Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

teri3
28. okt 2010

@telinka ďakujem 😉

dievcatko84
29. okt 2010

Dalsie vyrobky 😉 Tolko mam napadov ale uz nestiham nic..niekedy mam pocit, ze mi uz praskne kotrbka 😉 chi 😉 ked clovek chce toho tolko postihat...a akosi casu je malo 😉 nemate aj vy ten pocit pred Vianocami? Teraz dorabam maleho Mikulasika co bude s vrecom a kazde rano v nom najde nejaku fajnotku v adventnom obdobi 😉 Otcovi salenu ciapku s lietadlom (je RC pilot), a chystam sa na taky velky vankusik pre malu na sedenie na zemi v tvare nejakeho zvieratka 😉

dievcatko84
29. okt 2010

co mi nedalo fotky?? 😖 😢 😢
Ten salik nechcela dat dole, takze je vsade na foto 😉 ciapocky a suprvka je pre kamosku, dcerka len pozovala 😉

dievcatko84
29. okt 2010

A tu je uz lietadielko 😉

letuskah
29. okt 2010

@teri3 hej taky dlhy, ved ho ani nemam poriadne kam rozlozit ale chcem to vyskusat aspon zistit ako to vlastne funguje

@dievcatko84 ja mam tiez ten problem, 2 ruky mi nestacia, k tomu male babo, tak si vies predstavit kolko toho ustrikujem 😀 😀 😀

dievcatko84
29. okt 2010

@letuskah to ano 😉 ono keby bolo len male clovek to nejako zvlada..ved kde to das tam to je 😉 ale tie vacsie to uz je problem 😉 to uz neostava na tom istom mieste 😉 chi 😉 Ja sa chystam s malou trosku pochodit po prirode teraz, lebo uz mam pocit, ze ju zanedbavam 😅 milujem ten pocit, ze mam co robit,ale potom zase neznasam, ked stale to porovnavam a vraivm si a ta uz ma toto upratane a ja som este ani len metlu nevytiahla,alebo ti uz maju aj fajne napecene a ja len toto cudacke mam na tanieri.. 😖 jaaaaj tazky zivot namornika na suchu 😉 chi 😉

letuskah
29. okt 2010

@dievcatko84 praveze pri tom vacsom si porobim ovela viac ako pri tom mrnusovi, ale dobre je ako je, ja nemam ani upratane ani navarene ani napecene ani ustrikovane ale ved sa svet nezruti 😉

blovitc120
29. okt 2010

prosím vás, vedeli by ste mi dať nejaký link na polopatistický návod, ako nahodiť pletenie na 4 ihlice a pliesť na nich? ja som asi blbá, ale jednoducho to neviem. nahodila som ako na dve, ale ako to dať na 4 a robiť, to nechápem?

blovitc120
29. okt 2010

@bambusko vdaka 🙂

dievcatko84
30. okt 2010

@blovitc120 neboj nic to sa zvladne 😉 ja som minule urobila prvy nakrcnik na 5-tich a fakt je to lahke, len na zaciatku trosku sa to tazko strikuje,ale potom to uz ide ako po masle 😉

@letuskah presne tak! svet sa nezruti 😉

aksulvap
30. okt 2010

Kočky, nechcete niektorá svetrík pre chlapca, treba ho dokončiť - prišiť rukáv a jednu časť zipsu, inak je hotový 🙂 Má dve vrstvy, zvnútra vyzerá rovnako ako zvonka... nemala som čas dokončiť a už je nám malý... za symbolickú cenu (2€)...je to veľkosť tak asi č.98-104, ak treba pomeriam 😉 napíšte mi na adamko2006@gmail.com

ojo
4. nov 2010

Ahoj holky 🙂

tak svetřík už se rýsuje 🙂 už mi chybí jen rukávy...
a to bych potřebovala poradit, nevím, jak tam mám přidávat oka 😅 páč tenhle svetr si pletu podle sebe, v rozměru podle jedné Tomovo mikiny, takže žádný návod a teď nevím, jak s těma rukávama...na svetříku jsem teda ubírala na průramky a od ubrání do konce je výška 15cm a délka rukávu by měla být cca 24cm...no a taky nevím, na kolik ok mám začít (z mé vlny je 1cm=3oka)

@telinka @iloha holky, mohly byste poradit?? díky 🙂
@letuskah

letuskah
4. nov 2010

@ojo no ja vacsinou kopirujem rukavy z nejakeho navodu alebo robim raglanove, tam uberas aj na rukave aj na prednom/zadnom diele v kazdej druhej rade 1 ocko na kazdej strane a nemas problem, s pletenim rukavov od oka som skoncila lebo som vzdy parala, ale isto sa to nejako da 😅

ojo
4. nov 2010

@letuskah já jsem našla nějaký návod na svetřík a popis rukávu je:

Rukáv: Začneme na 48ok a pleteme 5cm pružným vorem. Potom přidáváme na okraji po obou stranách 10x1oko v každé 6řadě.

no víte, že jsem na ty popisy blbka, tak to znamená, že budu každou 6.řadu přidávat na každé straně 1 oko a to udělám 10x ??

iloha
4. nov 2010

@ojo přesně tak.................

iloha
4. nov 2010

@ojo zkusím se podívat po nějakém obrázku a nafotit ho. takhle se to dost špatně popisuje.......
Když dosáhneš potřebné šířky rukávu, tak pak po obou stranách ujmeš (uzavřeš) stejný počet ok co jsi ubírala na zádech a předním díle, pak upleteš např. 5 - 7 řad a postupně uzavřeš další aby vznikl jako pozvolný oblouk........
No lépe to popsat neumím.........
Vydrž do zítřka, teď by fotky z knihy dopadly příliš nekvalitně a nic moc bys neviděla 😵

dievcatko84
4. nov 2010

@letuskah pises za raglanove rukavy..hm..ja som ich robila zatial len raz. Ale to bolo dost zlozitopopisane 😖 toto sa mi zda jednoduche...vies mi povedat od kedy sa ubera? To od vtedy od kade chcem mat rukav tak odmeram na kolkych cm som musela uberat a potom na tolkych cm uberam aj rukav, ze? Napriklad ma rukav 20cm a uberala som na predku izadku 8cm tak teda po 12cm od zaciatku zacnem uberat,ze? A uberam do kolko ociek? je to jedno? ide tam len o ten typ uberania ze je rovnaky na predku, zadku i na rukavoch? chi..snad mi rozumies otazkam 😀 som to teda napisala dobre na hlavu 😉 juuuuj..DAKUJEM za radu 😉

ojo
4. nov 2010

@iloha tak počkám na foto 🙂 já třeba co jsem dřív pletla svetr, tak tam se oka jen přidávala...možná bych mohla použít postup z toho dřívějšího 🙂

iloha
4. nov 2010

no někdo to dělá rovně......pak ale není nutné na zádech a přednici ubírat ..............

iloha
4. nov 2010

@ojo to je vlastně ten svetřík co výše vložila aksulvapka 😉

ojo
4. nov 2010

@aksulvap můžu se zeptat, jak jsi pletla rukávy?? 🙂

letuskah
4. nov 2010

@dievcatko84 ja to robim tak ze zacinam uberat od pazuchy, dopletiem rukav/predok/zadok po pazuchu a tam uberiem 3-4 ocka na kazdej strane a potom uberam po jednom ocku na kazdej strane v kazdom druhom riadku, dlzku uberania si prisposobis podla zivej obete ale na rukave uberies tolko kolko aj na predku/zadku, na rukave mi potom ostava cca 6-10 cm. a uberam nie krajne ocko ale druhe alebo tretie, to potom ostane taka cesticka. mne sa to zda jednoduche vdaka tomu ze vsade uberas rovnako a vies ze ti to bude sediet ked to zosijes a nemusis parat a prisposobovat ako pri normalnom rukave 😉

dievcatko84
5. nov 2010

@letuskah no to mas pravdu, dakujem! Ja som sa naucila to uberania len nedavno, tiez uz uberam tak, ze ked idem z prava uberat tak koncove, hladko, 2x hjladko a tak ich pretiahnut a z lava ze 4.a 3. od konca spliest a tak hladko a tak koncovy a fakto to vyzera pekne a z opaku nerobim predposledne ocka a pekne to je 😉 A dakujem za radu!!

iloha
5. nov 2010

@ojo tak tady jsou druhy rukávů...............u dětí ale v knize doporučují plést ze shora, aby se dala jednoduše prodlužovat délka rukávů (já bych raději už jiný svetřík, mám raději změnu 😉 )

iloha
5. nov 2010

a ještě jsem slíbila, že pošlu foto Tomíka ve svetříku a čepici...........tak tady je

iloha
5. nov 2010

@ojo pokud budeš chtít originál velké foto, pošly mi IP mailovou adresu, zašlu ti to a je to docela dobře čitelné i s návodem

iloha
5. nov 2010

Jdu se zase pochlubit......... jsem vytvářela včera pro jednoho ročního klučíka ...........
a před tím obleček pro mimčo vnučky 😵 , aby mu nebyla zima

ojo
5. nov 2010

@iloha juj, tak to vypadá dobře, já bych použila ten první obrázek, páč jsem ubrala najednou 5ok 🙂 poslala jsem ti svůj email do IP 😉

já bych ráda pletla od shora, ale jaksi nevím jak 😅 je pravda, že třeba svetřík, co jsem pletla dřív by ještě Tomáškovi byl, ale jsou mu krátké rukávy, ale ty už neprodloužím 😅 a taky pak teda nevím, jak ubírat 😕

knedlik544
5. nov 2010

baby chcela by som nejaku predlohu na vysivanie , vzor mikulasska cizma. moja mama mi vysila ked som bola mala ale ten vzor uz davno nema a teraz chce nejaku vysit ojmu synovi...neviete o niecom? dakujem