• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

@sofhia nádherné , návod ,a lebo vysvetlivky by neboli????
19. feb 2014 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofhia dakujem za ponuku. neuveris, nie som na fb :grinning: ale mala som stastie v jednej malej galanterke mali turecku angoru s akrylom, aj farba dobra, tak asi mam vyriesene :slight_smile:
19. feb 2014 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kadri tak to je super, preco? uverim, nie si jedina, poznam aj par dalsich :grinning:
19. feb 2014 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@womankc navod k comu? navod na ponco som si kupila, tu:http://www.sashe.sk/tvorIvka/detail/uzasne-navod-na-hackovane-ponco-1
idem si take robit aj pre seba na jar, a ta ciapocka je len tak od oka, 1 klbko takej vlny mi este zostalo, keby bol zaujem. cely trik je v tej krasnej vlne.
19. feb 2014 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kolienko mám z mimibazáru - Příze Lavantha, dvojitě, 5 jehlic č.5
Nejprve pleteme uši
- Č.1 - začneme na 3 oka a v každé druhé řadě přidáváme vždy na začátku a na konci jedno oko až budeme mít 13 ok, poté upleteme 5 řad rovně a odložíme
- Č. 2 - stejně upleteme druhé ucho, jen na konci upleteme 6 řad, práci odložíme
Na jehlici nahodíme 19 ok, dále připleteme ucho č. 1 jak se jeví, při pletení zpět / opět jak se jeví/ na druhé straně přidáme ucho č. 2 a pleteme hladký jersey, ve 3. a 5. řadě na začátku a na konci přidáme vždy po jednom oku, jakmile budeme mít upleteno 6 řad, nahodíme na jedné straně 23 ok a pleteme dokola, stále hladce do požadované výše / 28 řad /, v posledních 8 řadách začneme ubírat, v každé řadě 8 ok, posledních asi 18 ok navlečeme na přízi a stáhneme.
Po začištění nahoru udělám malé copánky a na spodní část velké copánky, které přišiji.
Malé copánky – na jeden copánek od každé barvy 2,4 m, přeložit 4x, provléct do poloviny, uplést copánek / tedy z 8x3 vláken/, ukončím sukem, zastříhnu konce.
Velké copánky – 17 a 18 m od každé barvy, přeložit 16x, uplést copánky a přišít na spodní lem čepice, upravit délku a je hotovo.
alebo - pro cca 2-3 leté dítko. Nejsem v pletení žádný odborník, proto si myslím, že čepičku zvládne každý, kdo umí hladce a obratce. Čepičku jsem pletla z vlny MERINO na jehlicích číslo 3,5. Uvedený počet ok by měl dobře sedět na obvod hlavičky 48-51 cm. I když určitě bude záležet na tom, jak kdo utahuje, ale čepička je díky svému vzoru hodně pružná, tedy variabilní.

Začneme na 6 ok a každou řadu (opravdu každou) přidáme z krajového jedno oko navíc z obou stran – pleteme vzorem 2hl, 2obr a přidávaná oka upravujeme do vzoru. Když je ok cca 28, uděláme si druhé „ucho“ – tj. z druhého klubka upleteme to samé opět do počtu cca 28 ok.

Nyní máme dvě nezávislé „uši“. Obě uši spojíme cca 20 oky a pokračujeme v pletení vzorem 2 hl, 2 obr až do výše cca 2 cm té „spojky mezi ušima“. Poté přidáme cca dalších 20 ok (přední část) a pleteme dokola na kulaté jehlici (dle vlastní zkušenosti to jde lépe na 4 či 5 oboustranných jehlicích!! ) vlastní čepici do výše „čela“, tj. cca 15-16 cm. Pak začneme uzavírat do „kytičky“. Nejprve spleteme vždy 2 oka hladkce v jedno, v další řadě vždy 2 oka obratce v jedno. Od tohoto okamžiku pleteme všechna oka jen hladce a postupně uzavíráme - osvědčil se mi způsob, když upletu jedno oko a další dvě spletu v jedno a pokračuji až do úplného uzavření.

Snad je to alespoň trochu srozumitelné. Na závěr hranu čepičky obháčkujeme a přišijeme střapečky či bambulky na spodní okraj „uší“.

Tak ať se vám daří, ať mají vaši broučci z čepiček radost a ať jim sluší!

Nedávno jsem pletla čepičku z příze cotton mix - je lehce silnější než merino a obvod mám cca 38-40 cm.
Začneme 4 oka... pleteme do počtu ok 20.... pak druhé "ucho" stejným způsobem.... poté "uši" spojíme16 oky, pleteme vše do výšky 1,5 cm.... na čelo přidáme dalších 16 ok a pokračujeme dokola.... máme tedy 72 ok na 4-5 jehlicích... pokračujeme do výšky čela 13 cm a pak uzavíráme dle návodu.
19. feb 2014 o 15:39  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Prosím prosím háčkarky, nemáte návod na balerínky, čo majú vpredu nopkový vzor? Ďakujeeeem :slight_smile:
20. feb 2014 o 05:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Ja viem už trošičku hačkovat. Ale chcela by som vediet ako hačkujete rukav ????????? Aj okruhli aj princesovy vzor. Prosim pomôžte . Avysvetlite mi to kuchynskou rečou Dakujem. Zatial sa mi to nedari je to pri rukavoch škarede :frowning2: Ešte raz dakujem za odpovede
20. feb 2014 o 16:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. feb 2014 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Baby mozno to tu uz bolo ale nahodou nemate navod na tuto ciapku.dakujem
21. feb 2014 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Ahojte. Viete mi niektorá poradiť ako sa pri štrikovaní čiapky používa pružná niť aby sa čiapka neroztiahla?To sa s ňou upletie prvý rad alebo viac? Ďakujem
21. feb 2014 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. feb 2014 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kadri dakujem velmi pekne :slight_smile:
21. feb 2014 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pridám aj ja niečo z mojej tvorby
21. feb 2014 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@beatricer Nádherné vecičky. Môžem sa opýtať na tie šatočky? Máš na ne návod?
22. feb 2014 o 06:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lilinka77 návod na šatočky - originál v návode je to tunika tak, som si to trošku upravila
22. feb 2014 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Najde sa to nejaka sikulka,ktora mi vysvetli ako spravim usi na usanke?diky moc :slight_smile: navodov mam len dost..
22. feb 2014 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malé zvíře pro kamarádku, které se cca za měsíc narodí holčička
22. feb 2014 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
Ahojte baby, mate krasne vytvory. ja som akurat zacala s hackovanim, a chcela by som vas poprosit o radu. chcela by som hackovat jarnu ciapku pre dieta. ktora vlna je najlepsia pre take mensie deti a na jar? a kde nakupujete vlnu?
23. feb 2014 o 00:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@brculka80 doporučila bych nějakou bambusovou nebo tenký akryl (něco jako Nicky od Elianu), bavlna studí, ta je lepší na léto)
23. feb 2014 o 08:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kto bi mi poradil jednoduchy postup pletenie papuciek som zaciatocnicka a vsetko co som pozerala na int. je po anglicky dakujem
23. feb 2014 o 12:19  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky prosim Vas ked si urobim sedlo na svetriku ako pokracujem s rukavmi a s ostatnym,je chlapcensky takze nie do acka,mam navod podla ktoreho to robim tam je ale dievcensky typ,neviem ci to niekde spojim ako myslim rukav a hackovat dokola a uberat alebo????
kocky @letuskah @babatenko aj dalsie poradite? dakujem
23. feb 2014 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fatima30 normalne pokracuj ako dievcensky akurat tu cas na telo rob rovno be pridavania a rukavy si pod pazuchami spoj a tie dokola. mozes trosku zuzovat aby to na zapesti bolo OK.
23. feb 2014 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah
ok ved uvidi co z toho vyjde :grinning: :grinning: :grinning:
23. feb 2014 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brculka80 na teplejsi jar alebo skore leto je dobra aj 100 % bavlna, nelu som zvykla pouzivat.alebo tiez nicky - ta je miesana
23. feb 2014 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, konecne som dokoncila svetrik pre malu, aj ciapocku - ktoru som ale nakoniec prerobila na klobucik,len este nemam foto, melirovana ciapka+nakrcnik tiez pre malu, ja mam z rovnakej priadze, ale pletenu supravu, a dorabam dalsi svetrik, potom hodim foto
23. feb 2014 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@tretulka to je podla toho ruskeho popisu? 1* :slight_smile:
24. feb 2014 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kadri aaaaaano, to je on :slight_smile:
24. feb 2014 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak som sa rozhodla skusit to aj ja. ako mala som vedela hackovat, tak by som si to chcela znovu ozivit :slight_smile:. prosim len o radu...ked chcem zacat, co potrebujem? myslim teda typ hacku, priadzu atd.. Dakujem :slight_smile:
24. feb 2014 o 11:40  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adrianka1712 stredne hrubu priadzu, na hacik c. 4-5, priadzu nejaku s hladkou strukturou, ktora sa nestrapka, nie je chlpata. budes dobre vidiet kam pichat atd. lepsie ako na velmi tenkej alebo hrubej priadzi. tu su dobre videa

http://www.garnstudio.com/lang/cz/video.php?sort=2&thumbnails=on&undercategoryid=6
24. feb 2014 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok