Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

susann83
29. apr 2014

Ahojte šikovnice! 🙂
Nasiel by sa u vas priblizny alebo aj presny navod na tohto zajacika?? Ale nie plateny 😉
Dakujem 🙂)))

harula1
2. máj 2014

@susann83 http://lilleliis.com/free-patterns/funny-bunny/ paci sa zdarma priamo na jej stranke 🙂

hasleerka
2. máj 2014

konečne hotové tričko pre moju 12-ročnú kočku... z jeans, minula som 5 klbiek

susann83
2. máj 2014

@harula1 jeeeeej, dakujem krasne 🙂 🙂))))

jarula25
3. máj 2014

divecata nenasiel by sa niekde navod na peknu macicku? rozpisany a zadara ??? 😉 😉 😉

jarula25
3. máj 2014

nasla som macicku len zhanam niekoho kto mi ju prelozi tak nech to pochopim lebo ujo prekladac so mnou nespolupracuje :-P http://members.optusnet.com.au/we2/cat.html najde sa tu niekto ?? dakovalaaa

dana_l
3. máj 2014

@jarula25 pozri sem - tam mas vysvetlene skratky http://www.lionbrand.com/cgi-bin/faq-search.cgi...
napr. - sc-single crochet,
1" - one inch (asi 3 cm)
rnds - rounds
ked kliknes na vyraz tak sa ti ukaze video ze co to znamena

oktoberka
4. máj 2014

zienky,
mam dilemu zaciatocnika 😀
prosim,poradit.....na ciapocku-jarnu,resp.zimnu...alebo salik...prip.vesticku....aky material je lepsi?
bavlna? akryl?
ja viem,ze asi na kazde obdobie nieco ine....len neviem ...jedna mamicka tu mala rozpisane v albume,co je na co dobre,ale neviem to najst....lebo napr.robila som ciapocky z Camilly a az neskor som si vsimla,ze mam jednu z bavlny a druhu robim z "inej"camilly 😖
a ciapocku na zimu je lepsie z niecoho hrejiveho?
alebo nakrcnik....ten z coho?
normalne mam z toho chaos 😖

nerreidda
4. máj 2014
janulajana
4. máj 2014

@jul17
Ahoj, mozem Ta poprosit o navod k tejto suknicke?
Dakujem velmi pekne.
Ja som uhackovala dcerke tasticku, z tohto navodu:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10071

jarula25
4. máj 2014

@dana_l Dakujem velmi pekne ale nakoniec si suseda vybarla inu macku ze chce,ale ulozila som si 🙂

takze dievacata nahodou na tuto macku zrozumitelny navod ?? dakovalaaa 😉 😉

dana_l
4. máj 2014

@oktoberka to ja som netusila ze sa maju vlny rozdelovat podla rocnej sezony. vidim vlnu a myslim si - toto je vhodne na zimu alebo na leto a podla toho uhackujem 😉

dana_l
4. máj 2014

@jarula25 no ved sa hadam niekedy inokedy zide. ono v tej anglictine je Tolko navodov na krasne veci 🙂

oktoberka
4. máj 2014

@dana_l nemyslim,ze sa tak delia 🙂
ale raz som citala v bloku mamicky hackarky,ze su vlny-priazde,kt.hreju,chladia...ze su take,kt.dobre odvadzaju vlhkost ,atd...takze podla toho som chcela radu...

kristy1508
4. máj 2014

Dobry den,
vidim, ze sa tu stretlo vela sikovnych ruciciek... 🙂 chcem sa teda spytat - vedela by mi niektora taketo nieco stvorit z bavlny? Alebo aspon podobny vzor...
Dakujem 🙂

kadri
4. máj 2014

@oktoberka bavlna, bambus, viskoza su vhodne na jarne/letne uplety. su hladke, uplety nehreju, ani neposobia nadychane, cize nemaju take tepelnoizolacne vlastnosti ako priadze z akrylu, merina, alpacy, zmesove priadze s vlnou, moherom, angorou ap. osobne uprednostnujem prirodne materialy pred akrylom, ktory sice je lahky, lacny, ale neodvadza vlhkost, takze sa v tom clovek rychlo spoti, pri ekzemoch drazdi, uplet "vrzga". pripadne zmesove priadze, kde akryl/polyester iba doplna prirodne vlakna kvoli farbeniu a odlahceniu. pozri aj tu 😉

http://plnielanu.zoznam.sk/c/2964/prirodne-mate...

jul17
4. máj 2014
elleonor
6. máj 2014

@kristy1508 delala jsem to pro neter-s ruzovou satenovou stuhou, s tim, jestli budou mit kluka prehodi stuhu modrou 🙂 ...ted maji kluka, ale nevim, jestli si to prehodila... jestli najdu navod poslu, ale neni tezky.

elleonor
6. máj 2014

@kristy1508 nejak podobne jsem to myslim delala, pak obhackujes dokola a pak hackujes napr 3 DS a 3 RO aby ti vznikly dirky na maslicku...

kristy1508
6. máj 2014

@elleonor dakujem ti si zlata...ale vies, ja neviem hackovat, nemam to stastie... ja som chcela niektoru z vas poprosit, ci by mi ju nemohla uhackovat (samozrejme zaplatim 😉)
Ta, co si ty urobila je krasna! A ked sa da este aj upravit podla pohlavia - uplna parada! Klobuk dole! 🙂

elleonor
7. máj 2014

@kristy1508 ja nebydlim v cz, ale vidim, ze ty to mas take z nejakych italskych stranek, ze?

tretulka
9. máj 2014

ahojte, tak konecne pridavam nieco aj ja, robila som malej klobucik a tricko na leto, a svetrik na objednavku, este k nemu dorabam ciapocku

januska2511
11. máj 2014

@petraslov mozem sa ta spytat ja chcem pre kamosku spravit len mamm to velke aku velku placku si robila a na kay obvod ja potrebujem na obvod 43 cm cize 13,6 ale neviem s kolkych ociek amm zacat a prve stpiky vies mi poradit dakujem 🙂

petraslov
11. máj 2014

@januska2511 veľkosť placky závisí od obvodu hlavičky, čiže si vždy vydelíš obvod hlavy číslom 3,14 a dostaneš priemer placky. Ale ak chceš na tú placku robiť nejaký vzor, treba ju urobiť o 2 rady menšiu. Ja na začiatku robím magický kruh, do ktorého uháčkujem 12 dlhých stĺpikov a potom v každom ďalšom rade zdvojujem najprv každý druhý stĺpik, v ďalšom každý tretí stĺpik, v ďalšom každý štvrtý stĺpik až dovtedy, kým nedosiahnem požadovaný priemer. Dúfam, že na základe môjho popisu sa Ti bude dať tomu porozumieť 😉

januska2511
11. máj 2014

no hej len chcem vzorovanu ja viem ako mam ist na tu placku len to amm velke mej stpikov a zaciatku alebo ako?

petraslov
11. máj 2014

@januska2511 nie menej stĺpikov na začiatku, ale menej radov

rastulka
12. máj 2014

Ahojte! Mohla by som poprosit o navod na detske pončo? 😉 Vopred dakujem za každu radu 🙂

tretulka
12. máj 2014