Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

miruska76
6. mar 2013

pre malých traktoristov 🙂

majkak99
6. mar 2013

nemate nahodou niekto link ako zhackovat alebo zosit stvorce.prosim poradte dakujem 🙂

miruska15
6. mar 2013

Tak toto je krasne

nella0305
6. mar 2013

Chystáme další hromadný balík přízí na Slovensko, pokud se bude některá z Vás přidat, budeme rádi, posílat budeme 15.3. Vybírat a objednávat můžete zde: http://www.ganella.cz/pletaci-hackovaci-prize/ 😉

jancip
6. mar 2013

Holky, prosím o zkušenost se základním vzorkem u čepiček. Vycházím z tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=81&order=1 Po té, co máte 17 dl. sloupků, děláte do každého sloupku 2 dl. sl. nebo na střídačku 2121?....Vždy jsem dělala 2121 a teď sem začala čepičku, kdy jsem udělala do každého sloupku dva, což jsem taky v nějakém návodu našla, už mám kus udělaný, ale zdá se mi to nějaké divné a nevím, zda mám pokračovat.

vera_vila
6. mar 2013

@jancip V návodu je 1212... Myslím, že klidně může být 2222..., pokud se to nebude kroutit... A ve druhé řadě se to rozhodně kroutit nebude... Takže bych klidně pokračovala, akorát bych pak ve třetí řadě nedělala 112112..., ale třeba 11121112, prostě jakoby bych skočila o jedno očko, které jsi ve druhé řadě udělala navíc, dopředu... ale chce to asi zkusit, co to bude dělat...

vera_vila
6. mar 2013

@majkak99 Link nemám, ale zháčkovávala bych asi pevnýma okama... Ohledně sešití jsem teď sice sešívala, ale není to úplně ono, takže to asi tak není dobře, tak neporadím...

rina76
6. mar 2013

@monhla 😀 😀 😀 😀

janabanc
6. mar 2013

Konecne nasa volanikova suknicka 🙂

lianka2
7. mar 2013

@pempusik prosím ťa, odkiaľ máš návod na toho maca? Dakujem

ewca
7. mar 2013

ospravedlnujem sa za nekvalitnu foto, ale nemam doma fotak momentalne, sponka na skusku, co vy na to?

ewca
7. mar 2013

pardon, zabudla som foto :D

pempusik
7. mar 2013

@lianka2 z knizky Kamarati z vlny, kupovala som ju v martinuse. Ale ak by si velmi chcela, alebo niekktora z vas, pisnite mi mailove adresy 😀

lianka2
7. mar 2013

@pempusik dixinka2@azet.sk. Ja by som ju vyskúšala urobiť, lebo hackovat neviem, len strikovat, tak ma to zaujalo. Nadherne su tie zvieratka. Diky

cleona
7. mar 2013

@janabanc Krasna suknicka. Nams k nej nahodou nejaky navod? Tiez by som nieco podobne rada urobila pre moju malu neterku. Vdaka

vera_vila
7. mar 2013

@pempusik Ty zvířátka jsou fakt super... Prosím Tě, jaká všechna v té knížce máš? Víš co, jestli můžu poprosti na mailík vera.vila@seznam.cz Sice teď musím synovi udělat Pokemony, ale to nevadí, ty hračky určitě ještě využiju 🙂 Děkuji moc!

mmio
7. mar 2013

@ma_se dobrý deň, poslali by ste mi adresu an objednávanie vĺn a priadzí? ďakujem

jarka87
7. mar 2013

janabanc ako si robila tu suknicku? je niekde navod?

vera_vila
7. mar 2013

@pempusik Děkuji moc!!!

pempusik
7. mar 2013

@vera_vila
@lianka2 tak baby, mate to poslane, mala by vam prist linka z uschovne, odkial sa to da stiahnut 🙂

madlenka29
7. mar 2013

@nerreidda
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=11518
dělala jsem to podle tohoto vzorku 🙂

a ta děrovaná je podle tohoto vzorku
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10190

madlenka29
7. mar 2013

holky měla by jste některá návod na vzdušnější háčkovanou čepičku pro kluka,aby to bylo na jaro+podzim nějak nemůžu nic kloudnýho najít 🙂

vera_vila
7. mar 2013

@madlenka29 pro kluky toho asi moc nevymyslíš, možná nějaký kroucený vzor z DS nebo jen DS a spíš na to nějakou klučičí aplikaci...

letuskah
7. mar 2013

@tiffanka no neviem dlhy krk u zirafy nie je az taka banalitka, to uz by nebola zirafa ale krava alebo co 🙂

letuskah
7. mar 2013

@miruska76 ten traktor nam bude asi treba 😀 paradny je
@miruska15 aaaa toto nam tiez bude treba, krasne to je, asi nakazem muzovi vytriedit CD-cka 😵

majkak99
7. mar 2013

@vera_vila dakujem

letuskah
7. mar 2013

takze aby ste si nemysleli ze cele dni sedim za pc a krutim si palcami pridavam par fotiek. boli sme 6 dni u nasich, bolo pekne takze deti preoravali zahradu a ja som mohla pohnut veci vpred comu sa nesmierne tesim kedze su to narodeninove darceky svetrik so satkou a fialovym svetrom pre Monsterhigh-ku je pre neter, rukavy nie su lebo sa mi nedarili a ten sveter pre Monsterku je od oka, tak neviem ci bude dobry. Barbie ho nezapne okolo poprsia ale to sa da pochopit este mi treba 4 perletove gombiky
no a to ciernocervenobiele cudo asi viete co bude, staci vypchat a zosit, nasit ocka

blka
7. mar 2013

@miruska76 Nemáš návod na ten traktůrek? Nebo je na MMB?

letuskah
7. mar 2013

a hotovo!!!!

nikuska4
7. mar 2013

@letuskah ahoj,ako robíš prosím ta tú šatku???