Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

matylda18
29. aug 2013

@niikkyy ahojky, myslis mimona ako hracku? ak ano, tak ja mam 🙂 prave ho robim

winona24
29. aug 2013

@lemge počet klbiek naozaj neviem poradiť...v tomto som i ja akosi stratená....nech poradia skúsenejšie....a z týchto dvoch odporúčam určite Eskimo....je super....minulý rok som z nej robila čiapku ... je perfektná .... na čiapku bola spotreba niečo málo cez jedno klbko....

lemge
29. aug 2013

@winona24 a aku ciapku si robila...?,aj s brmbolcom,ci len taka klasicka rovna ciapka =cca 1klbko? 🙂 dakujem a akym hacikom si ju robila...pytam sa aby som mala lepsiu predstavivost 🙂
a naozaj eskimo neskrabe?...dakujeeem 🙂

nika1985
29. aug 2013

ahojte baby konecne som sa odhodlala nakoniec to nebolo az take narocne pre nase dve baby.

yana.
29. aug 2013

Ahojte mamicky, potrebujem poradit. Chcela by som priadzu na svetre pre chlapcov, ale taku aby sa nezmolkovala a bola prijemna na dotyk, teda nekusala. Skusala som uz baby od red heart, ale to sa strasne zmolkuje. S protizmolkovacou upravou je priadza comfort od vlnapu, ale neviem aka je na dotyk. Merino od vlnapu sa zmolkuje aj kuse, cista bavlna sa tiez zmolkuje 😒 Na zlozeni ani hrubke priadze nezalezi, dufam ze budem mat z vasich tipov co vybrat 🙂

niikkyy
29. aug 2013

@matylda18 joo přesně toho myslím...a myslíš,že by jsi mi ho mohla poskytnout???děkuji

maja3456
29. aug 2013

ahojte som zaciatocnicka a chcela by som sa naucit uhackovat papucky , nemate navod PROSIM

hricmajka
29. aug 2013

troska som sa tento tyzden posnazila a uhackovala som tieto vecicky...ponozky su pletene... 😉

vera_vila
29. aug 2013

@yana. Merino od Vlnapu nemůže kousat - je to příze s atestem pro miminka a s tou nejjemnější merino-vlnou - mě teda nekouše a nevím ve svém okolí o nikom, koho by kousala... Protože jinak srovnání pohmatu Merina a Comfortu - jsou hodně podobné jak strukturou, tak i pocitově - mě jsou moc příjemné...
Jinak můžeš zkusit třeba Elian Nicky, je moc příjemná, nekouše, pěkně se s ní pracuje (jen mi vadí, že se rozdělují nitky)... Pokud vím, neměla by ani žmolkovat, ale já ji ještě neprala... Jinak kromě Comfortu nevím o ničem, co by nežmolkovalo... Teď jsem narazila na Comfort Stretch od Naka, hodně si ho chválí, ale jestli bude žmolkovat, to těžko říct...

elixia
29. aug 2013

Dievcata, neviete niekto poradit, ako na tuto nadheru? Aspon taky 'zhruba' navod 😀

vera_vila
29. aug 2013

@elixia čepička je dělaná z mušličkového vzoru (najdi si např. na youtube - shell stitch) a kytku do toho můžeš udělat jakoukoliv velikou - takhle je třeba zrovna vícestupňová, návod na např. 3-stupňovou najdeš na MMB

elixia
29. aug 2013

@vera_vila dakujem a vies aj poradit ako robit tu ciapocku? Myslim ako ju tvarovat, nie je to klasicka ze placka atd.

vera_vila
29. aug 2013

@elixia myslím, že je to klasika podobně, jako když děláš čepičku jen z DS - jen bych začala na 1 DS, pak řadu od řady přidávala DS do mušličky až do potřebného průměru placky a potom pokračovat pořád dolů... Pak naháčkovat klapky na uši, tady to vypadá, že jsou dělané jen z KS a pak je to obháčkované račím sloupkem... Nevím, jestli jsem poradila...

elixia
29. aug 2013

@vera_vila aha,dakujem,ja som myslela ze ten cepiec sa robi nejako inak...tak poskusam nieco,este rad vdaka 🙂

janula2011
29. aug 2013

...nemate niekto navod na tuto ciapocku ?

maria1610
29. aug 2013

Moja novinka 🙂

blka
30. aug 2013

@janabanc Já bych si tak přála ten tvůj háček s vrtulkou 😎 . Máš moc krásné výtvory. Nechápu, kdy jich stíháš tolik dělat.
@yana. My máme svetřík z batole a samovzorovací olivie. A oba se mi zdají pořád fajn. A ještě jeden myslím z lady luxus, ale to si nejsem jistá.

janabanc
30. aug 2013

@blka dakujem ;) manzel mi vravy,ze som stroj ,milujem hackovat 😉

pragmaticka
30. aug 2013

Baby tie veci mate fakt nadherne! ja som v tehu doma a hrozne sa nudim. uvazujem zeby som zacala tiez. no nemam ziadne skusenosti..fakt vobec neviem ci by mi to islo. Prosim napisali by ste mi co by som si ako zaciatocnika mala zadovazit? zacat s hackovanim al. strikovanim? a cim zacat? ciapocky, ponozky, saliky?ake velkosti ihlic? ako zacat? ako sa to naucit? mam sice susedku, co by mi na zaciatok mohla pomoct, no mozno existuju aj nejake knihy s navodami ci casopisy. budem vdacna za kazdu radu.

terezka1947
30. aug 2013

@pragmaticka ja som zacala s ciapockami....a uvidim ako dalej,casu velmi nemam....ale na ciapocku si najdem-super reset.....takze podla mna zacni ciapockou....a jednotlive kroky som si nasla na nete....jedna ceska tam ukazovala jednotlive krociky...potom jednotlive stlpiky....ale aj tu su baby,kt.ti poradia...ja som tiez parstran dozadu riesila ako a co s hacikmi,aku vlna je naj na zimne ciapocky a tiez mi
@vera_vila velmi pomohla radou uz viackrat....hlavne sa neboj,kup klbko a hacik a sup,sup....ja spm mala na zaciatku Camillu...a hacik 2,5.....a po asi styroch dnoch,kedy som sa napar hodin venovala hackovaniu som dosla k jednoduchej ciapocke.....par linkov 😀 😀 😀 ....http://www.akosatorobi.sk/video/2139/zaciatok-h... youtube si najdes podobne videa od tej pani...takze vela stastia 😉

terezka1947
30. aug 2013
pragmaticka
30. aug 2013

@terezka1947 super, to si ma velmi povzbudila..dakujem pekne za rady a linky

terezka1947
30. aug 2013

@pragmaticka nemas za co....ja som sa tiez trapila hladanim a tiez mi baby pomohli,tak pomaham dalej aj ja 😉

janabanc
30. aug 2013
lemge
30. aug 2013

@janabanc prekrasny svetrik,aka je to vlna prosim ta .je to ice?tipla som spravne? 🙂

janabanc
30. aug 2013

@lemge lolipop

dagina
31. aug 2013

@janabanc ten nemá chybu....