Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

veronavanes
22. feb 2013

@vera_vila vlní aj ked som prestala pridávať, vyskúšam ubrať očká. ma to hnevá, prvú som spravila bez problémov, čo som myslela že to nepojde tak lahko a táto mi robí galibu.

majkak99
22. feb 2013

@hpaja kraaasna asi skusim nieco podobne no hackovane 🙂

vera_vila
22. feb 2013

@veronavanes Zkus ubrat očka... V té řadě, kde se pod každé řo píchají 2 sloupky, tak bych třeba udělala 2 pod každé druhé nebo třetí a uvidíš...

mamamajka
22. feb 2013

Ahojte, vedel by mi niekto poradiť, ako na toto??? 🙂 Ďakujem :D

janula2011
22. feb 2013

..dalsie vytvory 🙂

henriett19
22. feb 2013

Ahojte kočky, vedeli by ste mi poradiť kde nájdem nejaký pekný návod na háčkované papučky? Ešte som len začiatočníčka, mám za sebou zatiaľ len dve čiapočky ale veľmi chcem vyskúšať papučky, ďakujem!🙂

kotito
22. feb 2013

ještě musím dokoupit nějaké krásné knoflíčky a je hotovo

monhla
23. feb 2013

@ludik3 Vďaka - tento som už "študovala" ale jednoducho povedané som asi "papučkovo-zaostalá" lebo vždy po podrážke končím. Čím viac riadkov hore - tým menšia podoba s papučko ☹

ivanabb
23. feb 2013

...joj žienky,ale ste šikovné! ked budem, mať trocha času, tiež sa do toho vrhnem 🙂)))

ludik3
23. feb 2013

@monhla vieš čo, pozriem sa na to a keď budem mať čas, tak aj pofotím a urobím návod 🙂

vera_vila
23. feb 2013

@henriett19 na mmb(cz) jich je spoustu, stačí se podívat 🙂 http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12 hledej papučky, capáčky, botičky - najdeš desítky návodů, jen si vybrat ty, které se Ti budou nejvíc líbit 🙂

vera_vila
23. feb 2013

@monhla Tak zkus nějaké jednodušší, na mmb.cz jich je spoustu i daleko jednodušších http://www.mimibazar.cz/navody.php?id=12 hledej papučky, capáčky, botičky a najdeš desítky jednodušších i složitějších návodů a vzorů...

henriett19
23. feb 2013

@vera_vila dakujem velmi pekne 🙂

lucia37
23. feb 2013

najnovšie: bábika a sovičkový vankúš

poisonblu
23. feb 2013

Kocky, kde by som na SK vedela objednat priadzu elian lusy?

smudlinka2019
23. feb 2013

Ahoj holky,ráda bych se k vám přidala.Ráda bych zkusila háčkování čepičky,tak že bych i ráda poprosila,jestli neznáte dobrou stránku pro začátečníky 🙂 konkrétněji nějaké čepičky pro chlapečka 🙂

monik83
23. feb 2013

Ahojte, nakoľko ešte nemám detičky, tak som trochu plietla pre seba a moju mamu...

dievcatko84
23. feb 2013

@jania023 ktore kocky myslis? ak take normalne nejake, tak mozes zhackovat ks napriklad..ale neviem na co narazas 😖

vera_vila
23. feb 2013

@poisonblu Já ji sháněla i v ČR, ale už ji nenabízí ani přímo výrobce ☹

poisonblu
23. feb 2013

@vera_vila praveze ja som ju videla na fb, akupina hackujeme z prize elian, a tam pisu, ze je na sklade...tak asi ju zase zavadzaju do predaja..ale asi len v cr

olina22
23. feb 2013

moj vnucik 🙂

olina22
23. feb 2013
vera_vila
23. feb 2013

@poisonblu No, tak to asi teprve bude, protože v e-shopu ji zatím nemají... Tak možná za pár dní, těžko říct... Ale dodávají i do SR, pokud vím... http://www.pleteni-prize.cz/index.php?page=shop... zatím je kategorie LUSY prázdná...

jania023
23. feb 2013

@dievcatko84 myslim kocky na deku..chcela by som ich zhackovat ale neviem ako nieco ako stlpiky by som chcela ale nijak mi to nejde a ani neviem kde vlastne zacat spajat 😖

sjuz
23. feb 2013

@nerreidda krasna izbicka 🙂 no bielo-modru (ako je nabytok) - tmavsiu modru, alebo bielo-modro-bezovu, alebo aj s cervenou (ak je ta stena vzadu cervena), alebo bielo-modro-zelenu (nejaku veselu vyraznu zelenu na ozivenie). zalezi aj ako stary je chlapec, ak starsi, mozno bielo(zeleno)-modro-cierne...

lasirena
23. feb 2013

Prosim o radu, chcela by som si upliest na leto taky kratky svetrik s dierami, ktore su asi urobene tak ze sa nahodi ocko (alebo ocka?) a tie sa potom pustia takze to vyzera akoby utekalo ocko... snad som to popisala spravne, problem je ze neviem ako na to 😒 neviete o nejakom navode? Hladam po internete a nic.... dakujem!

poisonblu
23. feb 2013

@vera_vila super, tak potom odtial asi objednam

johanka.
23. feb 2013

@poisonblu ja som do elianu (ci vsv sa tusim vola ta firma) prednedavnom pisala, presne kvoli lucy, a odpovedali mi, ze sa ju chystaju zase dat do predaja, uz by to kazdu chvilu malo byt, podla ich odpovede.