Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
2. feb 2011

@zuzka72 ty jo, to jseš kabrňák , klobouk dolů 😵

iloha
2. feb 2011

@zuzka72 gratulujuuuuuuuuuuuuu 😉

zuzka72
2. feb 2011

@iloha dík, vlastně ještě chyběl spolužák, tak jsem mu ten Mgm napsala taky a jak došel, tak se jen podepsal a má taky za 1, takže v podstatě mám o jedničku víc 😀

dievcatko84
3. feb 2011

@zuzka72 no gratulujem 😉 to si na teda uzasnej skole, ze si ides na tri alebo pises za kolegu 😉 chi 😉

zuzka72
3. feb 2011

@dievcatko84 no škola je to jako každá jiná, jen to prostě musíš umět udělat tak, aby to nikdo nepoznal...no, ale za ty leta praxe 😅 😅

dievcatko84
3. feb 2011

@zuzka72 chi chi 😉 a kedy koncis? v ktorom si rocniku? a co budes, ked budes velka ? 😀

iloha
3. feb 2011

Ahoj holky, tak jsem pracovala celé tři dny........ Včera v noci začala Terezka zvracet, a pokračovala ráno, teď se přidal ještě totál vodnatý průjem, ale zatím nemá teplotu
tak jsem lustrovala na netu a prý řádí střevní chřipka .....tak bacha
Česko zasáhla epidemie střevní chřipky. Nemocí zatím nejvíce trpí obyvatelé Zlínského a Středočeského kraje, kde je průjmy a zvracením postižený každý desátý člověk.Odborníci však očekávají její rozšíření po celé zemi.
Podle informací odborníků se epidemie oproti loňskému roku rozšířila dvojnásobně, jedním z důvodů je i dlouhá zima. Nemoc, kterou způsobuje zákeřný vir, je velmi nakažlivá a zasahuje všechny vrstvy obyvatel bez rozdílu věku.
Lékaři doporučují, aby lidé při potížích drželi dietu a pili neslazené nápoje. Pokud obtíže nezmizí, je třeba navštívit odborníka.
Příčinnou střevní chřipky jsou buď bakterie, nebo viry, které způsobí infekci v žaludku nebo ve střevech. Zdrojem nákazy může být zkažené jídlo, nedodržování hygienických návyků či přenos bakterií a virů chřipky vzduchem od nakaženého na zdravého člověka.

dievcatko84
3. feb 2011

@iloha no "parada" 😖 Tak sa z toho co najskor dostante a hlavne aby ste to nedostali komplet vsetci..aj ked neviem-neviem...no drzte sa!!!

zuzka72
3. feb 2011

@dievcatko84 končím v dubnu a je to jen další maturita 😀
@iloha doufám, že se nám to vyhne obloukem

iloha
4. feb 2011

Tak průjem máme pod kontrolou díky smectě, zvracení zatím ustalo, teploty žádné, nicméně máme od dr. doporučené kapky na kašel s tím, že se to asi přidruží, prý je toho hodně..........Jinak podk o víkendu nic, tak můžeme ukončti ošetřovačku a vyrait do školky 🙂

dievcatko84
4. feb 2011

@iloha jaaaj tak drzim palce, nech je vsetko co najskor v poriadku!!

iloha
4. feb 2011

Holky děkuji...........
nevíte náhodou o někom kdo by chtěl autosedačku https://www.modrykonik.cz/bazar/202-autosedacky...
My jsme již pořídili snad tu poslední 😉

daniella74
4. feb 2011

@zuzuh pááni to je krásne, klobuk doku. Ja som raz uplietla zajačika deťom, neviem či ešte niekde existuje...
Nájde sa tu aj niekto kto paličkuje?

letuskah
4. feb 2011

@daniella74 ja som sa ucila palickovat este na zakladnej a teraz som sa na to chcela znovu dat ale nemam klud, ty palickujes? mna to uplne fascinuje

@iloha juj crevna chripka patri medzi moje najvacsie nocne mory, dajte sa rychlo do poriadku a hlavne aby ste vsetci nepochoreli 😅

daniella74
4. feb 2011

@letuskah ja som sa to tiež naučila ako školačka, ale nie v škole.....mamka začala chodiť na kurz a mňa to tak chytilo, že som ho dochodila namiesto nej a potom ešte jeden. Niekedy som viac paličkovala, ale mala som dlhšiu prestávku kvôli deťom, teraz som sa k tomu zas dostala.....zistila som, že časopisy v ktorých sa dali nájsť zaujímavé vzory aj o paličkovaní už nevydávajú ☹ , tak skúšam či niekto nemá odložené nejaké staré, alebo ake náhrady za nich ešte dnes existujú....

zuzuh
5. feb 2011

Tento tyžden som dokončila tieto čiapky a stále sa trápim s tými háčkovanými hračkami 🙂

zuzuh
5. feb 2011

@daniella74 🙂 Pozeram ze byvame v jednom meste 🙂
https://picasaweb.google.com/szmine65/VertCsipk...
https://picasaweb.google.com/Marcsika158/Karacs...
https://picasaweb.google.com/pajuska27/BobbinLa...
Myslim ze tu by si nieco mohla najst.
Ja palickovanie vobec neviem ale sa mi to strasne paci.

daniella74
5. feb 2011

@zuzuh Veľmi pekne ďakujem, tie čiapočky sú prekrásne.Si veľmi šikovná. Áno, aj ja som pozerala, že sme z jedného mesta....z videnia sa poznáme (aspoň ja teba....keď nájdem nejakú vhodnú fotku, tak určite aj ty mňa,ale bráška určite poznáš)

zuzuh
5. feb 2011

@daniella74 Sa mi zda ze niekedy tu u nas v kulturaku bol nejaky kurz palickovania ale nesom si ista.

daniella74
5. feb 2011

@zuzuh ja som na taký chodila, ale to bolo ešte v nejakom 89 roku 🙂 potom ešte bol jeden neskoršie, ale potom som už nepočula....

zuzuh
6. feb 2011

@daniella74 Ja viem o nejakom ze bol tak cca 5 rokov do zadu.
Ale v meste v Centre na korze je jedna pani co robi rozne kurzy pre mamicky na materskej. Ucia sa tam rozne rucne prace - mozno vie aj palickovat.
Skus popozerat na tom picasawebe - tam urcite nejake navody najdes.

letuskah
6. feb 2011

@zuzuh jej ciapky su krasne, najviac ma zaujalo auticko a opica, budem starsiemu hackovat ciapku tak nieco vymyslim 🙂

@daniella74 ja som doma nieco palickovane zahliadla tak ked najdem naskenujem 😉 no ale ty si proficka oproti mne, ja tak retiazku a daky pruzok sme robili, mam aj ten nakres ale vobec sa uz nepametam ako sa to robilo 😕 od svokry som dostala knizku tak ked deti trochu odrastu dam sa na to, a v tej knihe je toho tiez dost tak ti to naskenujem 😉

daniella74
8. feb 2011

@letuskah Ďakujem. Ja mam jednu od Mičíka - Škola paličkovania, tiež je veľmi dobrá, má aj sadu nákresov k tomu a teraz som našla jednu peknú od Ivany Domanjovej - Paličkování, je v češtine, ale nájdeš tam dobré rady a viac takých moderných prvkov 🙂 Nejaké vzory mám z odložených starých časopisov, tak keby si aj ty niekedy niečo potrebovala, tak sa ozvi. Neboj, keď Ti detičky trocha podrastu skôr sa dostaneš k svojim záľubám. Moji už majú 8 a 5, tak už načase, aby som zas začala niečo také robiť, nie? 😀

zuzka72
8. feb 2011

Tak jsem vás konečně holky našla....máme už spraveny konečně PC tak jsem si stránku i uložila.... 😉

teri3
10. feb 2011

@svetielkoand super stránka a kopec ďalších inšpirácií 😉

zuzuh
10. feb 2011

Dnes som si bola dokupit chybajuce haciky a ihlice v lidli - maju akciu. Kupila som aj vlnu malemu na pulovrik.

@svetielkoand dobra stranka.
Sledujete este nejake ine forum?

teri3
10. feb 2011

@zuzuh ja som si tiež dnes v Lidli dopĺňala svoj ihlicovo-háčikový inventár a tiež nejaké vlny - teda doobeda manžel a poobede ja 😀

zuzuh
10. feb 2011

@teri3 a ktoru vlnu si si kupila?
Aj tu Rio? Ja som kupila len Lima.
Pacila sa mi aj ta Rio fialova - len ma nic nenapada co by som s nej mohla urobit. 😉

dievcatko84
10. feb 2011

@teri3
@zuzuh vy ste uz ake potvorky??? Ta ja zajtra idem do mesta a iste pojdem teraz aj do LIdlu 😉 jaaaaj a potom nemame co jest 😉 chi 😉