Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
10. feb 2011

tak to abych zkusila Lidl tady co? 😉 zdravím, už jsem 2. den v práci a nějak mám pc dost, takže jsem se až dnes koukla co nového 😉
takže háčky a jehlice, ......já marně scháním ponožkové jehlice, ale ty dlouhé (30cm) a je mi jedno jak silné, hodily by se mi 3,4, 5........ Nevíte některá kde se dají objednat? Já už jsem hledala všude možně a nic.........

@zuzuh čepičky moc hezké 😵

@svetielkoand a odkaz super, už jsem uložila pletení ze čtverců, příležitostně musím prozkoumat, to je úplně boží 😵 😵

teri3
10. feb 2011

@zuzuh kúpila som obidve, doobeda mi manžel kúpil jedno balenie tej fialovej Rio a poobede keď som ju zbadala, musela som kúpiť ešte jedno 😀

@iloha a to ako normálne že cca 30 cm dlhé tie ponožkové? Ak ma to napadne, pozriem Ti u nás, vedela by som Ti to potom nejako po kamarátke doručiť - ak by si ich chcela na milión percent 😉 u nás majú naozaj všeličo v ponuke

zuzuh
10. feb 2011

@teri3 A co z tej fialovej ides robit?

svetielkoand
10. feb 2011

@zuzuh
@teri3 ja som na nu natrafila nahodou a kedze tuto temu mam v oblubenych, hned som sa musela s vami podelit 😉

svetielkoand
10. feb 2011

@iloha prispevok vyssie je aj pre teba, pisem s malou na rukach 😉 🙂

teri3
10. feb 2011

no asi to bude až k budúcej zime, ešte mám čo teraz robiť...asi z toho bude šál a čiapka, ale ešte uvidím...

iloha
10. feb 2011

@teri3 jasně 30 cm dlouhé........dříve byly k sehnání normálně 20cm i 30 cm, ale teď ty dlouhé zmizely, ani na netu jsem je neobjevila..........
zkouším je teď objednat na odkaze od zuzuha................
tak uvidím, ale pokud se nazadaří, určitě bych tě využila 😉
@svetielkoand 😉

dievcatko84
10. feb 2011

@iloha ktore stvorcove myslis? hladam, hladam..neviem najst... 😒
ja som s malou u nasich...ocino sa citil chory, dost kaslal a tak..a nakoniec zistili, ze ma zapal pluc..je silny srdciar...takze viete si predstavit nas strach...no verime, ze bude dobre..uz sa citi trosku lepsie..spi komplet cely den aj s nocou hore je max hodinu za 24 hodin..mala mi chytila zapal hrtana...takze dalsia "super" vec..ja som chora, kaslem a boli ma cely clovek...takze vyborne...radost fungovat...takze tak kocandy...verim, ze ste na tom lepsie a ze ty @iloha budes uz dllllho v praci bez prestavky a Terezka bude v poriadku 😉
ja pocas sa snazim trosku robit zo sesthrannou dcerke vesticku, uz jednu ma a druhu jej chcem spravit tu aby mala pri chladnejsom pocasi 😉 potom poslem foto ;) a tak sa chystam sesternici sprvit deku pre babatko z tohto vzoru:

https://www.youtube.com/watch?v=QzzlVMwewnY
teri3
10. feb 2011

@dievcatko84 fakt super vzor 😉 a že prečo sme potvorky?

teri3
10. feb 2011

@iloha išlo Ti to objednať?

dievcatko84
11. feb 2011

@teri3 lebo teraz som nervozna, ze kedy pojdem do lidlu pozret vlny a haciky s ihlicami 😉

adus123
11. feb 2011

Ahojte maminky sikulky, ja sa pleteniu velmi nevenujem, ale moja babka by rada uplietla mojej 7 rocnej dcerke na jar nejaky svetrik na zips s kapuckou. Nemate nahodou niektora na to navod? Ak nie, prosim Vas, kde by som ho mohla zohnat? Velmi pekne dakujem za kazdu radu.

iloha
11. feb 2011

@teri3 vypadá to, že mám objednáno, ale zatím mi objednávku nepotvrdili 😉

iloha
11. feb 2011

@dievcatko84 http://valinka.wz.cz/rubriky/Pleteni/ a koukni se na pletení ze čtverců, zkusím sem dát kopii odkazu, ale nevím nešlo mi to ..........http://valinka.wz.cz/2010/10/Pleteni-ze-ctvercu...
ten svetr nemá chybu 😵

teri3
11. feb 2011

@dievcatko84 no ja som bola aj v stredu v meste (tiež bývame na dedine), že či to už náhodou nebudú mať, lebo skúsenosť mojej sestry je taká, že nie vždy sa s tými akciami utrafia do letáku 😉 . No ale akcia mala byť a naozaj aj bola od štvrtku, tak som vyslala manžela, nech to ide omrknúť a nech mi zavolá. Vedela som, že bude chmatačka a veru doobeda ešte boli aj háčiky - 3 háčiky za 1,29 - to je dosť výhodné - no a poobede ich už nemali. Takže ak máš možnosť, tak šup-šup, lebo už nebude. Oni v Lidli na tieto akcie nemávajú veľa tovaru. No a o tej vzorke sa mi aj snííívalo, už mám nápady, ako to využiť

@iloha veď potom daj vedieť, či Ti to došlo. No a to pletenie zo štvorcov - tiež som na to pozerala, ako fantasticky to vyzerá

ozaj baby, aj ste sa registrovali na tom sashe?

iloha
11. feb 2011

@dievcatko84 už jsem to zkoumala a vypadá to velmi jednoduše......... bude moc hezká, nezapomeň vyfotit 😵 , ať se můžeme pokochat

zuzuh
11. feb 2011

Zacala som robit synovi s tej Limi z Lidla pulover ale sa mi zda nejaka tuha.
Dufam ze po prvom vyprati zmäkne.

dievcatko84
11. feb 2011

@adus123 no mne velmi pomohli navody na mimibazar.cz 😉 skus tam kuknut pripadne si kup diana baby pre deticky strikovanie 😉

@iloha tak, ze iste je to zaujimave z tych stvorcov..hm....lakave...
@teri3 takze kupene 😉 haciky nemali 😖 a tak mam okrhle tie hrube, 7,8 myslim 😉 a potom tu chlpatu fialovu 😉 a este som stihla aj kupit malickej na narodeniny tu knizku o skriatkoch 😉 v PO uz nemali 😉 Mimochodom moj manzel je zamestnany v Lidl a tak mi dava vediet co a kedy ale toto sme teda poriadne zmeskali pre tie choroby 😉
Inak co som pisala, ze robim zo sesthrannou dalsiu vesticku..tak mi az do placu bolo na houby to vyslo..tak som to prastila do kuta..nechapem, je to rovnake ako ta co som obila z bavlnenej vlny a bola super a tato z vlny na figu.. 😖 inak iste urobim tu vzorku v decke a tak hodim fotky 😉

dievcatko84
11. feb 2011

@teri3 ja som na sashe zaregistrovana..zatial mam len komentare...tak uvidime 😎

dievcatko84
11. feb 2011

a este som vam zabudla povedaaaat!!! kuk na www.kniznyweb.sk a tam si dajte nalavo ten katalog co je zlavy, zenska v ciapke 😉 maju knihu hackovania za 3€, skusim hodit link 😉 http://www.kniznyweb.sk/jnp/cz/citatelia/vyber_...

iloha
12. feb 2011

@dievcatko84 Škoda jen v rámci SR ☹

zuzuh
12. feb 2011

http://www.praktickazena.cz/pdf.php
Neskusal niekto stiahnut? Ja som posielala Sms a ziaden kod neprisiel

dievcatko84
12. feb 2011

@zuzuh juj nie...ale paradne to vyzera... 😉 ale kedze som jedna z tych, ktora je ocenena statom nizsim rodicovskym prispevkom ako bol, takze nic nebude 😖 idem skusit ci sa to neda trosku obist 😉

dievcatko84
12. feb 2011

toto som nasla http://www.uloz.to/311585/prakticka-moderni-zen... ale nie je to to co si pisala ty @zuzuh 😖 ale aj tu su pekne pulovriky 😉 hlavne pre stihlejsie tie s tymi osmickami stredom je kraaaasny...ale nie pre mna 😖

dievcatko84
12. feb 2011

ahaaaa http://www.favecrafts.com/Crochet-Flowers/Hairp... dnes mam plodny vecer asi tu bude vela linkov 😉

dievcatko84
12. feb 2011

a poznate www.books.google.com? a zadajte crochet alebo knitting 😀

iloha
13. feb 2011

@emicka09 to jsi byla tedy plodná........... 😵
už jsem na to koukala