• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

@neumisa wow, prstove sa ani ja neodvazim :wink: ale zaclony, chi na to treba dobru trpezlivost,ze? :wink:
9. okt 2010 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teri3 to je moc pěkný vzorek :slight_smile:

@neumisa teda prsťáky, to jsi dobrá :slight_smile: a to jsi je dělala podle návodu na MMB? já jsem je tam našla...možná si někdy troufnu :grinning:
9. okt 2010 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 na prsťáky jsem si našla děsně jednoduchý návod na MMB, ž mě to samotnou překvapilo, jak je to dobře napsané, no a záclonu ... už ji dělám po kouskách rok :grinning: ale mezitím obplétám všechny své kluky, tak to mě snad trošku omlouvá ... až bude hotová a visící, tak se pochlubím, snad to stihnu ještě letos :slight_smile:
9. okt 2010 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. okt 2010 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a tady je ještě jeden návod, asi i jednodušší :sunglasses:

http://www.chytrepleteni.cz/prstove_rukavice.htm
9. okt 2010 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa Dakujem dakujem! Uz mam ulozene ;) Mam uz asi 1000 stran rad a napadov...Keby sme tak nic ine nemuseli robit,ze? :wink: Milujem rucne prace a celkovo take prplacky :wink: a hlavne ked clovek nie je na tom najlepsie financne :confounded: tak super ked vie nieco robit s rukami :wink: Ja som prave nasla napad pre dcerku :wink: Urobim jej kuchynku na Vianoce zo skatule :wink: ale krasne :wink: sa vytesujem :wink:
9. okt 2010 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 hmmm ... tak kuchyňka u nás nehrozí, leda tak garáž :grinning: :grinning: :grinning: A jinak je fakt, že pletu hlavně užitkové věci a hlavně, večer u televize bych se zbláznila, kdybych nemohla něco šmodrchat :grinning:
9. okt 2010 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa PRESNE!!! Ja uz nedokazem pozerat televizor bez dacoho v rukach...myslim, ze to uz je nieco z mozgom :grinning: chi :wink: a za tu garaz si trafila :wink: chi :wink: snad aj ja raz aj garaz budem robit :wink:
9. okt 2010 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ze aka chyba :grinning: "z mozgom" :grinning: ma byt "s mozgom" :wink: chi :wink:
9. okt 2010 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky, jdu za váma pro radu - věděla byste některá, jak uplést tenhle vzorek?
9. okt 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emicka09 oba to jsou copánky - ten vizuálně drobnější je na řadě hladkých oček vedle sebe a kříží se, (např: 8 hladce, kříží s 4 a 4) ten protáhlejší je totéž, ale mezi dvě řady hladkých se přidá několik oček obrace (např. 4 hladce, 4 obrace, 4 hladce) ... nevím, jestli je to srozumitelné ... :confounded:
9. okt 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emicka09 ahoj, máš na mysli celú čiapku, či len tie vrkôčiky - copánky?
9. okt 2010 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niekto ma predbehol, ale súhlasím s tým, čo napísala @neumisa
9. okt 2010 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miladkad, @neumisa - díky moc!
ten hladký copánek je klasika, ten bych zvládla, ale ten jakoby kosočtvercový mi není jasný :sweat_smile: to se kříží v každé lícové řadě 4 hl. a 4 obr.?? nebo teda spíš asi 2+2, ne? a plete se to na 8 řad s tím, že se to křížení o jedno oko v každé další řadě dycky o jedno posune? toto jsem nikdy nepletla, tak fakt nevím :sweat_smile:
9. okt 2010 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emicka09 kříží se jen to, co je hladce - oka obrace se dají na pomocnou jehlici za pleteninu a po křížení se vrátí zpátky

např. 4 hladce na 1. pomocnou před pleteninu, 4 obrace na 2. pomocnou za pleteninu, uplést ten druhý sloupek hladce, uplést z 2. pomocné obrace, uplést z 1. pomocné hladce ... nic se nikam neposouvá :slight_smile:

uf ... doufám, že je to trošku srozumitelné, manžel se mi tu směje, jak si máchám rukama a virtuálně pletu ... :slight_smile:
9. okt 2010 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa - díky moc, ale jsem jakási navrdlá :sweat_smile: to je 1. řada, co píšeš a ta další (myslím lícová)? ta se plete stejně??
9. okt 2010 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emicka09 pak se plete několik řad rovně nad sebou, aby se ty sloupky zase srovnaly a vynikl ten středový vzor a po nějaké době ( třeba 10 řad) znovu křížíš. Klasický copánek přece taky nekřížíš každou druhou řadu. :wink:
9. okt 2010 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emicka09 tak predsa som to našla vo vzorke v angličtine, tak som to preložila a stiahla obrázok, musela som ho trošku upraviť, aby sa Ti hodil na tú čiapku a neviem tu vložiť značky k obrázku, tak som to opísala - dúfam, že to pomôže:
prázdny štvorček = hladko
krížik = obrátene
znak v prvom riadku hore vľavo = 1 očko za pleteninu na pomocnú ihlicu, 3 hladko, 1 z pomocnej ihlice obrátene
znak v prvom riadku hore vpravo = 3 očká dopredu na pomocnú ihlicu, 1 obrátene, 3 z pomocnej ihlice hladko
znak v 11. riadku zvrchu = 3 očká dozadu na pomocnú ihlicu, 3 hladko, 3 z pomocnej ihlice obrátene
10. okt 2010 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa - díky moc! jsem asi natvrdlá, ale potřebuju to nakreslit :grinning: je to toto nebo ne? http://picasaweb.google.com/vzornikypolla/POLLACOPANKY#5402157120117447954
10. okt 2010 o 00:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miladkad - díky moc - jsi zlatá! :dizzy_face: přesně to jsem potřebovala :slight_smile:
10. okt 2010 o 00:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emicka09 áno, je to ono, ale pozor, lebo tam máš vo vnútri toho kosoštvorca aj zopár hladkých očiek - tak ak ich tam nechceš, tak si to musíš prekresliť :wink:
10. okt 2010 o 08:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pozerala som, kto sem dával návod na tú tuniku a vidím,že si to bola Ty, @emicka09. No ja som ju už začala robiť - pre neterku :sunglasses:
10. okt 2010 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teri3 - jojo, jasně, ten prostředek chcu jen obrace :slight_smile: od tuniky jsem upustila (chtěla jsem ji pro malou do jeslí, ale podostávala jsem nějaké, tak jim mám teď dost), ale jsem ráda, že to posloužila někomu dalšímu :wink: teď mi padla do oka jedna nextovská vestička, má podobný copánek jak ta čepka, tak se to bude k sobě snad i hodit :dizzy_face: http://www.next.co.uk/shopping/girls/youngergirls/45/7?extra=sch&n=girls&pid=475-217&returnurl=%2fshop%2fgattgender%2doldergirls%2dgattgender%2dyoungergirls%2dcat%2dcardigans%2dcat%2djumpers%2d0%3fx%3d1%26nxti%3d0%26nxtv%3d0%23475%2d217&bct=%26quot%3bShop%20By%20Product%26quot%3b%26nbsp%3b%26gt%3b%26nbsp%3bOlder%20Girls%26nbsp%3b%26gt%3b%26nbsp%3bYounger%20Girls%26nbsp%3b%26gt%3b%26nbsp%3bCardigans%26nbsp%3b%26gt%3b%26nbsp%3bJumpers
jste hodný holky - ještě jednou moc dík!!
10. okt 2010 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
trošičku chlubení ... klukovské vestičky, moje vesta a botičky a čepičky pro nedonošeňátka :slight_smile:

11. okt 2010 o 07:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa No sikula :wink: Tie vesty su zlate a chalani ako poctivo pozuju :wink: Ja sa chystam tiez na ponozticky pre malicke babatka :wink: Nasla som navod na pletenie na dvoch ihliciach tak sa neviem dockat kedy to skusim :wink:
11. okt 2010 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 kluci pózují pouze za lentilky a ještě ne dlouho, musela jsem se snažit, abych měla slušnou fotku rychle :grinning:
11. okt 2010 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@neumisa jeeej:grinning: No to je podarene :wink: To mi pripomina syna sesternici :grinning: :grinning:
11. okt 2010 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
caute , tu su moje najnovsie cepule , ale ta jahoda...ta je uuuzasnaaaa , doporucujem vyrobit pre male bambulky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. okt 2010 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@telinka ja sa na tu jahodku chystam na jar :wink: normalne, hanba-nehanba si uz zapisujem co kedy budem robit aby som na nic nezabudla :wink: a rovnako vianocne darceky :wink: chi :wink: prave koncim ponozticky su naadherne a su super jednoduche :wink: a take malinke, ze hned zacne svrbiet maternica ked to vidim :wink: :grinning: :grinning:
11. okt 2010 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 no ved u teba je take svrbenie ziaduce , somnou uz je to horsie :grinning: :grinning: :grinning:
11. okt 2010 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok