• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

7. apríla 2017 
@pempusik he he mame rovnaky vkus, hrosika mam bledomodreho, ovecku mam taku istu a gekona zeleneho...a na deke mam o par farieb este navyse :slight_smile:
6. mar 2013 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewca pošli mi mail do IP, pošlem Ti návod
6. mar 2013 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pempusik koľko klbiek si spotrebovala na macka, prosím? Pozerala som totiž na ten katalóg hračiek od Phildaru, len by som si zároveň s ním objednala aj vlnu na toho úžasného macíka
6. mar 2013 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gooobi no ja som tie farby odkukala tuto z fora, normalne som si to nasla cez telefon a podla toho sme vyberali s predavackou v galanterke :slight_smile:
6. mar 2013 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maria1610 tusim je to presne ten isty macko, o ktorom hovoris. presne tam pisalo o vlne phildar, ze tri klbka, mala som zapisane iba zlozenie vlny a priblizne metraz na 50g. Ale ta vlna sa mi zdala draha, tak som kupila merino, tri klbka modrej a bielu som dala aku som nasla doma, nejaka elian.
6. mar 2013 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matusssa myslis na garnstudio? v prvom stlpci si nastav jazyk, v druhom su navody, ked kliknes pod obrazkom na navod, otvori sa ti a da sa stiahnut ako pdf. netreba sa registrovat. viac navodov je v anglictine, do cestiny je prelozenych len zopar, je tam aj anglicky slovnik skratiek a videonavody :wink:
6. mar 2013 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tiffanka Pokud jen jednobarevnou čepičku, tak klubko a kousek. Kdyby jsi střídala barvy, tak v pohodě vystačí 1.
6. mar 2013 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maria1610 aj aj by som mohla poprosit navod na ovecku ? dakujem :slight_smile:
6. mar 2013 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blka no ja myslim, ze to nejako zvladnem....ak nie, tak si vymyslim nieco ine, resp. najdem iny navod....ved toto nie je jediny :wink:
6. mar 2013 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gooobi ahaaaa kukam ze farieb je tolko isto, tk som rada ze som inspirovala :slight_smile:
6. mar 2013 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kadri moc diky za radu :slight_smile:))
6. mar 2013 o 15:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kadri myslela som to crochet-baby clothes :slight_smile:
6. mar 2013 o 16:12  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monhla přidala jsem na blog "rozkres" ubírání :wink:
6. mar 2013 o 18:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matusssa aha. tam je to rozne, podla autora. treba sa preklikat cez rozne blogy, niekde vyzaduju registraciu, ale vecsina, co som pozerala, tak nie. hackujem teraz svetrik a mam otvorene 3 stranky, lebo kvoli autorstvu odkazuje autorka na navody, z ktorych cerpala, tak preklikavam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. mar 2013 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte baby ja som stratená... viem štrikovať, teda základy hladko obratko... ale ked chcem uštrikovať nejaký svetrik alebo vestičku neviem ako mám urobiť rukáviky a golier .... viete mi niekto poradiť? najlepšie by bolo nejaké video aby som to mohla viidieť a tak.. ja som hladala už asi fakt všade ale ani za ten svet nájsť to čo potrebujem
6. mar 2013 o 19:20  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rina76 Vrelá vďaka - takže ťa asi milujem...hmmmm a kto to povie môjmu drahému :grinning: :grinning: :grinning:
6. mar 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@7511 pošli mi e-mailovú adresu do IP, pošlem Ti návod na ovečku
6. mar 2013 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladyniki něco najdeš tady http://www.garnstudio.com/lang/cz/search.php nebo tady http://www.garnstudio.com/lang/cz/search.php, nevím, pro jak velké dítko... Nejjednodušší je dělat díly rovné (netvarovat průramky), rukávy jsou v podstatě rozšiřované přidáváním ok do potřebné šířky (většinou se přidává ze začátku třeba každou desátou řadu - 4x až 5x a pak každou pátou řadu do potřebné délky a šířky rukávu - zase záleží, jak dlouhý ten rukáv má být)... Límeček se dělá tak, že si nabereš nejlépe na kruhovou jehlici očka z výstřihu a každou druhou řadu přidáš na každé straně po očku, aby se rozšiřoval a dělal trošku tvar... Žádný videonávod jsem bohužel nenašla, myslím, že když projdeš nějaké ty svetříky, co jsou v těch odkazech, tak najdeš jasné postupy, jak přidávat na rukávy, kde ujímat na výstřih, jakým způsobem udělat rantl u výstřihu nebo případně i límeček...
6. mar 2013 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@blka ...tak super...znie to neuveriteľne :grinning: :grinning: :grinning: ...háčik zvolím asi 2,5-ku... priadza sa mi zdá tenká, či? :confused:
6. mar 2013 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tiffanka :grinning: Já háčkuji 2, ale ta 2,5 bude určitě taky v pohodě. Já z ní dělám čepičky na jaro a teplejší podzim.
6. mar 2013 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ještě pár soviček :slight_smile:
6. mar 2013 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
holky moje poslední výtvory-jen mi moc nechtějí spolupracovat modelky :slight_smile:
6. mar 2013 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@tiffanka 5 krat vyparane kym som dosla na to ako sa to ma ale potom to slo a za dve hodky bola satka hotova, za svetla pofotim :dizzy_face: pekna zirafka :dizzy_face:
6. mar 2013 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kočky čo to je stahovacie oko to co robim na zaciatku a potom retiazkove ocka
6. mar 2013 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fatima30 stahovacie oko je taka slucka, ktoru si namotas na prst a do nej potom robis stlpiky, uz potom nerobis kruh z retiazkovych ociek, vyhoda je ze to oko mozes potom vytrcajucou vlnou stiahnut na pozadovanu pevnost a nevidno dierku ako pri retaizke
6. mar 2013 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah
aha dakujem myslela som si ale nebola som si ista totizto nasla som ho v jednom navode len bolo v nejakom 3riadku a 8 kukam ved som si myslela ze to je iba na zaciatku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. mar 2013 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je fialova farba cisto babska?ja by som chcela pouzit aj tuto farbu do ciapok len fakt neviem
6. mar 2013 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fatima30 aha tak to neviem, a co je to za vzor?
podla mna je fialova aj pre chalanov, asi by som to s nou moc neprehanala ale na doplnenie a skombinovanie je dobra
6. mar 2013 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@madlenka29 jak se dělá ten šikmý reliéf?? Díky :slight_smile:
6. mar 2013 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah pánečku! ...ale to a dalo čakať, že sa len tak ľahko nevzdáš! :grinning: :slight_smile: Už sa teším na fotooo! :wink: Jááj, že som ja neháčkovala, keď boli baby menšie :confounded: ...vtedy som len svetre a pulóvre plietla :angry: :grinning: . Teraz na drobcovi, sa až tak neviem "vybúriť". :grinning: Som rada, že si uhádla o aký druh zvieratka ide. :grinning: ...Pravdu povediac, zo začiatku sa to ani veľmi nepodobalo :grinning: ... hlavne hlavu som musela pretvoriť.. krk predĺžiť..ale to sú len také banalitky :slight_smile: .
6. mar 2013 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok