• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

Ahojte šikovnice! :slight_smile:
Nasiel by sa u vas priblizny alebo aj presny navod na tohto zajacika?? Ale nie plateny :wink:
Dakujem :slight_smile:)))
29. apr 2014 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
2. máj 2014 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
konečne hotové tričko pre moju 12-ročnú kočku... z jeans, minula som 5 klbiek
2. máj 2014 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@harula1 jeeeeej, dakujem krasne :slight_smile: :slight_smile:))))
2. máj 2014 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
divecata nenasiel by sa niekde navod na peknu macicku? rozpisany a zadara ??? :wink: :wink: :wink:
3. máj 2014 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nasla som macicku len zhanam niekoho kto mi ju prelozi tak nech to pochopim lebo ujo prekladac so mnou nespolupracuje :-P http://members.optusnet.com.au/we2/cat.html najde sa tu niekto ?? dakovalaaa
3. máj 2014 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarula25 pozri sem - tam mas vysvetlene skratky http://www.lionbrand.com/cgi-bin/faq-search.cgi?store=/stores/eyarn&dictionaryOfAbbreviations=1?utm_source=blog06252012&utm_medium=blog&utm_campaign=LB
napr. - sc-single crochet,
1" - one inch (asi 3 cm)
rnds - rounds
ked kliknes na vyraz tak sa ti ukaze video ze co to znamena
3. máj 2014 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
zienky,
mam dilemu zaciatocnika :grinning:
prosim,poradit.....na ciapocku-jarnu,resp.zimnu...alebo salik...prip.vesticku....aky material je lepsi?
bavlna? akryl?
ja viem,ze asi na kazde obdobie nieco ine....len neviem ...jedna mamicka tu mala rozpisane v albume,co je na co dobre,ale neviem to najst....lebo napr.robila som ciapocky z Camilly a az neskor som si vsimla,ze mam jednu z bavlny a druhu robim z "inej"camilly :confounded:
a ciapocku na zimu je lepsie z niecoho hrejiveho?
alebo nakrcnik....ten z coho?
normalne mam z toho chaos :confounded:
4. máj 2014 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
4. máj 2014 o 09:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@jul17
Ahoj, mozem Ta poprosit o navod k tejto suknicke?
Dakujem velmi pekne.
Ja som uhackovala dcerke tasticku, z tohto navodu:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=10071
4. máj 2014 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dana_l Dakujem velmi pekne ale nakoniec si suseda vybarla inu macku ze chce,ale ulozila som si :slight_smile:

takze dievacata nahodou na tuto macku zrozumitelny navod ?? dakovalaaa :wink: :wink:
4. máj 2014 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@oktoberka to ja som netusila ze sa maju vlny rozdelovat podla rocnej sezony. vidim vlnu a myslim si - toto je vhodne na zimu alebo na leto a podla toho uhackujem :wink:
4. máj 2014 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jarula25 no ved sa hadam niekedy inokedy zide. ono v tej anglictine je Tolko navodov na krasne veci :slight_smile:
4. máj 2014 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dana_l nemyslim,ze sa tak delia :slight_smile:
ale raz som citala v bloku mamicky hackarky,ze su vlny-priazde,kt.hreju,chladia...ze su take,kt.dobre odvadzaju vlhkost ,atd...takze podla toho som chcela radu...
4. máj 2014 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobry den,
vidim, ze sa tu stretlo vela sikovnych ruciciek... :slight_smile: chcem sa teda spytat - vedela by mi niektora taketo nieco stvorit z bavlny? Alebo aspon podobny vzor...
Dakujem :slight_smile:
4. máj 2014 o 16:13  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@oktoberka bavlna, bambus, viskoza su vhodne na jarne/letne uplety. su hladke, uplety nehreju, ani neposobia nadychane, cize nemaju take tepelnoizolacne vlastnosti ako priadze z akrylu, merina, alpacy, zmesove priadze s vlnou, moherom, angorou ap. osobne uprednostnujem prirodne materialy pred akrylom, ktory sice je lahky, lacny, ale neodvadza vlhkost, takze sa v tom clovek rychlo spoti, pri ekzemoch drazdi, uplet "vrzga". pripadne zmesove priadze, kde akryl/polyester iba doplna prirodne vlakna kvoli farbeniu a odlahceniu. pozri aj tu :wink:

http://plnielanu.zoznam.sk/c/2964/prirodne-materialy-slavia-navrat-co-vsetko-mozete-zhotovit-z-lanu-ci-bavlny
4. máj 2014 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
4. máj 2014 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kristy1508 delala jsem to pro neter-s ruzovou satenovou stuhou, s tim, jestli budou mit kluka prehodi stuhu modrou :slight_smile: ...ted maji kluka, ale nevim, jestli si to prehodila... jestli najdu navod poslu, ale neni tezky.
6. máj 2014 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@kristy1508 nejak podobne jsem to myslim delala, pak obhackujes dokola a pak hackujes napr 3 DS a 3 RO aby ti vznikly dirky na maslicku...
6. máj 2014 o 20:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@elleonor dakujem ti si zlata...ale vies, ja neviem hackovat, nemam to stastie... ja som chcela niektoru z vas poprosit, ci by mi ju nemohla uhackovat (samozrejme zaplatim :wink:)
Ta, co si ty urobila je krasna! A ked sa da este aj upravit podla pohlavia - uplna parada! Klobuk dole! :slight_smile:
6. máj 2014 o 21:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kristy1508 ja nebydlim v cz, ale vidim, ze ty to mas take z nejakych italskych stranek, ze?
7. máj 2014 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak konecne pridavam nieco aj ja, robila som malej klobucik a tricko na leto, a svetrik na objednavku, este k nemu dorabam ciapocku
9. máj 2014 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@petraslov mozem sa ta spytat ja chcem pre kamosku spravit len mamm to velke aku velku placku si robila a na kay obvod ja potrebujem na obvod 43 cm cize 13,6 ale neviem s kolkych ociek amm zacat a prve stpiky vies mi poradit dakujem :slight_smile:
11. máj 2014 o 10:30  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@januska2511 veľkosť placky závisí od obvodu hlavičky, čiže si vždy vydelíš obvod hlavy číslom 3,14 a dostaneš priemer placky. Ale ak chceš na tú placku robiť nejaký vzor, treba ju urobiť o 2 rady menšiu. Ja na začiatku robím magický kruh, do ktorého uháčkujem 12 dlhých stĺpikov a potom v každom ďalšom rade zdvojujem najprv každý druhý stĺpik, v ďalšom každý tretí stĺpik, v ďalšom každý štvrtý stĺpik až dovtedy, kým nedosiahnem požadovaný priemer. Dúfam, že na základe môjho popisu sa Ti bude dať tomu porozumieť :wink:
11. máj 2014 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
no hej len chcem vzorovanu ja viem ako mam ist na tu placku len to amm velke mej stpikov a zaciatku alebo ako?
11. máj 2014 o 11:08  •  2 deti - čaká bábätko, termín má v decembri 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@januska2511 nie menej stĺpikov na začiatku, ale menej radov
11. máj 2014 o 18:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! Mohla by som poprosit o navod na detske pončo? :wink: Vopred dakujem za každu radu :slight_smile:
12. máj 2014 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. máj 2014 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok