• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Pletieme a háčkujeme pre detičky

@iloha vnučka super, to má vlastně tetu o malinko starší než je ona, že :wink: ty jo, ty máš vlastní stránky...musím omrknout, teď valím do města, pak se ozvu... :wink:
27. jan 2011 o 11:27  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 je u toho aj obrazok - no nemozem to pochopit
27. jan 2011 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes dokoncene :slight_smile:
27. jan 2011 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 tu je navod - len kde a ako zacat?
27. jan 2011 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zuzuh tak jsem zkus vložit i ten obrázek, třeba to dáme dohromady :wink:

sukně pro naší Hanu
27. jan 2011 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72
@iloha no vy ste tu teda dali debaaat :wink: No krasne krasne :wink: Ja som si tiez vsimla minule is pisala ze mas aj vnucku aj dcerku v podobnom veku :wink: to je sranda :wink: ja poznam jeden taky "pripad" ;) moja kamoska a jej o mesiac mladsi stryko :wink: zuzi pises, ze robis pre baby z diskusii?? Ja som tu mala inzeraty a mi ich vyhodili :confounded: ze ponukam svoju tvorbu :confounded: takze tak, a to si sa ako ku tomu dostala, ze ti "davaju" pracu? Ci to su diskusie, kde si uz dlhsie a ta poznaju? Alebo je tu nieco take ze zhanaju vyslovene take prace? RAda by som si kus privyrobila.. :frowning2:
27. jan 2011 o 14:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuh krásná čepička
Bolerko...začneš podle toho fota tj. na 120ř.ok
obrázek č.1 je vlastně 1/4 i orr 2 je 1/4 na každém je následný postup až když to je hotové, takže začneš na těch 120 a pak už děláš podle vzoru, jsou tam i ty průramky, takže je to super, máš to předem danné já to musela složitě vypočítávat...
@dievcatko84 já dělám pro kámošky a jejich děti, ale neživím se tím, dělám to zadarmo, takže možná proto mi to ještě nesmázli, ale nevím, jak to tu funguje, my se hodně s hodněma vidíme i osobně, jsme ze stejného města..
27. jan 2011 o 14:46  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuh jo a vlastně začínáš nahoře u krku...jako těžko takhle to vysvětlovat, škoda, že nejsi blíž, ale pokud chápeš zkratky k háčkování, tak je to brnkačka....jsou to jen ř.o, kr.sl. a dl. sl. pak pikotky, ale ty až na konci.
27. jan 2011 o 14:50  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzuh začíná se od krku, pravděpodobně krátkými sloupky, pak už musíš podle toho vzoru, dlouhé sloupky a řetízková oka ........... zkus si na začátek udělat zkušební vzoreček z levého obrázku - první "část vzoru" abys věděla jak to bude velké, pak už si snadno odvodíš počty začínajících řetízkových ok

27. jan 2011 o 14:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
27. jan 2011 o 14:57  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já napočítala 16 ok na první "lísteček" , plus bych dala 1 navíc, ale je to po zvětšení dost nekvalitní...........
první řadu krátkých sloupků,
2. řada pak bude 6 dlouhých sloupků, pak asi 3 řet. oka, 1 dl. sloupek 3 řet. oka a 6 dlouhých sloupků
s tím že začneš do prvního krátkého sloupku 2 dlouhé sloupky a pak v těch druhých 6 musíš též do jednoho krátkého sloupku udělat 2 dlouhé...............
a otočíš,
3. řada už je krásně vidět kde se přidává............
27. jan 2011 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 tak já se tu lopotím a vy už tady máte i počty :grinning:
27. jan 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
se mi to vůbec nestáhlo s vašemi příspěvky, až teď :grinning: :grinning: :grinning:
27. jan 2011 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha já teď doletěla z města a narychlo psala, je to dost nekvalitní ta fotka, chtělo by to spíš poslat emailem, nebo poslat odkaz....z tohoto se to blbě dá přelouskat, musí se to zvětšit a to už je rozmazané a bez kvality...
27. jan 2011 o 15:05  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 já teď musím okolo domu se psem...................
a vůbec se mi nechce, tady pršosněží :unamused:
27. jan 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 jj, odkaz, odkaz, odkaz :dizzy_face:
27. jan 2011 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha tak jsem zhlídla ty tvá fota výtvorů, no jedním slovem....nádhera :dizzy_face:
27. jan 2011 o 15:13  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 díky
já zase okoukla tvá dvojčátka :wink: krásní klučíci a mají i šikovnou maminu :dizzy_face:
to máš asi docela honičku 4 ratolesti, i když ti velcí už jsou samostatní, asi :slight_smile:
27. jan 2011 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, to ste pekne napísali, že tá dnešná mládež nič nevie :wink: . Tak z toho predsa treba vyťažiť, aj keď možno nie som tá pravá na mudrovanie. Ale chcela som tým povedať, že isto už sa blíži doba, teda v niektorých prípadoch už im tá doba aj nadišla, že sa naozaj bude dať zarobiť alebo si pekne privyrobiť aj takýmito a podobnými ručnými prácami :sunglasses:
27. jan 2011 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha no velcí jsou sice samostatní, ale sežerou :grinning: kde co, takže jsem furt upíchnutá u sporáku :wink: Mrkla jsi i do mého alba tvoření? No kdybych měla holku, tak se asi hodně vyřádím, ale co na kluky to se moc čančat nedá
27. jan 2011 o 15:53  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teri3 myslím, že ta doba už je tu, ale já se přiznám, že mě by to nebavilo dělat na kšeft, musím znát majitele a tomu to dělám na míru a zdarma...jasny dají mi třeba čokoládu, kafe, ale za peníze ne, mě by fakt to už se pak nechtělo dělat, jsem v tomhle divná :grinning:
27. jan 2011 o 15:56  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jo a to jsem donedávna jim ještě kupovala i vlny, takže alespoň tohle už ne, udělám zdarma :wink: ale vlnu si msí dodat :wink:
27. jan 2011 o 15:57  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@teri3 no zni to hezky..........ale práci nikdo nezaplatí :wink: na uživení to není, spíš pro zábavu :wink:
Stačí se podívat a uvidíš, že čepiček je všude plno........ většina je ale za cenu jen materiálu, pro představu jedna jednoduchá čepička cca 2 až 4 hodiny práce, spotřeba cca 50 gramů příze - cca od 30 do 50 kč, záleží na materiálu, a když bys chtěla výdělek tak kolik by ses ocenila za hodinou mzdu? :pensive:
27. jan 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 to víš že koukla, a nejvíce mě uchválily adidas čepky :wink:
27. jan 2011 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 jak to máš krásně pravidelné a pak naprosto dokonalé tílko :dizzy_face:
27. jan 2011 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha no jasny jenže možná se taky dopracuji k tomu to někde prezentovat a vydělávat, ale zatím ne, každopádně od prodavaček z Adidasu jsem dostala nabídku ať jim to pletu do krámu :grinning: :grinning: ovšem byly to jen prodavačky majitel by asi dostal osypky z toho :stuck_out_tongue_closed_eyes: tílko...to bylo snad 4měsíční dílo strašná drbačka
27. jan 2011 o 16:09  •  4 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 to já už jsem pokročila, ale mě zase nebaví podle představ jiných, takže si něco vytvořím a pak zkusím dát na fler.cz ................ Mám ráda volnost, teď třeba jedna švagrové kamarádka chce 2 čepičky, jednu jsem sem dala, bíla s vínovou a modrou, (dnes ráno), a je to takové nudné, pak chce hnědou a na ní houbičky (má k tomu vestu) ale ty houbičky chce maličkaté, aby nebyly moc vidět - a to mě pak nebaví
to lepší byla jedna paní, která mi napsala, že by chtěla prasátko Pepinu a TOmíka a poslala mi obrázek, jak si to představuje..............že to chce na čepičku, tak jsem nejdříve udělala hlavu a poslala jí to a ona že super, že to děti poznaly a že ale chcce celou postavičku a hned dvakrát a pak nějaké kytičky a čepičky si objedná jinde, protože se jí ta moje zdála i s prasátkem drahá .škoda, že už pak nenapsala na kolik jí to vyšlo zvlášť :unamused:
Jiná paní zase napsala, že chce plavky na sebe i na malou a pak když byly hotové se ani nenamáhala se omluvit, že si to rozmyslela, ale naštěstí se mi ty dospělé podařilo prodat alespoň za cenu materiálu, ty děcké ještě mám :slight_smile:
27. jan 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iloha no jasné, že nie na hodinovú mzdu, ale pozerala som si aj Tvoj cenník a mala by som pridať :grinning: . No mne to trvá oveľa dlhšie, ako len 4 hodiny. Som riadny pedant a navyše sa mi nedá len tak si sadnúť a kľudne robiť. A asi ešte neviem robiť dostatočne rýchlo - málo tréningu :grinning:
27. jan 2011 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 tiež najradšej robím na mieru a podľa predstáv :wink:
27. jan 2011 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzka72 mě už to na výdělek taky přešlo, protože to fakt nejde, ale když se to někomu líbí a ozve se, tak mu to ráda prodám, ale vydělat se na tom nedá........ dle mého by to nikdo za ty peníze nekoupil.......
Ze začátku jsem i dumala o pronájmu kočárkárny a udělat si tam krámek a dělat čepičky, bačkorky, svetříky atd..... ale asi by mne nebavilo tam vysedávat a čekat jestli někdo prijde, jednu dobu jsem měla čepičky v okně (jsme v přízemí) - no asi 3 měsíce, a zazvonili asi 4 lidi jestli je to možné hned koupit, tak jsem řekla, že něco ano, ať se jdou podívat a oni hned couvli, že to chtěli jen vědět, a blablabla, že se zastaví až budou mít víc času, nepřišli...... tak jsem to vzdala, za pomoci dcery a zetě jsme udělali stránky .............a dávám tam věcičky co jsem vyrobila pro příbuzné, kamarády, jednoho fotografa..... a tak
27. jan 2011 o 16:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok