Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

ojo
27. aug 2010

tak tu je foto 🙂 🙂 tak na to obháčkování prdím...vypadá dobře i tak 🙂 a už mu k tomu pletu šálu a možná zkusím i rukavice..to bych chtěla ty prstový, ale to nevím, jestli zvládnu 😀

určo ale ušanku upletu ještě jednou v jiný barvě, aby měl 2...už jsem si koupila i vlnu 🙂 🙂

letuskah
27. aug 2010

@ojo jej vyzera super, podla mna ani netreba obhackovat, bude mu teplucko v zime 🙂

emicka09
29. aug 2010

@ojo - šikulka! a vypadá super i neobháčkovaná 🙂

ojo
29. aug 2010

děkuji 😵 😵 za chvíli bude i šála 😀 a našla jsem si docela jednoduchý návod na rukavičky palčáky, tak je pak možná taky upletu 🙂 🙂

emicka09
29. aug 2010

@ojo - poděl se s tím návodem na palčáky 😉
já se teď chystám na tohle: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4730

ojo
29. aug 2010

@emicka09 jsou tady 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2688 přišel mi fakt jednoduchý 🙂 a i ten nákrčník vypadá dobře, ale když už mám ty šály, tak možná později až bude větší 😀

jo ta tunička vypadá krásně 🙂 tak ať se daří 😉 já háčkovat neumím 😅

telinka
29. aug 2010

@ojo no paradna cepicka 🙂 🙂 🙂

nikush
31. aug 2010

ahojte, zacala som v tehu strikovat ale tak sal 😅 , potom som acala pre seba vestu, no nedokoncila som a teraz ju parem a chcem ustrikovat nieco malemu. ako som pozerala na tu usanku, tak to by som chcela skusit 😅 . ale viem tak pliest len hladko o obratko a len s dvoma rovnymi ihlicami. ak som spravne pochopila @ojo malo by to ist? a este k vlne. mam zltu, tak by som to skusila na nej, neviem aka je hruba, ale strikujem ju na 3,5 ihlici. bola by to taka skusobna ciapka.. no a teraz k veci....tie usi na MMB som pochopila, ale nechapem ako ich mam spojit 😖 poradite mi?
vdaka

letuskah
31. aug 2010

@nikush ked budes mat usi ustrikovane, neuzatvaraj ocka ale nahod si na ihlicu polovicny pocet ociek kt maju byt vzadu (napr 15) potom pridaj jedno ucho, potom nahod ocka na predok, dalsie ucho a nahod druhu polovicu zadnych ociek (tych 15 napr) a strikuj to cele spolu, a vzadu to vlastne zasijes ked bude hotovo

nikush
31. aug 2010

@letuskah dakujem, cize to musim dat opatrne dole z ihlice,l aby sa mi to nezacalo parat....tak dufam, ze to zvladnem. a este jedna otazka ...ako sa pridavaju ocka 😅 ? ja viem, zeby som to asi mala vediet ak to chcem pliect, ale naucim sa 🙂

letuskah
31. aug 2010

@nikush no ved si ich nahod ako ked zacinas strikovat ci myslis pridavat ocka na rozsirenie?

nikush
31. aug 2010

@letuskah tak, ked chcem rozsirit...toto neviem, nahodit pocet viem 🙂

letuskah
31. aug 2010

http://www.tricotin.com/fiche10.htm
tu su fotky, ide o to ze ked strikujes hladko tak normalne pichnes do ocka na lavej ihlici ale to stare ocko nezhodis z ihlice ale si prehodis vlnu dopredu a pichnes este raz do ocka na lavej ihlici akoby si strikovala obratko a tak vlastne z jedneho ocka mas dve, neviem ci som to napisala dobre 😅

letuskah
31. aug 2010

teda najskor upleties to jedno ocko hladko, potom prehodis vlnu dopredu a este upleties ocko obratko z toho stareho ocka

alebo mozes pridat tak, ze na prevu ihlicu si ovinies vlnu a strikujes dalej a v dalsom riadku ti vznikne taka volna slucka, ktoru prestrikujes ako normalne ocko, akurat neviem ci sa nebudu robit dierky pri tomto... http://latelierdenadege.over-blog.com/article-2...

domeenika
31. aug 2010

Baby viete mi poradit? Znama ide malej ustrikovat svetrik. Dcerka bude mat 3 roky. Chcem ho taky dlhsi, aspon nad kolienka + kapucka,alebo vacsi golierik, nejake vrecka 2. Kolko mam kupit vlny? Resp. aku mam kupit, aby bol taky "foremnejsi"?

domeenika
31. aug 2010

@emicka09 To je kraasne

letuskah
31. aug 2010

@domeenika to ti neporadim, na tych vlnach pisu velkosti na damsky pulover tak jedine ze podla toho to nejak skusit zratat, plus na dlzku a kapucnu by som asi zo dve klbka pridala... a ja teraz kupujem vlnu red heart a velmi som spokojna, ale teda mala som zatial tu pre babetka a ta je super, len je hrozne tenka tak to neviem ci by sa tej znamej s tym chcelo piplat... tazko povedat aku hrubku

ojo
31. aug 2010

@nikush tady jsou super návody i s obrázky na přidávání ok z obou stran 😉 využila jsem to při pletení té ušanky 🙂 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2059

jinak si přečti i minulou stránku, tam mi dala tuším Telinka návod (odkaz) na pletení ušanky na dvou jehlicích 😉

jinak ty rukavičky jdou taky super, včera jsem už stačila jednu uplést 😵 pak hodím foto celého kompletku 🙂

nikush
31. aug 2010

@letuskah ok urobila som tak, ale na hladkej strane mi vzniklo oko obratko a na obratku zasa hladke....
@ojo dostala som sa az po tu smysku a neviem ako ju mam hodit na tu lavu ihlicu, bud som vazne blba, aelbo je to tak zlozito na mna napisane

emicka09
31. aug 2010

@domeenika - to asi taky záleží jakou, jak je tlustá 😅 v tom obchodě by ti měli poradit. na něktrých vlnách je psaný odhad počtu klubek, ale většinou to je až pro velikosti 38 a výš :-/
jestli ti to pomůže, tak Emmi má rok a kupuju 3-5 klubek na svetřík..50g teda..
kupuju většinou batole, ale jestli je to na zimu, tak by to možná chtělo i něco tlustšího..

ojo
31. aug 2010

@nikush ono když to pleteš na dvou jehlicích, tak musíš rozlišit rub a líc...takže jednou pleteš např. 2hl, 2obr...lícem k tělu, ale při otočení máš k tělu rub, tudíš musíš obráceně nad těmi oky..2obr, 2hl abych se ti držel vzor.. 😉 při pletení dokola máš právě k tělu natočený jen líc, tak se plete furt stejně...

a nerozumím ti, kam že si to dopletla ?? 😅
no jestli už máš hotové uši, tak prostě jen přehoď oka z pravé na levou...žádné pletení, jen je přemístíš z pravé na levou 😉 a oka samo neukončíš
já bych to udělala, že bych nahodila polovinu ok na zadní část, jsou na pravé jehlici, pak bych vzala jehlici s uchem a pokračovala jakoby v normálním pletení a přepletla ucho k nahozeným očím...pak bych přidala oka na předek (čelo) za tím uchem podle toho návodu, co jsem vložila (přidávání více ok na kraji) a pak vzala druhou jehlici s uchem a přepletla k předním očím a pak přidala zbytek ok na zadní část...a pořád vlastně by si pletla z té vlny, co jsi na začátku nahodila oka na zadní část a tím to všechno spojíš dohromady...snad je to srozumitelné 😅
a z těch uší, co mi trčela ta vlna, že jsem je neuzavřela tak jsem klubko od nich ustřihla s rezervou a normálně ji přes háček přetálha vedlejším okem a uvázala uzlík, aby se to nerozpletlo 😉

letuskah
1. sep 2010

@nikush hej na hladku mas akoby jedno oko obratko ale ono to vobec nie je vidno ked sa pozries na vacsi kus upleteneho. jedine ked mas takychto pridavani viac tak to spravi taku akoby cesticku a je to pekne, aspon mne sa to paci 😉

nikush
1. sep 2010

@letuskah ok, daka, tak zacinam....
@ojo nie este nemam usi, riesila som ako sa nahadzuju ocka, ale uz vieeem 🙂

letuskah
1. sep 2010

no uz to tak vidim ze si idem kupit vlnu a urobit aj ja tu capicu 😀 😀 😀 ste ma na nu navnadili 😀

ojo
1. sep 2010

tak tu je kompletek 😵

a zítra začnu nanovo z jiný vlny 😀 mi to ňák chytlo 😀 😀

letuskah
1. sep 2010

super to je 🙂 a super ze si chce skusat, to u nas nehrozi 😅

alana1111
1. sep 2010

ahojte.super téma.ja síce moc nepletiem ale @ojo to je super.boli tie rukavice moc zložité?

ojo
1. sep 2010

díky, mám fakt, radost, že se povedlo 😵 😵

@alana1111 vůbec, stihla jsem v pohodě jednu uplést za den 😉 tu je na ně návod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=2688 🙂
strašná výhoda je, jak se plete dokola, tak nemusím řešit, kde odeberu na ten palec, jestli pletu na levou nebo na pravou ruku a nemusím plést druhou rukavičku složitě nějak zrcadlově 😉 obě rukavičky jsem pletla naprosto stejně...
akorát od patentu píše paní plést 7řad, to je docela krátký, takže jsem ještě 5 řad přidala a pak oddělila na ten palec.... no vždy jsem to malýmu zkoušela na ruku, abych věděla, jak má být velká, tak jsem popřidávala pár řad...

jsou fakt jednoduchý 😉

emicka09
1. sep 2010

@ojo - nádhera - šikulka jsi 😵 a teď už můžeš jít s lehkým srdcem rodit 😀

emicka09
3. sep 2010

děcka, trošku odbočím - ráda bych upletla sobě pončo, viděla jsem super v promodu, vypadá hrozně jednoduše, jakoby taková širší šála, vzadu sešitá a pak je na to napletená kapuce..nemáte někdo podobnej postup?? možná by to šlo zkusit i od oka, ale to zas bude párání.. 😅
dokonce jsem našla i obrázek 🙂