Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

janabanc
27. júl 2013
lienok1
28. júl 2013

@nerreidda pokúsim sa opísať-1.taška...
uháčkuješ dno...môžu byť kľudne KS...
vzor: napájaš po obvode obdlžnikového dna...1DS,1RO,1DS do toho istého očka ako predošlý DS...vynecháš 1očko z predošlej rady a znova 1DS,1RO,1DS pichaný do toho istého miesta ako predošlý DS....opakuješ po obvode...
....háčkuješ do kruhu a každú radu meníš farbu...
...novou farbou...do priestoru medzi dvoma DS vháčkuješ zasa 2DS medzi ktorými je 1RO...čiže vzor sa opakuje...
...uháčkuješ vzorom požadovanú výšku tašky...
...potom už len uši.

lienok1
28. júl 2013

@nerreidda 2.taška:
...oválne dno z KS...
...bočná časť bez priberania-rovno z KS...potom vzor...
...tu je link na vzor...je tam pekne rozpis i schéma... http://mizrah.ru/post177183125/
...potom znova rady KS a ukončiť...
....našiť uši a všiť podšívku na sťahovanie-tunel so šnúrou

hricmajka
28. júl 2013
kaja79
28. júl 2013

Ahojte dievčatá.....chcela by som sa pustit do hackovania kratasov aj sukne pre seba, ale neviem aku vlnu kupit. Mam predstavu o nejakej strečovej, pruznej. Ak by som hackovala len z bavlny a akrylu asi by po par sadnutiach oblecko stratilo tvar.... myslim si. no a ked sa uz natrapim, tak nech to aj vynosim 🙂 poradte. dakujem
inak uzasne krasne vecicky tu vidim......ja som taky pozorovatel....dakujem za inspiracie 🙂

ducik
28. júl 2013

Pokus pro mimouse v brise 🙂

nerreidda
28. júl 2013

@lienok1 moc děkuju za oba návody 🙂

lienok1
28. júl 2013

@nerreidda za máličko...potom tá tretia je rovnaký vzor ako druhá...len dno je ovál a vzor začínaš hneď od dna...hore mierne stiahnúť, lebo tento vzor to troška roztiahne....-)

lienok1
28. júl 2013

@kaja79 Etamin od Yarn art

nerreidda
28. júl 2013

@lienok1 prosím tě, ještě se zeptám...z čeho by jsi háčkovala tu první tašku? chtěla bych to na nákup a tak... díky 🙂

lienok1
28. júl 2013

@nerreidda na nákup, hm...to chce niečo odolné voči oderu...nie moc elastické, skôr pevné, aby držalo tvar...asi by som vsadila na bavlnu, ale hrubšiu ako camilla, či catania....a istotne by som vzala i o pol čísla menší háčik, ako by trebalo...nech je to pekne pevné a niečo to udrží....možno by som i podšívala...

fatima30
29. júl 2013

@madlenka29 to je krasa

tiffanka
29. júl 2013

... moja nové prírastky a bábika z truhlice starej mamy 🙂

tina1506
30. júl 2013

nemáte náhodou některá po ruce návod na želvu, žábu, draka, krokodýla a podobné příšerky? Ještěrek už máme plný byt, chce to změnu... Děkuju 🙂

broucek2
30. júl 2013

@poisonblu u Vodňanky mají něco podobného

broucek2
30. júl 2013

klobouk pro bráchova syna. No nenažehlili si jej

harula1
31. júl 2013

@tiffanka ta babika je uuuuuuuuuuuuuuuuuzasna

tiffanka
31. júl 2013

@harula1 jéééééj dík 🙂 ... to je Klárka 😉

tiffanka
2. aug 2013

prikladám niečo nové 🙂 :

vvvecna
2. aug 2013

@harula1 nemáš prosímtě návod na ty čepičky ze strany 586?

harula1
3. aug 2013

ta cervena je podla tohoto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=232 a ta zlta, som si kupila navod tu http://www.fler.cz/zbozi/navod-na-hackovanu-cia...

harula1
3. aug 2013

@tiffanka no ty si rychlovka, ten zajac to je presne moja krvna skupina, mas to pls podla nejakeho verejne dostupneho navodu? 🙂

tiffanka
4. aug 2013

@harula1 sa smejem, že "verejne dostupného" 😀 😀 ...áno, existuje taký a dokonca som ho konečne aj našla! 😉 ... ja som tomu svojmu pomenila len všetky štyri labky...podľa seba 🙂
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=4962

pindriste
4. aug 2013

@maria1610 máte návod?

nelka22
4. aug 2013

@tiffanka ta babika je super navod by sa nenasiel a aj tej ovecky kam chodite na navody dakujem

pindriste
4. aug 2013

@dabon jaký to je vzorek?

pindriste
4. aug 2013

@avanka máte návod?

tiffanka
4. aug 2013

@nelka22 🙂 ... ďakujem, poteší, ak sa vecičky páčia nie len mne :D :D... Na bábiku návod nájdem a hodím..ale naovečkun emám..to len tak, ako sa háčiku chcelo 🙂..Bruško je z "ráchelky". ;)

harula1
5. aug 2013

@tiffanka super, dakujem ukladaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 🙂