Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janabanc
16. apr 2013

Svetrik na na mojej modelke 🙂

cizu
16. apr 2013

@pitruskaskarolinkou Jé, krásný pejsek - můžu poprosit o návod?? děkuju moc, Z*

matusssa
16. apr 2013

@ivetkab. jj pani z ganella.cz ma i slovensky ucet a myslim, ze dvakrat za mesiac posiela na sr 🙂

dagina
17. apr 2013

@blka jj, mezery by větší, ale přijatelné, jako začátečnici mi to ani nepřišlo 😀. Ale asi to bude háčkem..., kamarádka mi včera také potvrdila, že tak háček č.2. Mám 2,5, tak to při nejbližší příležitosti zkusím.

Díky moc všem.
@lemge juknu až proběhne aktualizace, to víš, jsem ranní ptáče 🙂

dagina
17. apr 2013

@janabanc jeminkote, ten svetr nemá chybu....

blka
17. apr 2013

@dagina Tak uvidíš. Já jsem začínala s camillou a háčkem 2. Ani nevím proč, když tam je psaná jiná velikost. Asi mi někdo poradil 🙂

e_vlny_sk
17. apr 2013

@janabanc svetrík je náááádherný 🙂

leamax
17. apr 2013

@janabanc ten svetrik je nadhernyyyy 🙂 z coho je robeny a aky je to, prosim, vzor? dakujem 🙂

dominikaa
17. apr 2013

@janabanc kraaaasny 🙂

letuskah
17. apr 2013

@dagina
@blka baby ja Camilu a jej sestry hackujem na 3 a nemam pocit ze by boli diery. 2,5 tam ledva prepcham a o 2 som ani nesnivala. nezda sa mi ze moc zatahujem, neviem... ale 3,5 je dost velky hacik to je pravda

letuskah
17. apr 2013

@janabanc uzasna modelka 😵 si ma inspirovala, malemu som rozhackovala svetrik ale uz je vyparany a upleteny 😀 este zosit a ozdobit. nastastie mu je dobry lebo som ho robila v 1 kuse a slahlo by ma keby som musela parat 😝

blka
17. apr 2013

@letuskah Ne? Mně to tou 2 jde krásně. Ale naučila jsem se kvůli tomu háčku neutahovat, tak možná i proto. Mně jde protáhnout v pohodě. Ale tak, každá to máme jinak 😉

letuskah
17. apr 2013

@blka prave pozeram ze ja ani 2 hacik nemam 😀

hricmajka
17. apr 2013
hricmajka
17. apr 2013

tak na tejto som sa riadne potraaaapila... 😝

ikacka
17. apr 2013

Ahojte, kedže mi dnes lekár povedal, že musím do konca tehotenstva dodržiavať prísny režim a ležať, skúšam oprášiť moje hačkovanie. Vedeli by ste mi poradiť nejaký dobrý návod na letné šatočky pre neterku -veľkosť 116 (hlavne potrebujem rozmery, vzor si nejak prispôsobím)..
zatiaľ som si urobila len niečo do výbavičky - rukavičky, čiapočku a capačky a potrebujem nejaký darček pre neterku k narodkám, tak nech nejak využijem čas. ďakujem veľmi pekne.

kotito
17. apr 2013

holky nevíte kde sehnat návod?

vierka82
17. apr 2013

pre malu princeznu - celenka balerínky a naramok 🙂

gmittrana
17. apr 2013

@vierka82 úžasné , princezná čo to bude nosiť bude na spapanie 😵

gmittrana
17. apr 2013

@hricmajka klobúk dole, fakt musela dať zabrať ... super 🙂

dagina
18. apr 2013

@letuskah
@blka díky za rady, dost pomohly. Háčkuji 2,5 z Danielly (něco jako Camilla, jen česká výroba 🙂), a vypadá to hned jinak, ale možná že trojkou by to bylo také dobrý, musím si ho pořídit, nemám 🙂.

Holky, je někde na videu reliefní vzorek na bekovku??? Chci se o ní pokusit, ale z popisu mi to není úúúúplně jasné ☹
@vierka82 co k tomu říct, umělecké dílo 🙂

maria1610
18. apr 2013

Dievčence, pár mojich noviniek:

tomaskovamaminka
18. apr 2013

@maria1610 krasne a super nafotene🙂

olina22
18. apr 2013

dievcata nema niektora navod na hackovane letne cizmy dakujem

vera_vila
18. apr 2013

@olina22 Najdi si na MMB.cz pod heslem "bot", "cap", "pap" (botičky, capáčky, papučky) a najdeš na léto i na zimu...

blka
18. apr 2013

@maria1610 To jsou parádní hračky. Tučňáka jsi krásně vyfotila 🙂

nerreidda
18. apr 2013

@maria1610 opravdu nádhera 🙂

nikush
18. apr 2013

@janabanc to je podla nejakeho navodu, alebo z hlavy? je uuuuzasny 😎

janabanc
18. apr 2013

@nikush vsetky moje veciciky su len tak z hlavy 🙂

nikush
18. apr 2013

@janabanc gratulujem tvojej fantazii. t amoja niekde pred cielom zabludila