Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

tiffanka
9. máj 2013

@miruska76 so mnou je to podobné 🙂...ale nevadí, konečne, že je už pekne ;)

marcelino12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzika235
9. máj 2013

@lemge Ahoj, tak ako uz si skusala to urobit? 🙂

lemge
9. máj 2013

@zuzika235 ahoj,este som sa k tomu nedostala,mam rozhackovanu este jednu,tak potom poslem fotku...inac ta tvoja kostica vyzera nejaka tvarovatelna,naozaj je?lebo ja tvarovatelnu nemam,len taku co spravi kruh.

zuzika235
9. máj 2013

@lemge ja mam taku ohybnu ... obotkanu...

zuzika235
9. máj 2013

@lemge Ok, budem sa tesit na foto 🙂

lemge
9. máj 2013

@zuzika235 no a kde si ju zohnala na akej stranke?-ja som hadzala do googla ze obotkana kostica a nic som nenasla.. 😒

lemge
9. máj 2013

dievcata,namate nahodou niektora navod na takuto vzorku?dalo by sa to aj podla fotky,ale chcem si to ulahcit...dakujem.. 🙂

asistentkarvv
10. máj 2013

Svetřík měl premiéru 😉

e_vlny_sk
10. máj 2013

@broucek2 to je nádera!!!!

vera_vila
10. máj 2013

@lemge vzorek nemám, ale myslím, že je hodně lehký a krásně na té fotce vidět - i přidávání - takže si myslím, že bys to zvládla i bez vzorku... No, možná někde něco podobného mám, ale mám toho tolik uloženého, že nevím, kde to hledat ☹

lemge
10. máj 2013

@vera_vila len sa do toho pustit,a zapisat si to 😉 klobucik som potajme odfotila na ihrisku 😀

lemge
10. máj 2013

@vera_vila aha,tak dakujem,si zlata 🙂 ,akurat tam je vedla seba tych DS viac,inac je to tusim ono 😉

vera_vila
10. máj 2013

@lemge Podle schématu jsou tam 4, podle obrázku je jich tam 6, ale ono asi dost záleží na průměru, který je potřeba, že třeba musela autorka kloboučku ještě nějaké sloupky přidat...

broucek2
10. máj 2013

@e_vlny_sk děkuji

lemge
10. máj 2013

@asistentkarvv ten sa vydaril,je nadherny 🙂

luci66
10. máj 2013

Baby ako robite siltik na ciapocke aby pekne drzal?dakujem

janabanc
10. máj 2013
asistentkarvv
10. máj 2013

@lemge děkuji 🙂

fliacik
10. máj 2013

Ahojte! Nájde sa tu dobrá duša, ktorá poradí úplnému začiatočníkovi? Celkom som sa rozbehla, ale došla som do bodu, kde si neviem rady a neviem pokračovať. Háčkujem tenisky podľa tohto návodu: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4040 Mám hotovú podrážku a jazyk, teraz som sa pustila do "hornej časti" topánočky a došla som po 3. rad. Tu je napísané, že na začiatku a konci každého radu mám uháčkovať 3RO a 1 oko preskočiť. Začiatok radu bol v pohode, urobila som 3 RO, jedno vynechala, vpichla do tretieho a pokračovala PDS. Došla som však na koniec radu a som bezradná. Ak dve očká pred koncom urobím 3RO, predposledné oko radu vynechám a vpichnem do posledného, ako potom začnem ďalší rad, teda kam vpichnem, aby som mohla začať 3RO, ktoré majú byť na začiatku 4. riadku? Logicky by mi vychádzalo, že ďalšia "slučka" by mala začínať tam, kde končí predošlá, aby z topánočky nebol "valec", ale horná časť topánočky sa smerom nahor zužovala. Dúfam, že som to napísala dostatočne pochopiteľne, ťažko sa mi to takto vysvetľuje. Vopred ďakujem za každú radu...

vera_vila
10. máj 2013

@fliacik Myslím, že je to myšlené tak, že ty 3 řo jsou vlastně dírky na tkaničky, takže pokud by to bylo, jak je to napsané, tak by to znamenalo, že ta 3 řo na konci řady do poslední oka jakoby ukotvíš a pak prostě přetáhneš nit o řadu výš pevným okem a začneš zase řo, protože jinak mi to teda nevychází... Každopádně jsem narazila na jiné návody na tenisky a paní na konci dělá místo 3 řo DS do posledního oka a pak další řadu začíná 3 řo (čímž se vlastně taky posunuje o několik ok dál, aby se botička zužovala - tady je její nákres (střídá řadu DS a řadu KS) - http://hluzdionv.rajce.idnes.cz/Navod_na_mimi_t...), tak možná bych to vyřešila taky tak nějak... 3 řo na konci řady se mi prostě nezdají...

joannas
10. máj 2013

@fatima30 ako sa robi ten šilt?

vera_vila
10. máj 2013

@fliacik jinde v návodu zase udělají na konci po vynechání řet. oka, pevným okem to přichytí a pak se pevnými oky pod řo dostane na začátek další řady...

asistentkarvv
10. máj 2013

Holky prosííííím nemáte některá návod na nějaký hezký a hlavně jednoduchý vzoreček na svetřík???? Děkuji 🙂

fliacik
11. máj 2013

@vera_vila Ďakujem veľmi pekne, idem niečo z toho vyskúšať 🙂

rina76
11. máj 2013

včera dokončená opice - návod dávám k dispozici na blogu http://rinna-made-by-mama.blogspot.cz/2013/05/o...

anoli85
11. máj 2013

Ahoj, někde na netu jsem si stáhla obrázek krásných kloboučků, ale vůbec netuším, jak na ně ☹ tady jste všechny šikovné holky, třeba mi pomůžete 🙂 Předem se omlouvám autorce kloboučků za použití její fotky zde, ale jsou úžasné a ráda bych nějaký takový vytvořila pro Sofi..

janabanc
11. máj 2013
winona24
11. máj 2013