Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

kotatko1232
7. okt 2013

@alenitka kraaasna ciapockaaa.nahodov navodik by si mi neposlala??a aka je to vlnaa??

harula1
7. okt 2013

@poisonblu no moje vysvetlovacie schopnosti su asi skvele 🙂 no pichnem do ocka a nahodim priadzu tak ze hacik mam nad priadzou, pretiahnem cez ocko a potom nahadzujem priadzu tak, ze je hacik pod priadzou. Ak to nebude zrozumitelne, tak potom uz mi zostava to len nafotit 😉

harula1
7. okt 2013

@esmemia no moj kratky stlpik vyzeral predtym takto

esmemia
7. okt 2013

@harula1 aj ten moj tak vyzera

poisonblu
7. okt 2013

@harula1 aha, uz asi chapem, idem skusit 😀

poisonblu
7. okt 2013

@harula1 no skusila som teraz urobit KS a robim tak ako pises...najskor zhota nahodim priadzu, potom zdola a moje ks vyzeraju takto, ja ich nepouzivam casto

poisonblu
7. okt 2013

@harula1 mi to odoslalo skor, ale neni to asi dobre vidiet

79zuzana
7. okt 2013

Ahojte. Po dlhociznej dobe sa k vam mozem znovu pridat 🙂 Tu je moja praca z poslednych dni 🙂

macickarebeka
7. okt 2013

@alenitka dcerka ma krasne modre oci 🙂
@dabon nadherna taska - nadherne farby

veronikani
7. okt 2013

Konečne som ich dohačkovala 🙂

esmemia
8. okt 2013

@poisonblu ja som asi totalne blba uz kolkokrat nahadzujete na ten kratky stlpik? uvaaaaaa nafotte mi to
ja som polovicu ciapky ak nie aj viac vcera sparala a zacala robit polodlhe stlpiky,ale to neni take pekne

harula1
8. okt 2013

@poisonblu no podla mna su to take ako na tej ciapke, pekne uhladne

evka555
8. okt 2013

baby, táto čiapočka je hačkovaná však? ale ten patent mi vyzerá ako pletený...a aký by to mohol byť vzor? vyzerá to na tie krátke stĺpiky, ktoré tu akurát riešite alebo?

esmemia
8. okt 2013

@poisonblu pjj podarili sa ti tie stlpiky pekne
@harula1 a obom vam velmi pekne dakujem ,konecne som pochopila :D a aplikovala som to na tie polodlhe stlpiky a vyzera to tiez zaujimavo,ked budem mat viac riadkov odfotim :D...dakujem

zlatelevizeedna
8. okt 2013

@evka555 @evka555 podle mě je to pletené celé, hráškový vzor (moss stitch) nebo nějaká mírná variace

evka555
8. okt 2013

@zlatelevizeedna fuu tak to asi nezvládnem, to pletenie mi nejde a nejde, ale skúsim pozrieť, díky moc 🙂

esmemia
8. okt 2013

@harula1
@poisonblu nooo dievcence tak predsa som tie pds sparala a nechala ich iba v prvych dvoch riadkoch a inak uz robim ks pridavam foto ,podoba sa to trosku na to co ma :D ?

fatima30
8. okt 2013

@dada200
prosim ta navod na tu homlesku aj pre velkych nemas 😀

fatima30
8. okt 2013

kocky hackovane kruzky na servitky nemate???take vejarikove

harula1
8. okt 2013

@esmemia este skus hackovat podla tejto schemy http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=9925

alenitka
8. okt 2013

@79zuzana kraaasne .. z akej priadze je robeny svetrik ?

meggi0201
8. okt 2013

Baby, ja to nechápem, háčkujem už dáky ten piatok, zopár čiapok mám už na konte, a teraz, ked chcem aby bola čiapka tip top pre kamošku, ako necháááápem, ale mám krivý šev!!!!! Robím ho ako vždy, doteraz bol väčšinou ako podľa pravítka a teraz fakt neviem, nemôže to byť inou vlnou??? Fakt nechápem, robím tu klasiku striedania raz dám 2 na začiatku riadka a raz na konci

kajka18
8. okt 2013

@jasmika máš prosím návod na hačkované štucne? kajka

alenitka
8. okt 2013

@kotatko1232 myslis tu modru chlpatkovu ciapocku ? tu som robila podla tohto navodu http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=12659 len kusok vacsiu a potom som ju olemovala a na tie uska dala ruzovu priadzu aby nam ladila k bunde 🙂

jasmika
8. okt 2013

@kajka18 nemám..robila som to len tak z hlavy..dookola ako ma napadlo

79zuzana
8. okt 2013

@alenitka dakujem, je to z King Cole Baby odtien cislo 17 ;)

zaneta123
8. okt 2013

@evka555 určite je pletená, hráškový vzor

esmemia
8. okt 2013

@harula1 dakujem ,ukladam si a vyskusam

poisonblu
8. okt 2013

Kde by som nasla navod na hackovany trojuholnikovy sal-satku?

dada200
8. okt 2013

@fatima30 ja nemám návod vôbec, robím z hlavy 😉