Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

17anit07
21. jan 2013

@agnessa krasna nemohla by som poprosit navod dakujem

luckybara
21. jan 2013

krásné věcičky,už se nemůžu dočkat až se s váma podělím o poslední dílko,buhužel už 2 týdny rozpracované a nemůžu ho dokončit jaksi časově nestíhám.snad už do víkendu... 🙂

poisonblu
21. jan 2013

kočky, mám na predaj nejakú vlnu, ak by ste mali záujem

1. foto = elian patty - jedno cele klbko, z druheho chyba iba minimalne - cena za obe 2,50 eur
2. foto = elian nicky ruzova a cervena, cena 1 eur/kus
3. foto = red heart lisa fialová - spolu za tie 3 klbká cena 1,20 eur (jedno klbko cele, to druhe je skoro cele a to tretie je asi tretina, elian klasik cena za klbko 0,80 eur
4. foto = mix spolu za 1,50 eur
5. foto = ta prva ruzova je elian nicky zvysok - cena 0,40 eur, potom tie 2 su camilla - cena 1,20 eur, a ta posledna netusim ako sa vola, taka jemna tensia cena 1,10 eur
6. foto = cotton bamboo batik cena za kus 3,50 eur (je to taka drahsia vlna), camilla jedno klbko cele a to druhe je takmer cele, takze spolu za 1,75 eur; potom punto 1,30 eur a catania 1,50 eur

tunylyk
21. jan 2013

@poisonblu poprosila by som ta punto,cataniu,fialovu redheart lisu,obe elian nicky 😉

poisonblu
21. jan 2013

@tunylyk ok, napisem ti cenu a cislo uctu do spravy...

tunylyk
21. jan 2013

@poisonblu este mi mozes aj vsetky camilly priratat,dakujem 😉

poisonblu
21. jan 2013

@tunylyk tie camilly melirovane z oboch poslednych fotiek?

tunylyk
21. jan 2013

@poisonblu mozu byt vsetky,ktore mas 😉

avanka
21. jan 2013

ahojte baby, objavila som na mmb predaj priadzi, neobjednavali ste niektora od tej baby?
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=221569
ake mate skusenosti s priadzou Daniela, Catania, Merino?
a Tango sa hodi na zimne saly a ciapky?
ja som robila ciapky len z Lindy, len ta sa velmi zmolkuje, nie som s nou spokojna a z Camilly, ta je fajn

maca77
21. jan 2013

@avanka ja som od nej brala... práve Tango na zimné čiapky... robí sa s ňou fajn, zatiaľ tie čapice dlho nenosíme, tak neviem či sa bude žmolkovať alebo nie .... a s predávajúcou nebol žiaden problém 😉
... z Daniely som robila letné čiapky ... je tenšia ako camilla ...

elikuk
21. jan 2013

@vivere ahoj ja mám tento návod preložený v google chrom, ak chceš napíš mi e-mail a pošlem ti to aj s obrázkovým postupom lepšie to pochopíš. Ale ešte som to neskúšala, no podľa toho návodu to nie je nič moc ťažké.

sirael
21. jan 2013

Aj ked moje vytvory su len vytvory zaciatocnika (hackujem len od Vianoc), tak Vam chcem aj ja ukazat, co som uz vytvorila 🙂 Velmi ma to bavi a myslim, ze sa u mna vytvorila uuuuplna zavislost 🙂

mataklinec
21. jan 2013

Mohli by ste mi prosim poradit? dnes prvý krat háčkujem podla toho českého návodu na youtube. už mám ten kružok zo 17 okami, teraz mám začat znovu další riadok a zas 17 očiek, alebo postupne treba pridavat? a kde sa teraz pichá do stredoveho oka zase??? Dakujem

vera_vila
21. jan 2013

@mataklinec Myslíš u čepičky? Paní to tam má všechno pěkně ukázané, ne? A jestli ne, tak tady máš přesný návod... Určitě už se do středového očka znovu nepíchá, pokračuješ další řadou a naháčkováváš na ty sloupky, co už jsi udělala a hned v první řadě přidáváš...

vera_vila
21. jan 2013

@avanka Já mám velmi dobrou zkušenost s přízí Merino, jak na pletení, tak na háčkování... Taky můžu doporučit, spíš na jaro a na léto, není tak silná, jako třeba Tango, na zimu doporučují dělat dvojtě, ale dost záleží na vzoru, když se háčkuje reliéfníma sloupkama, tak jednou nití stačí...

mataklinec
21. jan 2013

@vera_vila dakujem a mám hned v druhej rade robit krátky alebo dlhý stlpik a o kolko mám pridavat očiek...

janinulka
21. jan 2013

@adrika79 mmozem poprosit o navod? je faakt krasna skusila by som

adrika79
21. jan 2013

@janinulka o aky navod? nezobrazuje mi, na ktoru ciapku sa pytas... ☹

evelin116
21. jan 2013

@daniwaugh jej porad mi kde najdem navod na take satocky chcem pre 3 m babo

katkabb1
21. jan 2013

@poisonblu zdravím, tá cotton batik na tej poslednej fotke, druhá zľava je ešte voľná? chcem sa opýtať, aký je tam návin, je len jedno klbko na predaj? ďakujem Katka

fatima30
21. jan 2013

kočky aj vas sa kruti ta zaciatocna placka?isla som podla tej schemy ako sa ma pridavat...... ale aj tak sa kruti a uz sa mi to nechce prerabat tak uvidim co z toho vznikne robim z camilly.
ako robite tu placku podla tej schemy alebo od oka pridavate uberate aby sa nekrutilo
dakuijem

poisonblu
22. jan 2013

@katkabb1 je volna, navin je 50 g/120 m....mam len jedno klbko

danavybochova
22. jan 2013

@adik64 Ahoj citala som o tebe ze rada vysivas .Ja tiez vysivam na kriziky mohla by som ta poprosit o niake vzory na vysivanie.Vysivam obrusy ,decky a obrazky.Dakujem krasne.

vivere
22. jan 2013

@avanka robila som z merina pulovrik. podla mna je to uzasna priadza, mne sa velmi paci. neviem, ci sa zmolkuje, tuto referenciu nemam, ale nevyzera, ze by mala. je taka stredne hruba, v podstate ako linda. robila som tusim na 3,5 ihliciach.

marylin1
22. jan 2013

maminky -šikovnice 🙂 , aj na fb je stránka , kde si baby vymieňajú skúsenosti pri hačkovaní a štrikovaní a tiež sa tu aj objednáva vlna , aj ja osobne tu objednávam, stránka sa volá "Na Háčiku". 😉

lucianka01
22. jan 2013

niečo z mojich výtvorov:::

rebeka25
22. jan 2013

Maminy hačkarky, prosim Vas ako uhačkujem štvorec? Ja viem len čiapočky 🙂 a teraz by som malemu chcela skusit deku, len taku pospajanu zo stvorcou ziadne vzory nic, len stlpiky, len neviem ako na to 🙂

luckybara
22. jan 2013

@rebeka25 bud klasika a nebo do kruhu
do kruhu udelat v kažém rohu 3sloupky do jednoho a bud ti to delat ctverec

katkabb1
22. jan 2013

@poisonblu ďakujem, zobrala by som ju a tiež tiež tie patty z prvej fotky, ak sú voľné 🙂

poisonblu
22. jan 2013

@katkabb1 ok, napisem ti do ip sumu spolu a cislo uctu