Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

dulkagabulka
1. sep 2013

@zaneta123 aká bola spotreba na tu dečku?

zaneta123
1. sep 2013

@dulkagabulka rozmer 63x75 cm 300g + kúsok z ďalšieho klbka🙂

maximka33
1. sep 2013

@nika1985 Moc krásné čepičky, dávala jste prosím návod? pro kluky by se mi taky hodily. díky.

linka
1. sep 2013

Ahojte,potrebujem od vas pomoc,nemate nejaky jednoduchy navod na kojenecke ponozky? dakujem 🙂

poisonblu
1. sep 2013

@zaneta123 tiez mame deku z elian nicky, aj z elian lusy...mne sa elian moc pacia

tomaskovamaminka
1. sep 2013

@zaneta123 Tiez som sa jej nevedela nabazit a stale som z nej nieco dorabala🙂 A este teraz planujem malym ciapky na jesen spravit🙂 ak bude cas. :/

fatima30
1. sep 2013

@poisonblu
ahoj ja sa chcem opyttat ci ked zadam na tu stranku mail ci si nestiahnem vir ci je to vyskusane dakujem ☹

nika1985
1. sep 2013

@maximka33 ahoj navod mam ale nie v tomto pc stihla som si ho este vytlacit a mala mi na druhy den hodila moj book o zem mam ho v oprave ale na ceskom mimibazare je nejako pod trpaslicou capicou len ja som to nerobila do spiraly ale ukoncila kazdy riadok pevnym okom a nanovo zacala.

janula2011
1. sep 2013

..nemate nahodou navod na take nohavicky pre novorodenca, lepsie povedane...taku plienku na dva gombiky? Dakujem

poisonblu
1. sep 2013

@fatima30 ja som to neskusala,ale podla mna sa nemas coho bat... 🙂

jajona
1. sep 2013

Zdravím,
chcela by som sa spýtať, či by sa našla nejaká dobrá duša, ktorá by jednoducho vysvetlila (prípadne poslala link) ako sa robí čiapočka s "uškami", resp. tie klapky na ušká. Som len začiatočníčka (urobila som 3 čiapočky), ale keďže sa blíži jeseň, chcela by som niečo takého. Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem veľmi pekne.

vera_vila
1. sep 2013
jajona
1. sep 2013

@vera_vila ďakujem veľmi pekne. zajtra to poštudujem, ale mám z toho obavy, či to budem vedieť. uvidíme :D

vera_vila
1. sep 2013

@jajona já myslím, že ano, je to tam všude pěkně napsané...

jajona
1. sep 2013

@vera_vila veď keby niečo, tak ja sem určo nabehnem a budem sa pýtať 🙂 Si veľmi zlatá a ochotná 🙂

lenka3007
2. sep 2013

ahojte kocky, prosim vas, ked je na bavlne napisana len velkost ihlic, plati to aj pre hacik? ked su ihlice 3,5 tak aj hacik mam pouzit 3,5? lebo som natrafila na vlnu peknu ale je tam len rozmer na ihlice...
A este sa chcem spytat, ze ci neviete kde by som na internete mohla zohnat sadu hačikov?

linka
2. sep 2013

Nikto mi neporadi? 😒

nerreidda
2. sep 2013

@linka a chceš návod na pletené nebo háčkované??

linka
2. sep 2013

@nerreidda som zaciatocnik po dlhych rokoch,vsetko som zabudla,tak ktory je jednoduchsi by som poprosila 🙂

linka
2. sep 2013

@nerreidda dakujem 😉

nerreidda
2. sep 2013

@linka není zač 🙂

lenkat9
2. sep 2013

@miruska15 Môžem sa spýtať na postup čiapky ????

vera_vila
2. sep 2013

@lenka3007 já se většinou řídím jehlicemi, takže i háček volím podle toho, co je na pásce... Jinak sadu háčků měli tady http://postovnezdarma.cz/sada-hlinikovych-hacku... nebo tyhle http://postovnezdarma.cz/sada-6-ks-barevnych-hl... nebo ještě tady http://postovnezdarma.cz/hlinikove-hacky-na-hac... a zkus kdyžtak ještě www.storex.sk, myslím, že jsem tam taky nějaké sady viděla

lenka3007
2. sep 2013

@vera_vila dakujem veeeelmi 🙂 si zlata 🙂

janula2011
2. sep 2013

Dievcata potrebovala by som tuto vlnu Red heart baby dream: http://www.galanteriaivana.sk/galanteriaivana/e... niektora na predaj, pripadne ci by ste mi ju mohli kupit ak je niekde u vas na predajni. Dakujem

nika1985
2. sep 2013

babulky neviete kde by som nasla na toto navod tento je v anglictine uz som si ho aj cely prelozila ale aj tak to nechapem dakujem velmi pekne