Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

broucek2
5. dec 2013

ještě sukně, háčkovaná odspodu

@emkab zkusím nějak popsat, ale někde na mimibazaru jsem návod na podobnou viděla

lenkarla
5. dec 2013

Chcem sa spýtať z čoho si urobila ten spodok sukienka je krásna 🙂

broucek2
5. dec 2013

@lenkarla je to řada volánkové příze Iris a do každého druhého oka horní řady je uháčkovaný dlouhý sloupek. Pak podle potřebné hudtoty je každé cca 1-2 ředy dlouhých sloupků přiháčkovala krátkým sloupkem zasevolánkovou přízi. Chce to si nechat dosti volnou spodní řadu. Délka by měla být minimálně o 10 cm delší než obvod boků.

viktoria12
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kadri
5. dec 2013

nasla som uzasnu stranku s vela vzormi na strikovanie. treba si vybrat v tabulke podla typu vzoru, kliknut na "select" a tam sa rozbali tabulka so vzormi, po rozkliknuti sa da stiahnut aj v pdf 🙂

http://www.knittingfool.com/StitchIndex/KF_Stit...

michaelamilan
5. dec 2013

@luceka Ahojček, mohla by som ťa poprosiť o návod na tú "škriatkovskú " čiapočku??? ďakujem.

bubinka68
5. dec 2013

Ahojte, nemáte niektorá návod na nejakú peknú a jednoduchú baretu? Vďaka

lisinka
6. dec 2013

baby kolko vln ypotrebujem na hackovany sal kruhovy o sirke cca50cm a dlhy tak 150cm...dakujem

luceka
6. dec 2013

@michaelamilan Jej já nejela podle návodu, ale můžu poradit jen v tom, že jsem dělala z příze Merino, samé KS a háčkovala jsem jakoby do spirály, prostě ne jednotlivě řady, ale do kruhu. A přidávala jsem od oka 😉

bubinka68
6. dec 2013

@broucek2 Ďakujem veľmi pekne :D Super :D

gabulka15
7. dec 2013

info v IP

veronikani
7. dec 2013

Baretka pre sestru 😉

kadri
7. dec 2013

@gabulka15 tieto haciky su super, v galanterke ich je problem kupit, vsade maju tie s plastovou ruckou, s tymi neviem robit. za par eur sa daju kupit na ebay. mam este vecsiu sadu, 12ks

http://www.ebay.co.uk/itm/12pcs-2-8mm-Multicolo...

letuskah
7. dec 2013

@kadri jej a mne sa prave s tymi s tou plastovou ruckou robi lepsie 😵 len neviem zohnat 3 a 2,5 s ruckou, vacsie mam 😀

mami29
7. dec 2013

Moje prácička za poslední měsíc

kadri
7. dec 2013

@letuskah tu ich maju, len neviem, ci tam nie je nejaka minimalna hodnota objednavky

http://www.stoklasa-sk.sk/hacik-na-hackovanie-v...

http://www.stoklasa-sk.sk/hacik-na-hackovanie-v...

cottoncandy
7. dec 2013

Baby, otázočka. Aké máte skúsenosti s vlnou, ktorú z času na čas predáva Lidl? Oplatí sa ju kúpiť? ďakujem

esmemia
8. dec 2013

@cottoncandy tu co mali teraz balenu po 4 a v baliku boli dve farby,tak ta je podla mna fajn,mala som ju doma asi o mesiac skor,lebo v rakuskom lidly bola skor a teraz som si zas doplnila zasoby

cottoncandy
8. dec 2013

@esmemia mne manžel kúpil dve balenia - tie, kde bol pribalený aj háčik, zeleno-fialovú a ružovo-fialovú vlnu, ale ešte som z nej nič nevytvárala, preto sa pýtam, či sa to oplatí aj vzhľadom na cenu tej vlny a samozrejme kvalitu...som v háčkovaní začiatočník, zatiaľ robím iba čiapky, nejaké tie ozdoby a nevyznám sa v priadzach ani vlne

esmemia
8. dec 2013

@cottoncandy nooo jasom z nej urobila obom mojim babulkam ciapky a som spokojna,su teple a prijemne

cottoncandy
8. dec 2013

@esmemia super, dám sa do roboty aj ja 🙂

esmemia
8. dec 2013

@cottoncandy toto su ciapocky z tej vlny 🙂

letuskah
8. dec 2013

@kadri jee to je super, dakujem, na nete ma ani nenapadlo pozerat. 🙂

blka
9. dec 2013

@gabulka15 Tu soupravu háčků jde takhle někde koupit? Vypadá to parádně. Aha, vidím, že @kadri dala odkaz na ebay.

buchtula2027
9. dec 2013

@letuskah dakujem ;)

hricmajka
9. dec 2013
harula1
10. dec 2013

Dievcata pomooooooooooooc - neviete mi poradit, kde v Bratislave sa da kupit Elian Nicky - chyba mi par metrov ciernej farby a u nas v galanterke v Dubravke nehrozi, ze by mali. Neviete nahodou? Dakujem

smileko
10. dec 2013

@harula1 kolko potrebujes tej ciernej? ja mam.

luci66
10. dec 2013

@hricmajka prosim prosim navod na tu kraaasnu vlocku na ciapocke 🙂