Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

stanislava111
25. sep 2013

ahojte... poradíte, či tu niekto pletie deky aj na zákazku? ďakujem

bubinka68
25. sep 2013

@esmemia Mohla by som sa opýtať, kde by som našla návod na tú druhú čiapočku. Tú s tým hnedým. Vďaka

tomaskovamaminka
25. sep 2013

@meggi0201 JA myslim, ze si urobila dobre, ze si malemu spravila tuto a nie tu vlnkovanu, urcite sa tejto viac potesil ;) Podareny je v nej🙂

celicka
25. sep 2013

Ahojte, zapojila som sa do jednej súťaže, ak sa vám páči moja práca poprosím otvoriť odkaz a dať like veľmi pekne ďakujem za každý hlas

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=6346835...

celicka
25. sep 2013

aby bolo poriadne vidno o čo sa jedná

mamamajka
25. sep 2013

Ahoj šikulky, pridávam nejaké moje nové výtvory a potrebujem radu - pri tej bielej čiapke, pri tej "helme" - to má tak byť že som tie boky musela zošiť?? Alebo som niekde urobila chybu a preto mi to nevyšlo??? Ďakujem :D

mimus265
25. sep 2013

Baby prosim o navod na kvietok taky bohatsi a aby to zvladla aj zaciatocnicka, este som nerobila kvietok tak chcem skusit dakujem vam moc za kazdu radu budem si to cenit 🙂

harula1
25. sep 2013

@celicka like som dala, tuto deku ale teda v inom prevedeni farebnom uz dlho obdivujem 🙂 krasna je 🙂

esmemia
25. sep 2013

@mamamajka preco si to zosivala? Tam bolo v navode,ze to treba stiahnut snurkou ktora ostala poodstrihnuti priadze

mamamajka
26. sep 2013

@esmemia No hej ale ked som len stiahla tie konce ostala mi tam nejaká dosť veľká diera 🙂 Ale neviem kde som urobila chybu :(

nikolka2007
26. sep 2013

mamamajka ...Nadherne prace... prosim vas mohla by som vas poprosit nemate nejaky navod na ten ruzovy klobucik?

barcelona94901
26. sep 2013

@broucek2 perfiš

nikolka2007
26. sep 2013

Moja prva hačkovana ciapka 🙂

lucia32
26. sep 2013

@kajka18 mysliš tu lienkovú? obyčajna čiapka, kvet a lienka čista improvizácia podla predlohy - foto zakazničky 🙂

winona24
26. sep 2013

prispejem aj ja svojou troškou...na niektoré z Vás sa nehrabem množstvom výtvorov 😝 😅 .... ďakujem za túto tému ... ste pre mňa veľkou inšpiráciou .... 😵

vera_vila
26. sep 2013

@mahulenka87 Ano, na baretek větší placku a pak ubírat... koukni na MMB, tam nějaké baretky jsou...

vera_vila
26. sep 2013

@gilmorka Já používám akrylové příze - na podzim bych klidně vzala třeba Doru nebo Elian Mimi, nebo klidně i Elian Nicky, tak je moc příjemná...

vera_vila
26. sep 2013

@idris A pletla jsi na rukávy na dílech průramky nebo jsi pletla rovně? Pokud jsi pletla rovně, tak díly na bocích a ramenech sešij kromě místa, kde budou rukávy (šířku v podpaždí si určíš sama), naber oka na kruhovou jehlici a můžeš plést rukáv kolem dokola a potom jenom na spodní části ubírat... Nebo pokud nechceš kolem dokola, tak si sešij jenom ramenní švy, na rovnou jehlici si naber potřebný počet ok z obou dílů a pleť v řadách a zase postupně ubírej - většinou se zužuje (případně rozšiřuje, pokud pleteš rukáv od spodu od lemu) v každé 5. až 6. řadě, ale záleží na síle příze - u silnějších přízí v každé páté, u tenších přízí můžeš třeba klidně každou sedmou nebo osmou řadu... Ale řiď se podle toho, jak se Ti bude zdát, že se to zužuje... A nebo opravdu možnost plést rukáv od lemu, ale tam už se pak blbě odhaduje rozšiřování na potřebnou délku rukávu, pokud v tom nemáš zkušenost... Pak může být rukám na konci buď úzký nebo moc široký...

vera_vila
26. sep 2013

@dada200 tak první, duhová čepička je z IRIS? Tak to vypadá hodně dobře, to musím zkusit taky... Mám tu modro-zeleno-fialovou Iris pro syna a z DS se mi z toho čepka moc nelíbila, ale tahle vypadá fakt hodně dobře...

vera_vila
26. sep 2013

@meggi0201 Na základní placku přidáváš stejně, jako na klasickou čepičku do potřebného průměru (zhruba o 1 cm menší) a v posledních 2 řadách placky přidáváš tak, aby Ti vyšel počet ok dělitelný 11 (pokud budeš háčkovat podle dospěláckého návodu) nebo 12 (pokud budeš háčkovat podle dětského návodu) a potom už pokračuješ řadou 9 (dospělácký návod), ve které už se nepřidává a začínají se dělat vlnky... Každopádně ta monsterovská čepice je suprová a věřím, že malý z ní byl rozhodně víc nadšený, než z nějakých vlnek...

esmemia
26. sep 2013

@mamamajka hmmm tak aj mne na jednej strane ostala vacsia dierka,tam som len popreplietala zvysok priade a sa to stiahlo a druha strana bola fajn ,mozno trosku viac utiahnut hmmmmm,ale na vysledku to neubralo ,je krasna

mamamajka
26. sep 2013

@esmemia Ďakujem. Ak budem robiť ešte niekedy takú, niečo vymyslím 🙂

mamamajka
26. sep 2013

@nikolka2007 Ahoj, no z časti som to robila tohto, a trocha improvizácie 🙂

esmemia
26. sep 2013

@mamamajka nemas za co,moc som nepomohla ale tak verim,ze si s nou nabuduce das rady :D

nikolka2007
26. sep 2013

@mamamajka .... dakujem pekne 🙂 ale ja som len uplna zaciatocnicka a mne bohuzial nic nehovoria tieto nakresy...:(

kadri
26. sep 2013

@mamamajka priadzu si mala prevliect po okraji akoby si stehovala a stiahnut ju potom, tym by sa ti po bokoch vytvorili akoby kruhy