Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

bombicka19
1. jan 2014

@yarnie ahoj vidim na obrazku tvoju dečku pravdepodobne z dolphin baby vlny...vyzera uzastne, vedela by si mi prosim ta povedat aka je velka a kolko klbiek si na nu spotrebovala a ako si ju robila? dakujem pekne
aj ta sovička je užastna....presne taku si prajem aj ja 😀 😀 😀

luciferova
2. jan 2014

Ahojte

Chcela by som sa spytat na nazvy a kde kupujete take hrube vlny na pekne masivne ciapky a saly. U nas v galanterke maju len znacku storex a u nich som si take vlny nevsimla...

kukucka26
2. jan 2014

ahojte poradte kde najdem navod na hackovany alebo pleteny nakrcnik pre dospeleho teraz co leti taky voly dva krat obtoceny okolo krku-dakujem

yarnie
2. jan 2014

@bombicka19 ahoj, spotrebu si nepamatam presne, myslim ze dve biele a jedno ruzove klbka. Je to len kratky stlpik. Hacik tusim 7. Sovicka je podla mojej fantazie usita rucne z latky, prisita rucne. Rozmer okolo 60x70 tusim.

bombicka19
2. jan 2014

@yarnie dakujem pekne...jasne sovicku si spravim...len som chcela vediet spotrebu klbiek na velkost decky...dakujem pekne za info🙂

xaga
3. jan 2014

Neviete mi niekto poradit kde najdem nejaky navod na raglanovy svetrik?

nikus5
3. jan 2014

Baby, poradíte mi niektorá návod na nákrčník /háčkovaný alebo aj pletený/? Vopred díky. 🙂

bzzzz
3. jan 2014

Ahojte. Už dlhšie háčkujem, ale pred tým som háčkovala väčšinou dečky, ozdoby na stromček a podobne. Minulý mesiac som uháčkovala dcérke 2 čiapočky, podľa návodu, ktorý som našla na internete - teda pridávala som , aby som dostala okrúhlu placku a potom už bez pridávania. Čiapočky mi vyšli krásne ale dcérke veľmi nesedeli, pretože takáto čiapočka sedí viac na okrúhlu hlavičku. Neviete mi niekto poradiť ako uháčkovať čiapočku, aby sedela na hlavičku ktorá má taký pretiahnutý tvar - spredu dozadu? Možno by som na to prišla postupne ja sama, ale asi by mi to trvalo. Ďakujem za rady

kolienko
3. jan 2014

@beatricer prosim ta ta modroruzova ciapka s tym salikom to je hackovane? Aky to je vzor? A prosim ta este info co je to za vlnu a c hacika.ja ked hackujem hacikom aky ja napisany na vlne, tak mam pri dlhych stlpikoch velke medzery. Nevies preco? Dakujem 🙂

beatricer
3. jan 2014

@kolienko myslíš tú čiapku so srdiečkom?To je pletené a vlna je Lumio. Skús pri háčkovaní použiť o 1/2 alebo o 1 číslo menší háčik alebo nepichať do očka ale medzi stĺpiky, vtedy je to hustejšie. Možno slabšie uťahuješ a preto sa tvoria väčšie medzeri

sofhia
3. jan 2014

@bzzzz treba postupne skusat, resp. skus daku povolnejsiu vlnu, napr. Comfort... ono to sa takto tazko radi, to treba len skusat, obcas sa stane, ze ani mne ciapka dobre nesadne, a v com nesedi? v com je problem?

sofhia
3. jan 2014

@xaga to zaujima aj mna, ja som zatial robila pre malu len z hlavy, no chcela by som pre seba nieco zaujimavejsie.

sofhia
3. jan 2014

@kukucka26
@nikus5
ja som len hackovala bud PDS alebo DS, a niektore som robila bez pridavania, a ine aj s pridavanim v cca polke nakrcnika. a strikovany sa mi zdal,ze nedrzi az tak dobre, co som robila kamoske, tusim sa jej trosku roztasmal, to som robila osmicky, mala supravu aj s ciapkou, nakrcniky radsej hackujem. no nic zlozite...kukni si moj album, ak chces. mozno by som strikovala ked tak hladko- obratko, len pruzny vzor, je lepsie ked to trosku pruzi.

kaja79
3. jan 2014

Ahojte. Chodím sem po " múdrosti" , ale nikdy som sem nič nepridala, tak aspoň teraz niekoľko mojich výtvorov:

andy1978
4. jan 2014

@kaja79 krásne !!! môžem sa spýtať, ako je robená ta posledna čiapka? Paten je robený zvlášť? Je prekrásna, chcela by som si pre seba takú uháčkovať..

kaja79
4. jan 2014

@andy1978 takže: " bublinkovy" vzor - neviem presne ako sa vola. a patent je priamo pokracovanim ciapky- striedala som predny a zadny reliefny stlpik. na bublinky som nasla napr. toto:

https://www.youtube.com/watch?v=BdBq4vzHORs
kaja79
4. jan 2014

@andy1978 tam vo videu dava medzi bublinky viac retiazk. ociek ,ja som dala asi len jedno alebo nic? neviem uz....treba vyskusat.

andy1978
4. jan 2014

@kaja79 dakujem. Vzor poznam, len som dumala nad tym patentom 🙂

nika1985
4. jan 2014

ahojte neviete mi prosim poradit vysvetlit tieto znacky je to z ruskej stranky a neviem si poradit uz tu dumam dva dni pripadne nemate niektora slovensky navod na tu to capicu mm sa strasne paci tam by som mu ju urobila

nika1985
4. jan 2014

a tu je ta capica

zuzulkaba
4. jan 2014

@nika1985
Ja som robila velmi podobnu podla tohto navodu:

https://www.youtube.com/watch?v=wmru7ulT7wI
zuzulkaba
4. jan 2014

Dievcata,ja som tiez zaciatocnik,uz mam za sebou par ciapociek ( inspirovala som sa vasimi sikovnymi rukami) a tak som sa odhodlala na satocky.Nie je to sice dokonale,ale tak prvy pokus nebude nikdy dokonaly🙂

zfidorka
4. jan 2014
broucek2
5. jan 2014

Moje vánoční dárečky pro rodinu. V růžovém kompletu jsem dělala čepici a mamka capáčky

kadri
5. jan 2014

@nika1985 tie haciky su reliefne stlpiky, ciernou pichane spredu, modrou zozadu. tu je video

http://www.garnstudio.com/lang/cz/video.php?id=...

kolienko
5. jan 2014

@beatricer dakujem za radu a odpoved... Uz nemam vlnu.musim nakupit.aku pouzivas ty na zimne ciapky? Ja som robila zatial z himalaya everydaybig ta je celkom fajn.lada luxus sa mi zda velmi tvrda nepoddajna. Nemas s nimi skusennost?

beatricer
5. jan 2014

@kolienko na zimné si chvália tango, ešte som s ňou nerobila, http://www.storex.sk/pletacia-priadza-joyfull-c... - táto je novinka, mám ju objednanú, http://www.storex.sk/priadza-dolphin-baby-ean13... - táto je veľmí dobrá na zimné je mekulinká , colormatik, dora používajú dvojmo, Lada luxus už nie je taká ako kedysi - je tvrdá a teraz ma napadlo, že aj yetti, yetti color je super. Môžeš použiť aká sa ti páči, keď je tenšie dáš dvojmo, len potom musíš dať väčší háčik ako je písaný na štítku vlny

beatricer
5. jan 2014

@kolienko ešte ma napadla happy priadza

nika1985
5. jan 2014

@kadri dakujem velmi pekne idem to skusit