Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

nelly912
30. nov 2013

@beatricer čo je to za peknú vlnku? díík

beatricer
1. dec 2013

@nelly912 je to colormatik od nako, no tú som kupovala asi pred dvoma rokmi a od vtedy som ju nevidela.A ani nie je v ponuke.

nelly912
1. dec 2013

@beatricer ok, nič to...pekne to ukáže 🙂

beatricer
1. dec 2013

@nelly912 možno, keby si sa popozerala po nejakých melírovkách, tak by si niečo podobné našla. Videla som už dosť podobné k tým čo vyrába nako len neviem značky. Ak niečo nájdem dám vedieť

nelly912
1. dec 2013

@beatricer ok, našla som niečo, len popozerám detailnejšie....je toho veľa 🙂

letuskah
1. dec 2013

@buchtula2027 ten elfik trpaslik je uzasny 😵 😵 😵

buchtula2027
1. dec 2013

@letuskah dakujem... vyroba aj dlho trvala 🙂

latusa
1. dec 2013

Ahojte kočky, soom tu nová, začala som háčkovať, teraz som sa to len naučila, ale vela vei mi nie je jasnych...teraz som dokončila deku do kočíka, je naozaj krásna, ale nejak neviem odhadnuť veľkosť čiapočky...chcem taku riedku, niečo ako 3 dlhe stlpiky a 1 retiazkove oko, potom do RO robit dlhe stlpky no a nevie začať...neviem tu eľkosť trafiť...chcem to na malinke babatenko, napr 1 mesačné...poradite mi? ďakujeeeeeem

nika1985
2. dec 2013

@esmemia ahoj mohla by som poprosit navod ta capicka je uzasna

pitruskaskarolinkou
2. dec 2013

Ahoj děvčata - kolegyně 🙂 Po dlouhé době zase přidávám pár kousků z mé tvorby 😵

esmemia
2. dec 2013

@nika1985 a na ktoru moja

nika1985
2. dec 2013
esmemia
2. dec 2013

@nika1985 no tak navod na nu je hned pod fotkou v komentoch a na dalsej strane som dala toto

Moja navod je o cosi vysie a inak opis spod komentov na FB
Holky, tak mamka vymyslela super vychytávku na placku Nejdřív si ovšem musíte udělat zkušební vzorek, na kolik pecek budete mít konečný obvod. Takže - do kroužku uháčkujete X počet dlouhých sloupků (počet pak odpovídá konečnému počtu sháčkovaných pecek), pak do každého dl. sl. si uděláte jednu pecku a pak v další řadě už najedete na vzorek. Viděla jsem dnes takhle čepku a vypadá to moc hezky Můžete i první řadu udělat třeba 15 kr. sl., další řada po 2 dl. sl, celkem 30 (například).

ještě jsem to malinko poupravila: do kroužku uděláte 9 pecek, v další řadě do každé mezery 2 pecky, celkem 18, v další řadě děláme do mezer 1,2,1,2...atd. celkem se dostaneme na těch 27 pecek. Pak už najíždíme na vzorek - sháčkované pecky. Můžu 100% zaručit, že se NIC nevlní, nádherně to vychází a perfektně sedí !!!

Ja som to robila tak,ze som urobila tych 9 peciek do kruszku ,potom zdvojila a a potom uz iba 1,2,1,2 a vzorka

Pecicka sa robi tak,na haciku mas ocko nahodis priadu pichnes do ocka prevlecies nahodis znovu prevlecies a nahodis a prevlecies vsetkymi ockami mala by si ich mat na haciku dokopy 5
inak je navod na FB v skupinke je to tajna skupinka ci ako to je

fatima30
2. dec 2013

@pitruskaskarolinkou

jej ako sa robia tie gulicky na ciapke????dakujemmmmmmmmmmmmmmm na tej bielej

pitruskaskarolinkou
2. dec 2013

@fatima30 jsem na mobilu tak neumim vlozit odkaz ale na mimibazar.cz si zadej v navodech -hackovani -kulisek s nopkovym vzorem 😉

steva
3. dec 2013

@pitruskaskarolinkou ahoj.nemas nahodou navod na tu tvoju ciapku s gombikom?dakujem.je nadherna

olina22
3. dec 2013

dievcatka prosim nerobil niekto ciapku leva dakujem

anny1984
3. dec 2013

baby, kde objednávate vlnu? za nejakú dobrú cenu, vďaka 🙂

inngrid
3. dec 2013

dievčence poradte mi nejaký navod na deku do kočíka dakujem 🙂

matylda18
3. dec 2013

cauko sikulky 🙂 prosim vas nemala by niektora z vas navodik na hackovane rukavicky - palcaky? dakujem velmi pekne 🙂

fatima30
3. dec 2013

@pitruskaskarolinkou
dakujem nasla som to 😀

inngrid
4. dec 2013

@kadri dakujem určite to pozriem vdaka a tie vlny tá zlozka alpaca čo to je nepoznam to 🙂

terezka1947
4. dec 2013

baby,potrebujem radu...mam vlnu LADA LUXUS a chcela by som urobit drobcovi ciapku...ale potrebujem poradit nejaky "pansky"vzor 😀 ...nieco nie velmi komplikovane,ale pekne...dajte tip...dakujem

kadri
4. dec 2013

@inngrid je to vlna z lamy 🙂

Neobyčajne mäkká a všestranne použiteľná 100% vlna alpaka získavaná z juhoamerických lám.Vlákna tejto vlny sa vyznačujú 7x vyššou izolačnou schopnosťou a sú 3x silnejšie ako vlákna bežnej jahňacej vlny.
Vyrobené v Peru.

inngrid
4. dec 2013

@kadri supe rvdaka

bocianka
4. dec 2013

ahojte mamicky, nie ste tu niektora z BA Karlovej Vsi? 🙂

mrkvakatka
4. dec 2013

u nás sovy frčia stále 🙂

emkab
4. dec 2013

Kocky, mozete ma pls navigovat, kde najdem navod na hackovanu volanikovu sukienku, ktora sa zacina robit zdola-od volanikov? Diky moc.

broucek2
5. dec 2013

pár ukázek z poslední tvorby z příze