Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

adka_pajerska
6. sep 2013

Ahojte maminky,prosím Vás viete mi poradiť kde by som zohnala detskú obrazkovu predlohu na decku ustrikovanu z kociek a potrebovala by som aby ten obrazok bol tak max na 30 očiek.Prosíííííííííím

mahulenka87
6. sep 2013

Babyyyy jak rozsirujete ciapky? Ja zo zakl.kruhu cca 16,potom kazde ocko x2, potom kazde 3.oko x2, kazde 4... A stale sa mi to vlniii :O

iviska
6. sep 2013

@mahulenka87 zkus ubrat na základu, já začínám max 14ti okách

iviska
6. sep 2013

@mahulenka87 mám
14DS
1ř) 2xDS, DS, 2xDS, DS ..., PO
2ř) 2xDS, DS, DS, 2xDS ...., PO
3ř) 2x DS, DS, DS, DS, 2xDS ... PO

nella0305
6. sep 2013

nella0305 Chystáme další balík přízí na Slovensko, posílat budeme 15.9, Vybírat a objednávat můžete zde: http://www.ganella.cz/pletaci-hackovaci-prize/ , platí se pouze slovenské poštovné. Více o posílání na Slovensko najdete zde: http://nahaciku.blogspot.cz/ 😉

winona24
6. sep 2013

@mahulenka87 ono veľmi záleží aj od samotnej priadze ...

sonica
6. sep 2013

@zfidorka dakujem skvele 😵

lowe15
6. sep 2013

Ahojte, nemáte náhodou prosím Vás postup na túto čiapočku? Veľmi sa mi páči a chcela by som skúsiť, ale neviem kde a ako nájsť :( Ďakujem pekne 🙂

vera_vila
6. sep 2013

@mahulenka87 problém je v tom, že v druhé řadě rozháčkováváš úplně každé očko - já vždycky rozháčkovávám ob jedno, pak ob dvě, pak ob tři atd. A nikdy se mi čepka zatím nevlnila... (začínám na 17 ds+2ŘO)

lemge
6. sep 2013

ahojte dievcence..potrebujem navod na tuto vzorku,vzorcek chapem ,ale chcela by som celu capicu-pridavanie na placke... 😉 ak mate niekto poruke-moooc dakujem...

vera_vila
6. sep 2013

@alenf úplně základní návod na pletenou čepici... Velikost se dá snadno přizpůsobit...

vera_vila
6. sep 2013

@lemge Placka nejde vidět ☹ Každopádně myslím, že je dělaná střídáním reliéfních sloupků a DS nebo z klasických DS, v tomto vzoru si přidávání představit nedokážu... A popravdě jsem ani nikde nenašla návod http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=8267

adka_pajerska
7. sep 2013

@vera_vila Ahoj nejde mi to otvorit pyta to odo mna login

vera_vila
7. sep 2013

@adka_pajerska Aha, ono je to jen pro registrované ☹ Tak aspoň obrázky sem dám - pak bych to kdyžtak stáhla a poslala Ti to v PDF mailem - ale je to v AJ

dagina
8. sep 2013

@mahulenka87 co ušanka, už se tvoří🙂???? Hele, k tomu vlnění..., sice 100% neporadím, bo jsem také začátečník, ale vysledovala jsem, teda u mě to tak 2x bylo, že jsem měla špatnou velikost háčku. Pokud správně přidáváš, tak by to mohlo být tím....., tak háčkování zdar. 🙂

letuskah
8. sep 2013

@lemge ja by som striedala od zaciatku jeden zadny a jeden predny, potom pridala zadny zadny predny, potom zadny zadny predny predny a tak postupne 😉

ja by som potrebovala od teba k tejto ciapocke jednu vec https://www.modrykonik.sk/fotoblog/lemge/album/... a to ze na ten silt ci ako sa to vola, si nieco pridavala?

lowe15
8. sep 2013

@poisonblu dakujem pekne 🙂

lemge
8. sep 2013

@vera_vila dakujem moc pomohlo aj tak.. 😉
@letuskah 🙂 ..bielou vlnou som urobila jednu radu ds ,pridavala som 1,2,1,2....to bolo 4hacikom...este jedna rada DS bez pridania,a potom tusim ve rady tej vejarikovej vzorky co je na čele....
tento klobuk som robila aj v modrom,mam ho tiez v albume ale tam som robila tu modru krempu3,5 hacikom,a tam som pridavala 1,1,1,2...dost som aj parala,tak pri kazdom klobuku hacik a pridavanie podla toho ako sa javí 😉 ...snad ti to pomohlo...

dakujem za radu,vyskusam to tak 😉

mahulenka87
8. sep 2013

@dagina už je aj hotovááá 😀

letuskah
8. sep 2013

@lemge jasne pomohlo, skusim, dakujem, este som ani nezacala tak to potrva 😀

prahaxx
8. sep 2013

ahojte, nemali by ste, prosim, po ruke navod na lahky obrus na konferencny stolik? pekny a lahky, napr z viacerych malych "vlociek" alebo stvorcekov? vacsine obrazkov na nete velmi nerozumiem.. vopred velmi dakujem

vera_vila
8. sep 2013

@prahaxx Na MMB (CZ) je spoustu návodů - zadej si do vyhledávání "deč" nebo "ubr" a vyjede Ti toho 8 stránek... Sice tam nejsou slovní popisy, ale když si vybereš, tak Ti to ráda rozepíšu dle rozkresu...

prahaxx
8. sep 2013

@vera_vila nasla som http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/100911/13/p20364.jpg alebo http://i.mimibazar.cz/h/bc/12/100911/13/p20367.jpg ale obavam sa, ze sa nepohnem.. :-/ nie je este nieco lahsie? 🙂 pre uplne trdlo? ciapocky a tuniku pre dcerku z DS mam za sebou, ale toto, ked to ma nejako vyzerat, tak len param ☹

vera_vila
8. sep 2013

@prahaxx Tak ta ze čtverců je lehká - jsou to jen DS a řet. oka, to určitě zvládne i "trdlo", ta kulatá už je těžší... U té čtverečkové, každý čtvereček se háčkuje zvlášť a pak se spojí...
15 řet. ok spojíš pevným okem do kruhu
3 řet. oka (místo DS), 4 DS, 5 řet. ok + 5 DS, 5 řet. ok - 3x, spojit pevným okem
3 řet. oka (místo DS), DS do stejného oka, 3 DS, 2DS do 1, 3DS, 5 řet. ok + 3DS, 2DS do 1, 3DS, 2DS do 1, 3DS, 5 řet. ok - 3x, spojit pevným okem
3 řet. oka (místo DS), 5DS, 3 řet. oka, 3DS, 5 řet. ok + 3DS, 3 řet. oka, 6DS, 3 řet. oka, 3 DS, 5 řet. ok - 3x, spojit pevným okem
3 řet. oka (místo DS), 5DS, 3 řet. oka, 3DS, 3 řet. oka, 3DS, 5 řet. ok + 3DS, 3 řet.oka, 3DS, 3řet. oka, 6DS, 3 řet. oka, 3DS, 3 řet. oka, 3DS, 5řet. ok, spojit pevným okem
3 řet. oka (místo DS) + 5DS sháčkovat, 9 řet. ok, 3DS, 3 řet. oka, 3DS, 5 řet. ok + 3DS, 3 řet. oka, 3DS, 9 řet. ok, 6 DS sháčkovat, 9 řet. ok, 3DS, 3 řet. oka, 3DS, 5 řet. ok - 3x, spojit pevným okem - ukončit

prahaxx
9. sep 2013

@vera_vila no dakujem, vyskusam podla tohoto a potom dam info 🙂

meggi0201
9. sep 2013

Babulky, poraďte prosím, prvý raz háčkujem čiapku z Elian klasik, dala som si 5Ro do kruhu, potom 14DS, vyzeralo to ok, akurát až pri poslednom riadku pridávania sa mi riadok tak točil dovrchu, akoby tam bolo málo stĺpikov, bude to ok, či to vypárať a pridať na začiatku na 15DS, alebo viac RO? Háčik mám č.3. Doteraz som robila len z Lady Luxus, tam som to mala už vymáknuté... tak teraz neviem :(