• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

Ahojte kocky. Neviete mi poradit aku najlepsiu merino vlnu na taketo cizmicky? dakujem :wink:
14. dec 2010 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@danielkapo krásne čapičky...akej značky je ta chlpatá vlna?
Moje najnovšie hačkovacie pokusy...darčeky pre kamoškinych chlapcov
14. dec 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 daš mi link na tu pradiareň? Mám doma velikansku hačkovanú deku, žeby som poslala?
14. dec 2010 o 14:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia32 jeeje to je krasne! Ja som podla tejto adresy http://www.priateliazeme.sk/spz/?q=node/2272/print tam najdi BPT Pradiaren a na ich mail som pisala ci mi neposlu vzorkovnik. Ten mi poslali behom tyzdna a pol a podla neho si vyberies tam su napisane aj podmienky :wink: Ja som bola velmi spokojna! Je trosku pevnejsia,ale je velmi pekna a dobre sa s nou pracuje.
Napriklad tato ciapka je z tej vlny ;)
14. dec 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 peknááá... a to si im najprv napisala? a až potom poslala pleteninu? dufam, že nemusí byť vyparaná...
14. dec 2010 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia32 joj zle si ma pochopila. Neviem presne ako bol sled udalosti predtym, my sme objednavali asi pred 8-mimi rokmi s maminou. Teraz som uz osamostatnena a konci mi vlna z tej velkej davky co sme objednali. TAk som sa skusala informovat. A preto som poslala mail a oni mi neodpisali ale rovno poslali info postou. Su tam vzorky mozes si ich "ohmatat" a pozret odtiene. tEraz maju menej asi 6-7farieb myslima,el to sa casom zvykne menit. A podla toho si objednas. A nemyslim ze musi byt oprata, hlavne aby nebola nejako velmi znicena (mole a take cuda myslim alebo uplne zablatena a tak) :wink:
14. dec 2010 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, vie mi dať niekto link na navod na pletenie ponožiek na 5 ihliciach? Čim zrozumiteľnejší, vďaka
15. dec 2010 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15. dec 2010 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky....strikovanie v plnom prude? :wink: Potrebovala by som rada, snad ty @iloha mi iste budes vediet poradit :wink: Ide mi o krajove ocka, stlae ich mam take natiahnute volne a ked sijem spoluc asti tak je tam akoby dierka :confounded: Uz som skusala rozne techniky, napriklad nerobim posledne ocko a potom ho spravim v dalsej rade, potom som tak, ze som z lica nerobila ocko posledne ani predposledne a a rovnako ani z rubu posledne a predposledne len v tej druhej strane som ich spravila ale to sa dierka posunula dalej, a potoom som tak, ze som viac zatahovala a nie je to ono...neviete mi s tym poradit ako na to??? DAKUJEEEEM!!! Strikovaniu a hackovaniu zdar!! :wink:
17. dec 2010 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 ja zosivam pri predposlednom ocku presne kvoli tym dierkam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a u nas strikovanie dako zamrzlo uz mesiac neviem najmensiemu svetrik dokoncit a to som si nakupila vlny ze mu postrikujem celu vybavu :grinning:
17. dec 2010 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 - krajové očko na začátku pletu s nití vpředu jakoby obrace, poslední jen sejmu a po otočení pletu zase jakoby obrace, ještě pomáhá více kraje utáhnout, tím že první oko na krajovým okem upleteš obrace :wink:
17. dec 2010 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 tiez ma napadlo zmenit sposob zosivania :wink:
17. dec 2010 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já dodělala rolák pro Terezku, teď dělám sobě nákrčník, a ještě mě čeká nákrčník pro tchýňku a jedna šálka pro malého klučíka a pak se musím vrhnout na svetřík pro vnučku a potom pro Tomíka, ten by chtěl zelený s vločkou, čekám až mi přijde vlna....., takže se nenudím :wink:
Jinak už jsem konečně dobrala antibiotika, a už jen kašlu a dle dr. se mám šetřit a moc doma neřádit při úklidu a pečení :grinning:
17. dec 2010 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, viem, ze tu pisete predovsetkym o pleteni, ale nemate nahodou niektora dobry link na zrozumitelne navody na hackovane svetriky pre psov?
17. dec 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha dakujeeem musim skusit!!! ja som robila pre manzela pulover, tak pre mna taku dlhu vesticku hackovano-strikovanu, dcerke zavinovaci svetrik, potom taky kratky svetrik na zavinutie pod prsia :wink: a terza jej robim satocky a este sa chystam ponco :wink: tak sa setri a pekne vylozit nozky a strikovat :wink:

@zvolovci skus mimibazar.cz ci tam nieco nenajdes :wink:
@letuskah ked zlyhaju vsetky rady urobim to ako ty :wink: vdaka :wink:
18. dec 2010 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha funguje! dakujem! :wink: je ten okraj skutocne pevnejsi a krajsi :wink:
18. dec 2010 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 tak to jsem ráda, že se zadařilo :wink: štrikovaní zdar :dizzy_face:
18. dec 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata potrebujem pomoooooc! :wink: hladam tento vzor a neviem ho najst, mne z neho mamina robila pulovrik ked som bola dievcatko a teraz planujem nieco svojej dcerke spravit a aj ciapocku. Je to take ako "osmicky" ale zel sa to pozera a ahlvne ti e uska neviem ako :confounded: neviete poradit? nemate niektora vzor na nejaku aspon trosku podobnu sovicku? DAKUJEEEEM!!!
19. dec 2010 o 17:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 no nasla som toto Owl cable pattern
(11+3 st rep, beg WS)
1: Work one row of reverse stockinette (purls on the right side).
2: [p3, k8], p3
3: k3, [p8, k3]
4: [p3 c4b, c4f], p3
5-11: alternate rows 2-3, beg and end with row 3
12: [p3, c4b, c4f], p3
13: k3, [p8, k3]
14: [p3, k1, p2, k2, p2, k1], p3
15: k3, [p1, k2, p2, k2, p1, k3]
16-17: rep rows 1-2
18: [p3, c4b, c4f], p3
19: k3, [p8, k3]
20: Work one row of reverse stockinette (purls on the right side).
na http://www.craftster.org/forum/index.php?topic=169294.msg1727262
19. dec 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
vzor na 11+3 ocka, zacina sa rubom
riadok 1 obratko
r2 obratko 3 ocka, hladko 8 ociek, obratko 3 ocka
r3 hladko 3 ocka, obrtko 8 ociek, hladko 3 ocka
r4 obratko 3 ocka, 4 ocka dozadu na nahradu ihlicu, 4 ustrikovat vpedu, obratko 3 ocka
r5-11 opakovat riadky 2-3, zacat a koncit opakovanie riadkom 3
r12 obratko 3 ocka, 4 ocka dozadu na nahradu ihlicu, 4 ustrikovat vpredu, obratko 3 ocka
r13 hladko 3 ocka, obratko 8 ociek, hladko 3 ocka
r14 obratko 3 ocka, hladko 1 ocko, obratko 2 ocka, hladko 2 ocka, obratko 2 ocka, hladko 1 ocko, obratko 3 ocka
r15 hladko 3 ocka, obratko 1 ocko, hladko 2 ocka, obratko 2 ocka, hladko 2 ocka, obratko 1 ocko, hladko 3 ocka
r16-17 opakovat riadky 1-2
r18 obratko 3 ocka, 4 ocka dozadu na nahradu ihlicu, 4 ustrikovat vpredu, obratko 3 ocka
r19 hladko 3 ocka, obratko 8 ociek, hladko 3 ocka
r20 cely riadok obratko
19. dec 2010 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dufam ze som to dobre prelozila :wink:
19. dec 2010 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah ty si ze uz aka uzasna!!!!!!!!!!! DAKUJEM!!! Ja somnasla po anglicky navod...ale ja dilino neviem to prelozit a ty aka uuuuzasna!!! Joj velmi ti dakujem!!! VEEELMIIII!!!!
19. dec 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tu su vysvetlivky pre popisy hackovania a pletenia v anglictine :slight_smile:

http://www.craftyarncouncil.com/standards.html
19. dec 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambusko dakujem,ale ja som z toho dilino...to co tam mam najst? Ja viem po ang. ale len take zakladne veci a uz vobec nie taketo "odborne" veci :confounded:
19. dec 2010 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambusko uz som naaaasla!!! How to read... :wink: Vdaka :wink:
19. dec 2010 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 treba vediet anglicky :slight_smile: ale je to aj pomocka - mozes si napr. najst vysvetlenie skratky a ked nevies vo co go, zadas si na youtube a uvidis :sweat_smile:
19. dec 2010 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dievcatko84 jaj zle som prelozila, neslo mi to do hlavy ze je to dake divne a uz viem preco :grinning:
takze riadky 4, 12, 18 miesto vety: obratko 3 ocka, 4 ocka dozadu na nahradu ihlicu, 4 ustrikovat vpedu, obratko 3 ocka
ma byt
obratko 3 ocka, 2 ocka dat dozadu na pomocnu ihlicu, prestrikovat hladko 2 ocka, hladko ocka z pomocnej ihlice, 2 ocka dat dopredu na pomocnu ihlicu, hladko 2 ocka, hladko ocka z pomocnej ihlice, obratko 3 ocka :grinning:
19. dec 2010 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah no ja som to uz vecer robila a bolo mi to divne :wink: ale dakujem, vyparam a prerobim :wink: ale aj tak dakujem! :wink:
20. dec 2010 o 07:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah a nema byt 16 a 20 hladko? ci to zle chapem, ze na lici je vlastne hladko... ci? :confused:
20. dec 2010 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@letuskah a tu je dokaz, ze je preklad spravny :wink: Trosku som si ju upravila,ale len minimalne :wink:
20. dec 2010 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok