Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
27. jan 2011

@iloha vnučka super, to má vlastně tetu o malinko starší než je ona, že 😉 ty jo, ty máš vlastní stránky...musím omrknout, teď valím do města, pak se ozvu... 😉

zuzuh
27. jan 2011

@zuzka72 je u toho aj obrazok - no nemozem to pochopit

zuzuh
27. jan 2011

dnes dokoncene 🙂

zuzuh
27. jan 2011

@zuzka72 tu je navod - len kde a ako zacat?

iloha
27. jan 2011

@zuzuh tak jsem zkus vložit i ten obrázek, třeba to dáme dohromady 😉

sukně pro naší Hanu

dievcatko84
27. jan 2011

@zuzka72
@iloha no vy ste tu teda dali debaaat 😉 No krasne krasne 😉 Ja som si tiez vsimla minule is pisala ze mas aj vnucku aj dcerku v podobnom veku 😉 to je sranda 😉 ja poznam jeden taky "pripad" ;) moja kamoska a jej o mesiac mladsi stryko 😉 zuzi pises, ze robis pre baby z diskusii?? Ja som tu mala inzeraty a mi ich vyhodili 😖 ze ponukam svoju tvorbu 😖 takze tak, a to si sa ako ku tomu dostala, ze ti "davaju" pracu? Ci to su diskusie, kde si uz dlhsie a ta poznaju? Alebo je tu nieco take ze zhanaju vyslovene take prace? RAda by som si kus privyrobila.. ☹

zuzka72
27. jan 2011

@zuzuh krásná čepička
Bolerko...začneš podle toho fota tj. na 120ř.ok
obrázek č.1 je vlastně 1/4 i orr 2 je 1/4 na každém je následný postup až když to je hotové, takže začneš na těch 120 a pak už děláš podle vzoru, jsou tam i ty průramky, takže je to super, máš to předem danné já to musela složitě vypočítávat...
@dievcatko84 já dělám pro kámošky a jejich děti, ale neživím se tím, dělám to zadarmo, takže možná proto mi to ještě nesmázli, ale nevím, jak to tu funguje, my se hodně s hodněma vidíme i osobně, jsme ze stejného města..

zuzka72
27. jan 2011

@zuzuh jo a vlastně začínáš nahoře u krku...jako těžko takhle to vysvětlovat, škoda, že nejsi blíž, ale pokud chápeš zkratky k háčkování, tak je to brnkačka....jsou to jen ř.o, kr.sl. a dl. sl. pak pikotky, ale ty až na konci.

iloha
27. jan 2011

@zuzuh začíná se od krku, pravděpodobně krátkými sloupky, pak už musíš podle toho vzoru, dlouhé sloupky a řetízková oka ........... zkus si na začátek udělat zkušební vzoreček z levého obrázku - první "část vzoru" abys věděla jak to bude velké, pak už si snadno odvodíš počty začínajících řetízkových ok

zuzka72
27. jan 2011

@iloha 😉

iloha
27. jan 2011

já napočítala 16 ok na první "lísteček" , plus bych dala 1 navíc, ale je to po zvětšení dost nekvalitní...........
první řadu krátkých sloupků,
2. řada pak bude 6 dlouhých sloupků, pak asi 3 řet. oka, 1 dl. sloupek 3 řet. oka a 6 dlouhých sloupků
s tím že začneš do prvního krátkého sloupku 2 dlouhé sloupky a pak v těch druhých 6 musíš též do jednoho krátkého sloupku udělat 2 dlouhé...............
a otočíš,
3. řada už je krásně vidět kde se přidává............

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 tak já se tu lopotím a vy už tady máte i počty 😀

iloha
27. jan 2011

se mi to vůbec nestáhlo s vašemi příspěvky, až teď 😀 😀 😀

zuzka72
27. jan 2011

@iloha já teď doletěla z města a narychlo psala, je to dost nekvalitní ta fotka, chtělo by to spíš poslat emailem, nebo poslat odkaz....z tohoto se to blbě dá přelouskat, musí se to zvětšit a to už je rozmazané a bez kvality...

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 já teď musím okolo domu se psem...................
a vůbec se mi nechce, tady pršosněží 😒

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 jj, odkaz, odkaz, odkaz 😵

zuzka72
27. jan 2011

@iloha tak jsem zhlídla ty tvá fota výtvorů, no jedním slovem....nádhera 😵

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 díky
já zase okoukla tvá dvojčátka 😉 krásní klučíci a mají i šikovnou maminu 😵
to máš asi docela honičku 4 ratolesti, i když ti velcí už jsou samostatní, asi 🙂

teri3
27. jan 2011

baby, to ste pekne napísali, že tá dnešná mládež nič nevie 😉 . Tak z toho predsa treba vyťažiť, aj keď možno nie som tá pravá na mudrovanie. Ale chcela som tým povedať, že isto už sa blíži doba, teda v niektorých prípadoch už im tá doba aj nadišla, že sa naozaj bude dať zarobiť alebo si pekne privyrobiť aj takýmito a podobnými ručnými prácami 😎

zuzka72
27. jan 2011

@iloha no velcí jsou sice samostatní, ale sežerou 😀 kde co, takže jsem furt upíchnutá u sporáku 😉 Mrkla jsi i do mého alba tvoření? No kdybych měla holku, tak se asi hodně vyřádím, ale co na kluky to se moc čančat nedá

zuzka72
27. jan 2011

@teri3 myslím, že ta doba už je tu, ale já se přiznám, že mě by to nebavilo dělat na kšeft, musím znát majitele a tomu to dělám na míru a zdarma...jasny dají mi třeba čokoládu, kafe, ale za peníze ne, mě by fakt to už se pak nechtělo dělat, jsem v tomhle divná 😀

zuzka72
27. jan 2011

jo a to jsem donedávna jim ještě kupovala i vlny, takže alespoň tohle už ne, udělám zdarma 😉 ale vlnu si msí dodat 😉

iloha
27. jan 2011

@teri3 no zni to hezky..........ale práci nikdo nezaplatí 😉 na uživení to není, spíš pro zábavu 😉
Stačí se podívat a uvidíš, že čepiček je všude plno........ většina je ale za cenu jen materiálu, pro představu jedna jednoduchá čepička cca 2 až 4 hodiny práce, spotřeba cca 50 gramů příze - cca od 30 do 50 kč, záleží na materiálu, a když bys chtěla výdělek tak kolik by ses ocenila za hodinou mzdu? 😔

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 to víš že koukla, a nejvíce mě uchválily adidas čepky 😉

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 jak to máš krásně pravidelné a pak naprosto dokonalé tílko 😵

zuzka72
27. jan 2011

@iloha no jasny jenže možná se taky dopracuji k tomu to někde prezentovat a vydělávat, ale zatím ne, každopádně od prodavaček z Adidasu jsem dostala nabídku ať jim to pletu do krámu 😀 😀 ovšem byly to jen prodavačky majitel by asi dostal osypky z toho 😝 tílko...to bylo snad 4měsíční dílo strašná drbačka

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 to já už jsem pokročila, ale mě zase nebaví podle představ jiných, takže si něco vytvořím a pak zkusím dát na fler.cz ................ Mám ráda volnost, teď třeba jedna švagrové kamarádka chce 2 čepičky, jednu jsem sem dala, bíla s vínovou a modrou, (dnes ráno), a je to takové nudné, pak chce hnědou a na ní houbičky (má k tomu vestu) ale ty houbičky chce maličkaté, aby nebyly moc vidět - a to mě pak nebaví
to lepší byla jedna paní, která mi napsala, že by chtěla prasátko Pepinu a TOmíka a poslala mi obrázek, jak si to představuje..............že to chce na čepičku, tak jsem nejdříve udělala hlavu a poslala jí to a ona že super, že to děti poznaly a že ale chcce celou postavičku a hned dvakrát a pak nějaké kytičky a čepičky si objedná jinde, protože se jí ta moje zdála i s prasátkem drahá .škoda, že už pak nenapsala na kolik jí to vyšlo zvlášť 😒
Jiná paní zase napsala, že chce plavky na sebe i na malou a pak když byly hotové se ani nenamáhala se omluvit, že si to rozmyslela, ale naštěstí se mi ty dospělé podařilo prodat alespoň za cenu materiálu, ty děcké ještě mám 🙂

teri3
27. jan 2011

@iloha no jasné, že nie na hodinovú mzdu, ale pozerala som si aj Tvoj cenník a mala by som pridať 😀 . No mne to trvá oveľa dlhšie, ako len 4 hodiny. Som riadny pedant a navyše sa mi nedá len tak si sadnúť a kľudne robiť. A asi ešte neviem robiť dostatočne rýchlo - málo tréningu 😀

teri3
27. jan 2011

@zuzka72 tiež najradšej robím na mieru a podľa predstáv 😉

iloha
27. jan 2011

@zuzka72 mě už to na výdělek taky přešlo, protože to fakt nejde, ale když se to někomu líbí a ozve se, tak mu to ráda prodám, ale vydělat se na tom nedá........ dle mého by to nikdo za ty peníze nekoupil.......
Ze začátku jsem i dumala o pronájmu kočárkárny a udělat si tam krámek a dělat čepičky, bačkorky, svetříky atd..... ale asi by mne nebavilo tam vysedávat a čekat jestli někdo prijde, jednu dobu jsem měla čepičky v okně (jsme v přízemí) - no asi 3 měsíce, a zazvonili asi 4 lidi jestli je to možné hned koupit, tak jsem řekla, že něco ano, ať se jdou podívat a oni hned couvli, že to chtěli jen vědět, a blablabla, že se zastaví až budou mít víc času, nepřišli...... tak jsem to vzdala, za pomoci dcery a zetě jsme udělali stránky .............a dávám tam věcičky co jsem vyrobila pro příbuzné, kamarády, jednoho fotografa..... a tak