Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

saskax
21. feb 2013

@matusssa no to ja keby som sa dostala priamu ku nim do obchodu, tak asi skrachujem - musi to byt uzasne 😉

ludik3
21. feb 2013

@kotito ale vydarili sa ti aj tieto 😉 ...ono sa to dá, podošva podľa obrázku, no a zvyšok podľa obrázka 😉

matusssa
21. feb 2013

@saskax poviem ti, ze je to peckaa 🙂 maju to doma v pivnici takej vacsej miestnosti a clovek si faaaakt ze nevie vybrat 🙂 objavila som pani iba nedavno a to tu byvam pekne dlho :P takze uz chodim iba k nej, je velmi mila 🙂 ale musim povedat, ze farby aj ako maju nafotene, tak fakt su take aj nazivo a niekedy aj krajsie...

anielik
21. feb 2013

Ahojte zienky, rada by som sa spytala... kolegynke sa narodilo predcasne dievcatko a rada by som jej uhackovala nieco, ale neviem sa rozhodnut aka vlna je vhodna pre taketo miminka... neviete mi prosim pomoct? pripadne aku velku tu ciapocku spravit?

Dakujem za pomoc

broucek2
21. feb 2013

@anielik vybírám vždy označené mimi nebo baby z akrylu a od Vlniky a Elianu vím, že mají i atesty

sonica
22. feb 2013

@ludik3 prosim ta nemas ten navod niekde prelozeny? 😅 ja sa toho asi nevysomarim a strasne sa mi pacia, by som ich chcela skusit 😅 su krasne 😵

kubisovaanna
22. feb 2013

@ludik3 ahoj prosim ta mas aj niaky navod?ja som zaciatocnik dakujem

dais
22. feb 2013

@anielik ja myslim ze babatka/deti vseobecne, nielen predcasniatka by mali mat prirodne materialy, tj bavlna a vlna, ja som predcasniatku plietla z baby merino vlny od drops, ta je predprana a moze sa prat na 40 v pracke. A len svetle pastelove farby, nic cervene, tmave.. Idealne biele...

vera_vila
22. feb 2013

@anielik http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=7472 tady jsou jak návody, tak vhodné příze, nic nezkazíš 100% akrylem nebo kombinací bavlna-akryl, paní vypisuje např. Batole, Baby, Glorie, Red Heart Baby, Yetti, Lavanta, Elian Nicky, Liliput , Mája, Sonja,Terka, Gloria, Lada

vera_vila
22. feb 2013

@nerreidda záleží, jaké budou doplňky, dívala jsem se, že tam mají podsedáky v barvě bílo(smetanově)-světlemodré, což se k pokojíku se světlým dřevem a modrou barvou hodí, pěkně to s tím ladí... Pokud budeš mít jinobarevné doplňky v živějších barvách, tak bych klidně udělala podsedák a přehoz v barvách doplňků, ale aby se to moc nebylo s tou modrou... Nebo zvolit něco tón v tónu, různé odstíny modré, spíš tmavší, než je ta modrá na skříňkách...

vera_vila
22. feb 2013

@dais No, přírodní materiály - vlna sama o sobě kouše, buď by to musela být merino vlna (čili příze např. Merino od Vlnapu) nebo nějaká ta superwash, která už je "upravená"... Bavlna je málo pružná, i když na letní čepičku, dejme tomu, ale na botičky bych řekla, že to není to pravé ořechové... Směs bavlny s akrylem je pružnější, než čistá bavlna... Akryl je sice umělina, ale jedna z těch, které nekoušou a nezjistila jsem, že by na něj byly nějaké reakce, většina vln určených pro miminka u mnohých výrobců má atesty (a jsou to vesměs akryly)

monhla
22. feb 2013

@ludik3 Nádhera. Mohla by si mi poradiť? Nikdy mi nevychádza tá predná časť. Ako sa formuje? V tom návode je podrážka schémou a mne by pohohol skôr ten vrch - to uberanie. Budem rada za každú pomoc

nerreidda
22. feb 2013

@vera_vila díky za názor 🙂

blka
22. feb 2013

@nerreidda Ještě i záleží, jak ten pokojíček vymalujete. Kdyby na bílo, tak bych dala nějaké veselejší barvy. Asi v tónu modré, ale ať to trošku rozjasní. A kdyby byl pokojíček vymalovaný barevně, tak bych kombinovala barvu malby s tou modrou a klidně i tou béžovou.

nerreidda
22. feb 2013

@blka necháme ho na bílo.... aťěch barev už není zase moc a kdyžtak můžu měnit doplňky 🙂 spíš mi jde oto,jaké barvy by k té modré šly,ať není pokoj i doplňky jen v modré 🙂 ale děkuju za názor 🙂

vera_vila
22. feb 2013

@nerreidda Syn má podobnou modrou taky a na zdi měl vedlé téhle šmolkově modré ještě takovou jasnou světlejší pistáciovou zelenou a vypdalo to suprově, barvy se krásně doplňovaly, takže klidně bych se nebránila zkombinovat to s nějakou tou pistáciově zelenou, pokud by mu nevadila fialová, tak to klidně oživit i fialovou a myslím, že by se to dalo oživit klidně i červenou nebo sluníčkově žlutou, oranžovou... S modrou můžeš kombinovat cokoliv, aby se to trochu rozzářilo...

saskax
22. feb 2013

@anielik
@vera_vila ja som tiez za cisto prirodne materialy. 100% cesana vlna hryzie, ale merino vlna nie - je prijemna, makka, robim z nej aj mojim detom. Vyborne sa s nou pracuje. Ja vacsinou kupujem Drops priadze, maju velky vyber vln, bavln a farebnych variacii je asi milion 😉 Ja tie umeliny ako je akryl nemam rada - robim z nich iba hracky. Hackovane akrylove ciapky su tvrde, len tie s primesou sa celkom daju ako je Vlnap merino - to je 50/50 akryl a merino vlna.

vera_vila
22. feb 2013

@saskax Já háčkuju z akrylových přízí třeba i botičky a vůbec mi to nepřijde tvrdé... Tvrdé jsou čepice, pokud je příze silnější... Jinak třeba Dora je taky 100% akryl a je strašně příjemná na omak, v podstatě stejně příjemná, jako třeba Merino...

saskax
22. feb 2013

@vera_vila tie baby akryly su maksie - to je pravda, ale vzdy to bude umelina, ktora nedycha. Na jar a na leto su najlepsie 100% bavlny, ktore dychaju, aby sa babatko pripadne nezaparilo. Akryl je dobry na topanocky, hracky, tasky - tam je super...to je ale iba moj nazor 😉

vera_vila
22. feb 2013

@saskax tak jasné, že na jaro a na léto je lepší bavlna nebo nějaká balvněná směs 🙂 Ale to autorka dotazu nenapsala, na jaké období chce háčkovat, jen že to chce pro kamarádčino nedonošeňátko 😀

silviatkoo
22. feb 2013

... 🙂

veronavanes
22. feb 2013

ahojte maminky, potrebovala by som poradiť. robím svoju druhú čiapočku , teraz podľa návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=365, ale celé sa mi to vlní 😀 , už som párala začala znova a zase sa mi to vlní, neviete mi poradiť. ďakujem 😉

vera_vila
22. feb 2013

@veronavanes Vlní se to i když potom přestáváš přidávat a nesrovnává se to? Mě se taky čepička ze začátku vlnila, jak jsem přestala přidávat, tak se to srovnalo... Nebo "snížit" počet přidávaných oček...

letuskah
22. feb 2013

@saskax akryl nie je dobry na hracky ani tasky pretoze sa chlpi, babetka pchaju hracky do ust a potom im tam chlpky ostavaju, na to su lepsie bavlny, aj na tasky aby sa nezmolkovali. 😉

saskax
22. feb 2013

@letuskah su akryly ktore vobec nie su chlpate - napriklad Elian Nicky...a ti co su chlpate mi na hrackach robia pekny efekt 😉 Na tasku som pouzila Lisa Big od Red Heart - na 10 hacik a je uplne super, nie je to vobec chlpate 😉

vera_vila
22. feb 2013

@letuskah záleží,co je to akryl... Třeba i Dora je "nechlupatá", pěkně se s ní pracuje a hezky vypadá...

vierka82
22. feb 2013

@17anit07 ahoj robila som ho odoka 🙂 k mikine som ho primeriavala, nic to tazke nie je urcite zvladnes aj ty 😉

vierka82
22. feb 2013

hrdý majiteľ 😀 😀 😀

17anit07
22. feb 2013

@vierka82 dakujem tak idem skusat 😉

hpaja
22. feb 2013

Ahoj, nedávno jsem tady dávala obrázek podobné čepice a ptala se, jak na ní 😀 tak se jdu pochlubit svým výtvorem... 🙂 děkuji všem, co mi poradily 😉