Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

hricmajka
21. sep 2013

@andy1978 prosim Vas, mate navod na tu krasnu bekovku? dakujem 😉

andy1978
21. sep 2013

@hricmajka ktorú myslís? Nie som si istá, ale asi podľa tohto návodu - http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=1853 🙂

meggi0201
21. sep 2013

Dievčatá, ja som asi tupá, chcem spraviť čiapku s tým vlnkovým vzorom podľa tohoto návodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=2&id=1... a vôbec mi to nejde :( mám háčik 3 a elian klasik :( som z toho jeleň a taaaak moc by som ju chcela krpcovi urobiť ☹ čo s tým?

meggi0201
21. sep 2013

@vera_vila ďakujeeem, ukladám, ale podrážka mi problém nerobila, skôr ten predný vrch, chcela som to okrúhle a väčšinou návody boli na tenisky také rovné vpredu, ale už som ich spravila, pospájala viac návodov a sú na svete 🙂 nie sú dokonalé, ale druhé budú isto lepšie

vera_vila
21. sep 2013

@meggi0201 já když jsem dělala první tenisky, tak jsem taky spojila 3 návody 🙂 Taky nebyly dokonalé, ale rozhodně poslouží...

meggi0201
21. sep 2013

@hricmajka ahoj, zase potrebujem poradiť 😀 chcem spraviť ten vlnkový vzor, ale absolútne nechápem, ako sa to tam pridáva, aby bola väčšia placka, keďže nemám háčik 5,5 ale len 3 a vlna elian klasik... som z toho jeleň :(

symoona
22. sep 2013

Ahojte dievčatá. Prosím Vás neviete kde nájdem predlohy na vypletane obrazky? ďakujem 😉

idris
22. sep 2013

Ahojte babule nemáte návod na hračku myšky Angelina balerína ??? hľadám ju na mimibazare ale neviem sa k nej dopátrať :/ ale viem že som ju tam videla

A konečne pridávam aj sľubovanú čiapočku

hricmajka
22. sep 2013

@meggi0201 no sorry, tak v tom ti neviem poradit, ja som nepridavala do placky ale do vlniek tie dlhe stlpiky no a nejako mi to vyslo, ale nie podla tohto navodu, nemala som pocet ociek delitelnych 12timi ci ako to tam pise... 😒

hricmajka
22. sep 2013

@andy1978 dakujem 🙂

dada200
22. sep 2013

Predloha: tvorIvka

dada200
22. sep 2013
zfidorka
22. sep 2013

@idris angelina balerina asi myslis toto
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=11631
ja som mysku robila podla tohto obrazku, ked si to prisposobis, tak sa aj bude podobat
http://www.fler.cz/zbozi/navod-na-hackovanou-my...

idris
23. sep 2013

@zfidorka už som si našla anglicky návod, ale ďakujem za ochotu 😉

gilmorka
23. sep 2013

ahojte. Prosim poradte aku latku pouzivate na podsivanie ciapok na zimu?A kde ju kupujete?

krisia
23. sep 2013

@gilmorka flís a ja kupujem u nás v metrovom textile

gilmorka
23. sep 2013

@krisia aj som si myslela ze asi flis, len u nas urcite nebudu mat, mame tu len jeden obchod s latkami a riadna bieda. Jedine nejake e-shop 😒

gilmorka
23. sep 2013

@krisia a mozes mi napisat postup ako sa to podsiva? lebo ciapocka je mierne poddajna, ale flis nie. Ciapku robis o kusok vacsiu ako treba?

krisia
23. sep 2013

@gilmorka ani u nás to nie je ktoviečo, ale taký flísik by mali mať podľa mňa v každom takom obchode, ale keby predsalen nie, skús: www.kremik.sk . a návod je na: http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10766 a áno, urob čiapočku trošku väčšiu

gilmorka
23. sep 2013

@krisia jej, dakujem.Skusim pohladat u nas alebo objednat a ked bude trochu casu, skusim podsit. Akou nitou to prisivas? pisu ze monofilova, to je aka? Dakujeeem

meggi0201
23. sep 2013

Ahojte spolu háčkarky a pletiarky 😀 prosím Vás, poraďte, idem robiť zimnú čiapku pre novorodeniatko, čítala som, že pre takéto malinké detičky je lepšia 100% bavlna, ale také sú tenké na zimu.... idem ju síce podšívať flísom, ale aj tak. No keď spravím zo 100% akrylu, to by nemalo vadiť, keďže do styku príde hlávka len s tým flísom, či? Nechcem aby sa bobik malý osypal, alebo niečo podobné.

esmemia
23. sep 2013

Aaahojte ,prikladam foto aktualne dotvorenych ciapociek a nevedeli by ste mi poradit daky pekny vzor na ciapocku so siltom pre CHLAPCA? Dakujem

idris
23. sep 2013

Babule neviete poradiť ako na pletené rukávy ??? Konečne po 2 mesiacoch som dokončila predné a zadný diel na svetrík ale nejako hútam nad rukávom 😅 keďže celé pletenie iba improvizujem 😅
@esmemia pekné čiapočky x)
@dada200 to kedy stíhaš ?? Krásne čiapočky. Ja mám konečne čas lebo malá ostala s ockom na Sr tak sa realizujem 😵 😀 😀 😀

gilmorka
23. sep 2013

sikovne mamicky, z akej priadze hackujete zimne ciapocky detom? Aebo teda take jesenne teplejsie. Pouzivam Merino ale zda sa mi trosku ostra pre pol rone babo .Dakujem

blka
23. sep 2013

@meggi0201 Já si myslím, že ten akryl by klidně mohl být. Podle mě je to celkem fuk, řekla bych, že se může osypat i z toho fleecu. Kdyžtak pohledem vlny, ze kterých pletou pro nedonošeňátka. Myslím, že je tam i elian mimi.
@idris Určitě u nějakého návodu na svetr budou popsané i rukávy. Začni na určitý pošet ok a postupně rozšiřuj. Pleteš celý obvod rukávu a až to máš, tak ho sešiješ.

mahulenka87
23. sep 2013

babuľky, ak chcem uháčkovať baretku, tak si spravím iba väčšiu placku a potom uberám? 😕

fatima30
23. sep 2013

jesenny vyrobok 🙂

meggi0201
24. sep 2013

Nakoniec som sa vykašľala na vlnkovú čiapku, a zbúchala malému "monsterku"

kajka18
24. sep 2013

@lucia32 krasa, bol by aj navod na tu cervenu ciapocku?

lucka654
25. sep 2013

@idris krásna čiapočka🙂 mohla by som poprosiť návod????Vďakaaa 😉 🙂