• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

1. decembra 2016 
Dievčatá idem sa vám pochváliť s mojou prvou čiapočkou čo som urobila po sto rokoch :slight_smile: Kedysi dávno som háčkovala neteri, ale to je cca 7 rokov dozadu a teraz som sa k háčiku opäť vrátila lebo som nemohla nájsť vhodnú čiapku pre môjho malého ročného synčeka Paľka :slight_smile:
6. jún 2013 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (17)
Dievčatá, chcem sa spýtať na PLETENIE čiapočky:
Existujú nejaké tabuľky, ktoré by radili koľko očiek cca treba pri hrúbke priadze takej a takej na obvod napr. taký a taký? Lebo je pre mňa dosť pracné robiť to systémom pokus-omyl, už som sa napárala niekoľko tisíc očiek. Keďže na okrúhlych ihliciach sa to na hlavičke nedá skúšať hneď ale až po upletení mnohých riadkov. Ďakujem za rady!
6. jún 2013 o 14:13  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baskaj na počet oček tabulku nemám, ale na cm... třeba ti to trošku pomůže...
6. jún 2013 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@asistentkarvv ďakujem ti, ale ja som sa pýtala na pletenie/štrikovanie, nie na háčkovanie.
6. jún 2013 o 15:26  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baskaj neviem či existuje také niečo, lepšie je odmerať obvod, lebo každá priadza je inej hrúbky
Ja to robím tak, že upletiem si 10 očiek, odmeriam koľko to je cm a podľa toho si vyrátam koľko očiek potrebujem na napr. 40cm. Easy :slight_smile:
6. jún 2013 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@baskaj já vím, že jsi se ptala na pletení :slight_smile: jen jsem si myslela, že ty rozměry třeba trošku pomůžou :confused:
6. jún 2013 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adel22 aké pekné oválne sa ti poradili, ako si na to išla? Tiež som začala, no sú dosť okrúhle a tým pádom aj široké. Ide o to urobiť dosť dlhú tú prvú retiazku? :slight_smile:
6. jún 2013 o 16:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte....chcem sa opytat, ci uz niektora z vas hackovala bambulkovu deku pre mimi....chcela by som si ju uhackovat, ale netusim, kolko tej priadze mi asi treba....chcela by som ju z malych bambuliek....dakujem
6. jún 2013 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anny1984 myslim ze som dala 15RO a potom som sla ze2RO- namiesto jedneho Dlheho stlp. a na jednej spicke 2dlhe v jendom ocku x 3 na jednej spicke pokracujes dlhymi a opat na druhej spicek 3x 2dlhstlp v jednom a dalsi rad zase rozhackujes tie dvojite...chapes? :slight_smile:
6. jún 2013 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte viete mi niekto poradit chcela by som zacat a neviem ako nemam na blizku nikoho kto hackuje a tak vas prosim o radu podla coho ste zacinali vy?? chcela by som hlavne capicky, saliky, papucky pre babatka:slight_smile: vopred vam dakujem...
6. jún 2013 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monikka22 Ahoj, ja som začiatočníčka,kúpila som si 3 knihy no najviac mi vyhovovala Praktická kniha Pletenie a háčkovanie http://www.gorila.sk/product/260567, no ja som ju zohnala lacnejšiu za asi 17€, mali ju aj v Priori v predajni Knihy pre každého a potom som hľadala na internete na youtobe http://www.youtube.com/watch?v=xBc0x47niUU od tejto som veľa získala a ešte som hľadala na Minibazare návody a podľa nich som sa naučila čiapočky a teraz skúšam aj svetríky, len neviem nájsť schopné návody. A pri malej nemám moc času, no keď sa potrebujem ukľudniť, tak vytiahnem háčik a háčkujem, ešte sa naučiť pliesť :grinning:,
6. jún 2013 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yarnie Páčia sa mi tvoje klobúčiky, vedela by si mi poradiť návod? Ďakujem,
6. jún 2013 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge ten fialový klobúčik je krásny,kde by som zohnala návod,prosím?
6. jún 2013 o 23:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@baskaj na každej vlne by mala byť tabuľka a je tam okienko v ktorom je napísane koľko riadkov a koľko očiek potrebuješ na 10x10 cm - je to orientačné a musíš dodržať aj veľkosť ihlíc. Potom záleží aj na tom či dávaš vzorku, ktorá sťahuje alebo pletieš len hladko
6. jún 2013 o 23:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@79marry ktory konkretne? Tie babske su v albume s linkom na navod na vzorku aj krempu. Aplikacie robim z hlavy. Ten s lodickou som robila cely z hlavy, to su len klasicke kratke stlpiky, horny okraj klobuka je robeny v poslednom riadku ked som pridavala len za jeden okraj ocka aby to bolo take obrubene a potom som do toho spravila este 1 riadok ks aby sa obruba zvyraznila. Krempa je z ks, len tak odoka som pridala aby nebola siroka a nekrutila sa. Dokonca v strede krempy som kazdy siedmy a osmy ks splietla kvoli tomu.
7. jún 2013 o 08:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@79marry http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9742 a krempu(šiltík) podla http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=921&user=18658..
nech sa pači :slight_smile: priadzu som pouzila Nelu
7. jún 2013 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lemge Jéééj ďakujem krááááásne, ten klobúčik už mám odskúšaný, hoci mne tá krempa tak pekne nedrží :slight_smile: a tú letnú odskúšam, háčiku zdar!
7. jún 2013 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yarnie Ďakujem, idem to poriadne popozerať. Ste šikulka :grinning:
7. jún 2013 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@79marry ta krempa drzi super,lebo je to hackovane z Nely...catania by tak nedržala.. :wink:
7. jún 2013 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hackovane sortky na majitelke =)
7. jún 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (22)
Holky nakupujete na netu? Kde je nejlevnější vlna/příze???
7. jún 2013 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janabanc no toto:slight_smile:.....závidím šortky a postavu
8. jún 2013 o 06:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte baby :slight_smile: poradite mi?som zufala-opustila ma fantazia :unamused:

neviem ako mam dokoncit tento klobucik.co s tymi stužkami,mam ich tam nechat visiet,alebo mam tam dat ten kvet?...skusala som uviazat aj maslicku,ale nebolo to pekne...

alebo co ine tam dat,neviem....??? dakujeeeem :slight_smile:
8. jún 2013 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Žienky ,mohla by som porosiť o radu?Chcela by som uháčkovať šatku na krk,návod som našla,ale neviem,ako to mám urobiť ,aby som mala trojuholník,tam robia len pás.Mám na mysli tzv.retro šatku so starpcami-ale bez strapcov:slight_smile:A nech to zapájam ako chcem,stále mi to nesedí...Ďakujem:slight_smile:
8. jún 2013 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge mě se líbí ta třetí verze.
8. jún 2013 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge krasny klobucik, mozem poprosit navod? Aj na tu krempu, ta je velmi zaujimava! :slight_smile: a ozdobeny je najkrajsie tretia fotka.
8. jún 2013 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janabanc tak takové fotky jsou sprostá provokace !!! :grinning: :grinning:
8. jún 2013 o 20:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lemge :slight_smile: super nakombinované farby, ja použijem max. 2, na viacej nemám odvahu
8. jún 2013 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. jún 2013 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok