Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

hricmajka
21. feb 2015

Klobúčik pre malú slečnu 🙂

hricmajka
22. feb 2015
hricmajka
22. feb 2015

celý setík...

monikad77
25. feb 2015

ahojte tvorilky ak máte zbytky vlny a neviete čo s nimi prispejte na dobrú vec pod návom "Upleť alebo uháčkuj štvorec" alebo "Pomoc pre najmenších na Slovensku"stačí uháčkovať štvorce 20x20cm, následne sapotom z nich šijú deky pre detičky...podám bližšie info..alebo ak nestíhate podarujte zbytky vĺn vhodné na deky

jarka2304
26. feb 2015

Dobrý deň nevie tu niekto postup na bombuľkovu deku?vopred ďakujem za odpovede

petraslov
26. feb 2015

Babule, neviete náhodou link na toto čudo? Kamarátke sa to veľmi páči, chcela by presne niečo také, a ja by som jej to rada uhačkovala na narodeniny, ale z obrázku sa akosi neviem vysomáriť, ako sa to hačkuje. Ak niektorá viete alebo máte návod, bola by som šťastná ako blcha 😉

denanoc
2. mar 2015

dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť kde najdem navod - video po slovensky alebo po cesky ,ako uhačkovať hracku? dakujem

martinaxx
5. mar 2015

chcela by som uháčkovať šatičky pre dcerku,všetky návody čo som našla sú po anglicky,neviete mi poradiť nejaký návod po slovensky?Ďakujem

gilmorka
5. mar 2015

Ahojte. Mozem poprosit o radu? Nemam moc skusenosti s magickym kruzkom. Chcem sa spytat, do magickeho kruzku ked robim retiazkove ocko, rata sa to za prvy kratky stlpik? V navode je ze do magickeho kruzku spravime 6 ks, cize teda retiazkove ocko a dalsich 5 ks a ukoncim pevnym okom? A Ked mam v druhom rade vsetky zdvojit, tak robim zas retiazkove ocko a do toho prveho ocka hned pri retiazkovom robim 1ks, potom do vsetkych dalsich po 2 ks a do posledneho ocka (co je pevne oko z predchadzajuceho riadku) zas 1 ks?
Ci zle to robim?

cloviecik777
7. mar 2015

Prosim vas je tu maminka ktora by mi vedela urobit takuto čapicku... ďakujem

hricmajka
7. mar 2015
jeanettka
10. mar 2015

Ahojte neviete mi prosim poradit aku vlnu mam kupit na hacik 4.5? Chcem uhackovat detsku ciapku. Dakujem

maca77
14. mar 2015

@jeanettka akú čiapku? jarnú či ešte nejakú na zimu?

cloviecik777
14. mar 2015

Skor uz na jar

kolienko
14. mar 2015

Ahojte ,pridam aj ja nieco nove a hlavne trosku jarnejsie z mojej tvorby😉

kolienko
14. mar 2015

A este moj prvy svetrik 😉

kolienko
14. mar 2015

Foto k predoslemu prispevku 😊😀

kolienko
14. mar 2015

Jarna s kvetinkou😆

martinaxx
15. mar 2015

@kolienko ten svetrík je krásny,to je robené podľa nejakej predlohy?Tiež by som rada taký urobila,ja som zatiaľ robila len čiapky a rada by som skúsila niečo iné 🙂

kolienko
15. mar 2015

@martinaxx dakujem za pochvalu. Svetrik som robila podla navodu od ixa...ma ho tu vo svojom fotobloku..skus nastudovat a skisit😉 nie je to nic tazke.😃

jeanettka
15. mar 2015

@maca77 myslim ze to bude hrubsia ciapka

kolienko
15. mar 2015

@martinaxx dakujem za pochvalu. Svetrik som robila podla navodu od ixa...ma ho tu vo svojom fotobloku..skus nastudovat a skisit😉 nie je to nic tazke.😃

elanor1
16. mar 2015

Ahojte, zacinam s hackovanim a uz sa pomaly chystam uhackovat letnu deku pre moju malu, ktora sa ma narodit koncom maja. Este si netrufam robit take krasne vecicky ako sem davate 🙂. Mozno raz...
Chcela som sa spytat, ci by ste poradili nejaku kvalitnu priadzu z bavlny alebo mix vlna/bambus. Hacik mam zatial len 2,5. Urcite sa to tu uz viac krat preberalo, ale ani za svet mi to nejde najst a citat 681 stran je dost 🙂.

martinaxx
16. mar 2015

@kolienko ja ďakujem za radu-už som ho začala háčkovať 🙂

kolienko
16. mar 2015

@martinaxx tak daj potom foto,nech viem ako sa vydaril 😉😉😉

kadri
16. mar 2015
kadri
16. mar 2015
elanor1
16. mar 2015

@kadri dakujem za tipy na Drops aj vzory 🙂. Ten vlnkovy sa mi tiez paci (na zaciatok) a uz si ho aj skusam po veceroch. Zatial ma ten mensi hacik neodradil a mam zopar riadkov... su sice este trochu kostrbate, ale verim, ze to bude len lepsie a krajsie 🙂

martinaxx
16. mar 2015

@kolienko potom dám,len mi to bude trošku trvať 🙂