• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

7. apríla 2017 
@matusssa
@vera_vila
ďakujem pekne :slight_smile: :slight_smile: tak už som sa dozvedela, že 100% vlna vždy kuše...aj keď tá merino je jemnejšia...ale neodvážim sa ju skúsiť :slight_smile: chcela som niečo hrubé, tak na 8 háčik, aby som nemusela dvojito...ale asi sa tomu nevyhnem a vsadím na 100% akryl :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. apr 2013 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirabel89 Merino si myslím, že kouše daleko míň... Nebo pak merino+akryl... No, čistým akrylem rozhodně nic nezkazíš...
3. apr 2013 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,nemáte niektorá prosím vás zrozumiteľnejší (viditeľnejší)návod na niečo takéto?
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4548
Ďakujem :wink:
3. apr 2013 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirabel89 kvalitne merino nekuse vobec :wink: a je ovela prijemnejsie ako akryl, dycha to, a aj ked strikujes / hackujes, nevrzga tak ako umeliny.
3. apr 2013 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mirabel89 docitavam dozadu, zrovna eskimo trosilinku skriabe, navyse je to velmi hruba priadza. ALe napr. z dropsu baby merino, alebo big merino nekuse vobec, mam ich doma vsetky tri druhy :slight_smile:
3. apr 2013 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skoricaxx nie..klasika z PDS
3. apr 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila ...tak už som si objednala akrylovú...aj som dosť ušetrila :grinning: ale určite vyskúšam čisté merino, som naň zvedavá
3. apr 2013 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zitaje škoda, už som objednala akrylovú, som sa bála 100% merina...ale nabudúce určite skúsim :slight_smile: ďakujem
3. apr 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaara1980 něco podobného lépe čitelného jsem viděla, ale bohužel jsem si to neuložila... Zkusím pohledat... Ale nevím, jestli najdu :frowning2:
3. apr 2013 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nerreidda suhlasím, ja som ju ani nedokončila :slight_smile:
3. apr 2013 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte žienky. Poradili by ste mi, prosím, ako na ten jazyk? Chodidlo aj ten bok podrážky by som zmákla, ale ako s tou bielou časťou na jazyku? Lebo čo som skúšala podľa jedného návodu, tak tam sa na jazyk naberie 8 očiek a pokračuje sa rovno. Ale neukáže to pekne. Dík pekne.
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/166746_580085128681756_443576200_n.jpg
4. apr 2013 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby univerzalne a šikovné čo aj pečiete,neviete či môžem dať marcipán na tortu z piškót a kyslej smotany? Kdesi som čítala že ju marcipán roztopí,ale veď prečo by mal veď marcipán keď vyvaľkám tak nie je teplý...
4. apr 2013 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mayocka ahoj,náhodou som videla otázku....určite nie,lebo sa ti pustí ten marcipán...pod poťah si vymiešaj maslo s cukrom,prípadne trošku korpusu ak máš pomrviť a tým poriadne obtri tortu,hlavne boky,a potom možeš potiahnuť :wink:
Poťahovka je prevažne cukor a šľahačkové,tvarohové,pudingové plnky majú veľa vody,tak ti to zvnútra začne topiť a také slizovaté to bude.a to neni dobré :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. apr 2013 o 09:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mayocka fú.teraz čítam,že len z piškot a smotany........tak to by som asi vobec nedávala marcipán.lebo pretrieť maslom tú smotanu,prípadne piškoty.no neviem........ :confused: :confused:
4. apr 2013 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@skoricaxx ktoru mysliš?
4. apr 2013 o 10:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mayocka rozhodně ne přímo... Pod marcipán nesmí přímo smetana, protože ten tuk reaguje s tím marcipánem a rozpouští ho... Takže pokud potáhnout, tak rozhodně udělat mantinely z máslového krému (stačí máslo vyšlehat s cukrem), co těch mantinelů pak ten krém ze zakysanky a celé okolo potřít zase máslákem, nebo třeba nutelou...
4. apr 2013 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
4. apr 2013 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tiffanka ked sa tak na to divam svojim mega odbornym okom-dvojitym, tak by som povedala ze tie boky cierne su priamotahane z podrazky a toto biele je tiez akurat tam musis dat zadny reliefny stlpik.
zacala by som v prostridku 2 zadnymi, v dalsom riadku by som pribrala z jedneho boku 1 zadny, 2 normalne a 1 zadny na dalsom boku, a podobne dalej kym sa dostanes na riadny pocet ociek a celu sirku jazyka
4. apr 2013 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobry den prosim vas nema niekto z vas navod na hackovane capacky cizmy a baleriny pre male novorodeniatko? mam bavlnu camily ale nejako mi to nejde ... dakujem :fearful:
4. apr 2013 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@samada
ahoj nemáš náhodou návod na túto tvoju čiapku pre chlapca
http://static1.asmira.com/photo/55/506155/forum/21994797_1600.jpg
4. apr 2013 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
pridávam svoj posledný výtvor, pletený :wink:
4. apr 2013 o 21:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Poraďte mi prosím. Som v koncoch a pritom to vyzerá strašne jednoducho. Ak viete nakresliť návod,a lebo fotopostup veľmi mi pomôžete. Ďakujem
4. apr 2013 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila díky, sú perfiš! :wink: Keď príde na lámanie chleba, teda keď sa do nich pustím...skúsim aj týmto spôsobom

@letuskah ...že dvojitým :grinning: :grinning: ...máš škuľky na háčkovanie? Ja som zase opačný prípad - 32rokov nosím na krátkozrakosť a zo dva roky dozadu, si ich musím skladať pri ručných alebo nejakých detailnejších prácach /zdobenie medovníkov/... asi starnem :grinning: :grinning: :grinning: .
Díčky mooc za snahu vysvetliť mi to. Snáď to budem vedieť presadiť do praxe, keď bude treba! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
4. apr 2013 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Som ja ale... Stačilo pozornejšie čítať a hlavne otočiť prácu a mám to... :grinning: :grinning: :grinning:
4. apr 2013 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na želanie ...
4. apr 2013 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
@miruska76 to je naaaadherne. je to tazke?
4. apr 2013 o 22:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@haniar ďakujem, no myslím, že na prvý raz sa to možno zdá trošku zložité, ale keď sa do toho už človek dostane, tak to už ide ...
4. apr 2013 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miruska76 a z coho je to robene?
4. apr 2013 o 22:44  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@malynamornik Najdi si na MMB.cz, návodů je tam spoustu - zadej si do vyhledávání např. botičky, capáčky, papučky - a nejdeš spoustu návodů...
4. apr 2013 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok