• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

4. septembra 2017 
@ojo asi uz si zacala pliest , ale skus vzskusat na licnej strane 1hl,1obr-jak patent a na rube plet vsetky ocka obratene....ja mam ten vyor rada a casto ho pouzivam :wink:
5. okt 2010 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ojo - když je žíhaná, tak vzor skoro nepotřebuješ, bude hezký i tam............ale třeba copánky by vypadaly hezky :wink:
5. okt 2010 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ojo melír bych nechala hladký - pletla jsem klukům vesty a suprově mi ten melír vynikl.
5. okt 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no já vím, že vzor nepotřebuji, ale vadí mi, jak se to pak kroutí :rolling_eyes: nebo čím zamezím to kroucení??

@telinka to je ten pružný vzor, že?? takový dělám na šály....a patent se dělá, že 1hl, 1obr líc i rub...takový perličkový vzor, ne?

ještě jsem plést nezačala, teprve dodělávám tu čepičku pro Radimka :slight_smile:
5. okt 2010 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ojo , neni to perlickovy.....vyskusaj a uvidis.....prva rada je jak na patent , len tym ze z rubu pletes obratko to potom nepruzi jak sal , z lica nad hladkym okom je vzdy hladke...pri perlickovom je nad hladkym obratene
5. okt 2010 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
toto je on - mam rozpleteny sveter pre petru :slight_smile: ten obrazok vpravo -tak to vyzera z rubnej strany
5. okt 2010 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ojo zkus krajové oko plést s nití vpředu (jako obrace), pak by se ti to nemělo kroutit; nebo stačí dělat krajové oko, pak oko obrace a pokračovat již normálně...............a kroucení vůbec nevadí, vždyť to stejně sešiješ :dizzy_face:
5. okt 2010 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@telinka na popisy jsem trubka...stejně to nechápu :sweat_smile: jakože líc bude 1hl, 1obr a z rubu bude nad hladkym hladké a na obrace bude obrace? :confused:

@iloha aha...já první krajové oko nepletu a poslední pletu hladce anglicky...tak by stačilo, že za krajovým prvním okem dám obrace a pak všechny hladce?? a z rubu obráceně? :slight_smile:

a ještě, když pletu ten žerzej, tak oka obrace jdou v pohodě..rychle, ale když pak mám plést hladce, tak mi to vůbec nejde...myslíte, že můžu plést ty oka hladce anglicky??

a koukala jsem i na nějaké vzory a pořád nechápu co znamená, když někdo napíše, že se má plést " jak se oka jeví ":sweat_smile: :confused: že nad hladce pletu co? :sweat_smile:
5. okt 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ojo lic si pochopila dobre a z rubu budu vsetky obratene...tak to by ti malo ist rychlo :wink:

a jak sa javi-presne nad hladkym hladko , nad obratenym obratko :slight_smile:
5. okt 2010 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ojo jak se oka jeví - nad hladce hladce, nad obrace obrace

ten popis jsem pochopila tak, že z lícu 1 hladce, 1 obrace, z rubu všechny obrace
5. okt 2010 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to mas dvojmo potvrdene :grinning:
5. okt 2010 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha :grinning:

já jsem fakt na popisy blbka, vždy to napoprvé pochopím jinak :sweat_smile: i s tou ušankou jsem nejdřív bojovala a teď už mi to přijde jednoduchý :grinning: :grinning: :grinning:

@telinka tak ten vzor půjde rychle, tak ho udělám :slight_smile: budu dělat rozepínací, tak jsem těch několik ok, kde budou dírky a budu přišívat knoflíky dělala perličkou :slight_smile: tak i ten patent udělám perličkou :slight_smile:

no a poslední věc, kolik asi ok budu dělat, aby Tomáškovi padnul na zimu :grinning: a mám vlnu Duhu :slight_smile:
5. okt 2010 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ojo no ty si dobraaa :grinning: :grinning: :grinning: musis upliest skusobny vzor......nahod cca30 ok , uplet kusok , nameraj si kolko ok ti vojde na sirku 10 cm ---ciste teoreticky napr. 16 , tento pocet vydelis 10 a dostanes cislo 1,6 tzn , ze na jeden cm sirky upletu potrebujes 1,6 ocka :slight_smile: teraz najdi nejaky svetrik pozadovanej velkosti a pomeraj si sirku....takze ak je napr. zadny diel siroky25cm x 1,6 to je 40- takze potrebujes 40ok + 2okrajove , to sa neda tak pausalne urcit , lebo kazda inak pletie inak volnejsi , ci viac stahuje , ja tento sposob pouzivam uz 27 rokov a funguje to :slight_smile: teda nie ze by som bola taka stara ale pletiem od 10tich rokov :grinning:
5. okt 2010 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@telinka :grinning: no to byla jen řečnická otázka...nečekala jsem, že mi přesně řeknete kolik ok :grinning: :grinning: ale ten způsob, jak to počítáš je super, určo to tak udělám :wink:

5. okt 2010 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, umíte prosím některá ještě rusky? :sweat_smile: našla jsem jednu krásnou vestičku a nějak nemůžu vyluštit ten vzorek :frowning2:
http://maceska.rajce.idnes.cz/Sandra_10-2010/#39.jpg
je to ta druhá - marina.
5. okt 2010 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emicka09 spěcháš na to? můžu to poslat někomu, kdo umí, ale nebude to hotovo dneska ...
5. okt 2010 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa - to bys byla moc hodná! vůbec to nespěchá! ještě musím doplést to pončo :wink: jak já teď lituju, že jsem při hodinách ruštiny nedávala pozor :rolling_eyes:
5. okt 2010 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emicka09 posláno, budeme čekat na výsledky ... :slight_smile:
5. okt 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa - díky moc, jsi zlatá!
5. okt 2010 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ojo jj, přesně tak, můžeš klidně hladce plést anglicky...... za krajovým okem a před posledním okem stačí obrace a pak hladce a z rubu obrace.
a jak se oka jeví ...opravdu znamená co vidíš,
5. okt 2010 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha dakujem za rady za okrajove ocko :wink: aj mna potesili a pri najblizssom strikovani ich musim praktizovat :wink:
Pre potesenie :wink:
6. okt 2010 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak práve som dokončila čiapku - tú ušatú a aj nákrčník, ale drobec si ich nechce skúšať, takže to bude bez fotky...

ale chcela som reagovať myslím na @ojo , že sa Ti krúti keď pletieš hladký vzor. Ja mám pre seba rada pulóvre bez patentu a mala som takú peknú vlnu, na ktorej najkrajšie vyniklo hladké, teda myslím, že to hovoríte žerzej. Tak som tam vyštrikovala také kosoštvorce obratko - je to veľmi jemná vzorka a potom sa to vôbec nekrúti
6. okt 2010 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teri3 super napad!!!
Ja "posielam" novych priatelov, ktori cakali moju dcerku rano v postielke :wink:
7. okt 2010 o 07:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 šikulka :dizzy_face:
7. okt 2010 o 09:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
7. okt 2010 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Och ženy,klobuk dole,nadherne pletietie,nme sa to strašne pači ale neviem či by som sa to niekedy naučila :sweat_smile: ja neviem ani ako sa ihlice držia :stuck_out_tongue_closed_eyes: no napady sa mi hlavou len tak hýria...cez net sa to asi nenaučim,že??? :confused:
8. okt 2010 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky, potrebovala by som ustrikovat male hrube hunate ciapocky...ak sa niektorej z vas chce, ozvite sa mi prosim do IP, fotku vam poslem:slight_smile:dakujem
8. okt 2010 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia.t ale ano da sa naucit aj cez net :wink: Ja osobne odporucam mimibazar.cz ten je lepsi ako sk :confounded: :wink: A tam mas velmi vela rad, a hlavne su tam aj odovlavky na rozne videa na youtube :wink: alebo priamo tam skus hladat :wink: neboj, kto chce hlada sposoby a kto nie dovody :wink: zvladnes to :wink:
8. okt 2010 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia.t ale jo, dá se to, já jsem taky samouk - a zvládám prstové rukavice, ponožky, svetry a teď si dokonce i háčkuju záclonu :sunglasses:
9. okt 2010 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@silvia.t potvrdzujem :slight_smile: ja som sa komplet hackovat naucila z netu :wink: tak do tohooooooo!!!! :sunglasses:
9. okt 2010 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok