebujes...tak ja idem nieco poobjednavat z netu 🙂 a ty odkial nakupujes?

fassy
16. jan 2013

@monhla Lada Luxus neškrábe, háčkuju z ní pořád. Mám z ní uháčkovanou deku pro malého - viz. mé album a je úplně v pohodě 😉

monalisatko
16. jan 2013

@tina1506 krááááááásne čiapočky 🙂

tina1506
16. jan 2013

@monalisatko děkuji 😉

beautynka
16. jan 2013

Ahojte holky,
přidám se k Vám. Háčkuji amatérsky cca druhým rokem. Sháním teď jednoduchý návod na kojenecký svetřík nemáte některá?
Jelikož čekám vytouženou holčičku tak se těším až budu háčkovat čepičky pro kluka toho moc nejde 😝
Zatím jsem stihla jednu čepičku, teď mám rozpracované capáčky a ještě bych ráda ten svetřík do kompletu 🙂)))
@tina1506 je to nááááhera, mohla bych poprosti o návod na pandu? Čepka vypadá, že je celá z dl. sl.

vera_vila
16. jan 2013

@monhla mě Lada Luxus neškrábe... asi je to o pokžce, ale jestli je to na deku, tak si myslím, že je to pohoda

matusssa
16. jan 2013

@tina1506 aku pouzivas vlnu? dakujem 🙂

tina1506
16. jan 2013

@matusssa jakoukoliv,co nekouše 😉 všechno zkouším na tváři 🙂

tina1506
16. jan 2013

@beautynka bílou část dělám klasicky z dlouhých sloupků, černá jsou krátké... oči a čumák kolečka nebo mírné oválky tak aby to na čepičce vypadalo pěkně a uši dělám taky od oka, obyčejná kolečka z KS, přišívám je za spodní část, zepředu to není vidět a zezadu to vypadá pěkně 😉

lemge
16. jan 2013

@tina1506 kasne ciapocky,ta pavučikova sa mi najviac pači 🙂

monhla
16. jan 2013

@vera_vila
@fassy Vďaka za povzbudenie - dúfam, že ani moju malinkú nebude škriabať.

vvvecna
16. jan 2013

kde se dá nejlevněji sehnat příze Yetty?

tina1506
16. jan 2013

moje úchylka 😉

luckybara
16. jan 2013

@tina1506 krásní gekonci 🙂 šikula

matusssa
16. jan 2013

@tina1506 to je bomba :D

jania023
16. jan 2013

Ahojky mamicky,neviete mi poradit kde by som mohla este kupit vlnu na deku od baby dream,nejaku uplne jemnunku na dotym..moze byt aj ina ako baby dream ale nech je na vyzor taka ista i ked v inej znacke,potrebujem v pastelovych farbach..prosim poradte mi

beautynka
16. jan 2013

@tina1506 Děkuji, hned se na to vrhnu..
takže ty ouška, jsou přišitá kolečka? Já myslela, že to je vháčkované, tím lípe bude to jednodušší.
A tady je první čepička pro ještě nenarozenou princeznu:

beautynka
16. jan 2013

Ještě chybí našít korálek do středu.
@tina1506 gekonci jsou překrásní, já teď mám úchylku na šmouly a už jsem spáchala i šmoulinku, ale nemám ji vyfocenou.

tina1506
16. jan 2013

@beautynka dělám tak všechny uši,jednoduché a rychle hotové 🙂

tina1506
16. jan 2013

@beautynka já teď vyšívám pentagram a pak budu háčkovat opičku pro očekávaného (asi)synovce

vera_vila
16. jan 2013

@vvvecna rozdíly v cenách jsou minimální (+ - 2 Kč), takže záležet spíš asi bude na poštovném jednotlivých prodejců. Já nejčastěji nakupuji příze přímo u výrobců, pokud potřebuju jen jednu značku...

beautynka
16. jan 2013

@tina1506 Opičky jsou krásné, ale náš malej prostě nemá rád plyšáky, až na toho šmoulu, kterého občas vezme do ruky. Ale s těma čepkama jsi mi dala dobrý typ, že se dá taky něco vytvořit i pro kluka, třeba ta žirafa je taky bombácká.

gooobi
16. jan 2013

tak ked ste uz tie deky povytahovali 🙂

pempusik
16. jan 2013

Jaaaj, dievcata, uz dost, uz nestiham ani planovat, co vsetko budem robit. dnes musim rychlo dopliest medvedika, potom chcem povysivat uz nejake vajicka na velku noc a potom chcem uhackovat tu deku a dalsieho medvedika. 😀