Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
13. feb 2011

@zuzuh určitě to zkusím ....jdu na to 😉 a napíšu

iloha
13. feb 2011

holky mám staženo děti a pletení (praktická žena), pokud chcete můžu vám to zkusit poslat na mail.............

zuzuh
13. feb 2011

@iloha Wauuu takze sa ti to podarilo - mne to neslo - nepsrisiel mi ziadny kod.
Ak mozes posles mi to?

iloha
13. feb 2011

@zuzuh a na tebe už mám e-mail, že?

zuzuh
13. feb 2011

neviem - napisala som ti preistotu IP

dievcatko84
13. feb 2011

@iloha DAKUJEEEEEM!!!!!
aj za ten odkaz na macesku 😉

dievcatko84
13. feb 2011

ktora ste to zhanala palickovanie? http://depositfiles.com/en/files/8gblzqqod

dievcatko84
13. feb 2011

tu je ta vzorka, minula som 100g klbko a ese jedno treba 😖 ale kupim uz bielu a na tu bielu cast chcem spravit kvietok z tejto farebnej a z tej bielej aby bolo peknucke 😉 verim, ze sesternicu potesi a jej babatko sa zahreje 😉 a potom foto vesticky tej nasej malej kocky 😉

dievcatko84
13. feb 2011
iloha
13. feb 2011

@dievcatko84 😵 😵 😵 ty jsi rychlík, moc hezké 😵

teri3
13. feb 2011

@dievcatko84 no super, pekne to vyzerá. Som sa chcela spýtať, čo si použila namiesto tej hrubej ihlice...alebo takú máš? No ale však ja dačo vymyslím, asi to závisí aj od hrúbky použitej vlny 😉

dievcatko84
14. feb 2011

@teri3 nie nemam ju a ani som nevedela zohnat, najhrubsia bola deviatka ale to bolo tenke 😖 ak som pouzila tu rurku papierovu co je na potrvinovej foliii. trosku tam este folii bolo tak sa to pekne na tom aspon smykalo 😉 ale zaroven nepadalo. Toto je vlna na 4-5 ihlice mozno keby bola tensia tak postaci aj ta hrubsia ihlica,ale pri tejto to boli velmi male dierky 😉

teri3
14. feb 2011

@dievcatko84 sme tuším na rovnakej vlnovej dĺžke, tiež som to skúšala na najhrubšej ihlici, akú mám - 8 a potom na tej rúrke od fólie. Ale asi ju mám na hrubšej rolke, lebo mne to pripadalo veľmi riedke, ale ja mám zase vlnu na 3 ihlice, tak to bude tiež asi tým 😉

dievcatko84
14. feb 2011

@teri3 sranda 😉 No iste to bude tou hrubkou vlny, mne toto je riedke,ale tak prijemne a sesternici dcerka sa ma narodit v maji, takze bude to na zakrytie este ked bude malilinka a ked bude sedkat tak bude jesen, tak na take prikrytie v kociku ci doma na gauciku 😉

adus123
14. feb 2011

@dievcatko84 ..vidis, to ma nenapadlo. Dakujem za tip. Urcite popozeram. Dakujeeeem.

teri3
14. feb 2011

@dievcatko84 no určite poteší a splní účel, vzdušná a pekná 😉

dievcatko84
14. feb 2011

ako je uz toto spravene....a vraj hackovane... hm...

teri3
14. feb 2011

@dievcatko84 a to nie je náhodou nejaká špeciálna vlna, niečo ako tá guličková, že sa zháčkujú len nejaké nitky?

dievcatko84
14. feb 2011

@teri3 no ja ti neviem, ale prislo mi to na FB zo stranky, ktoru mam oznacenu a chodia mi z nej novinky z hackovania...ale dali len foto 😖

zuzka72
15. feb 2011

@dievcatko84 a co to máš za stránku, bych si ji taky přidala na FB 😉 ...jak je to háčkované nevím a vestička je moc hezká a vzoreček je super, taky jsem ho kdysi pletla, ale jednobarevně...

dievcatko84
15. feb 2011

@zuzka72 Crochetville 😉 a ta vzorka je africky kvet 😉

zuzka72
15. feb 2011

@dievcatko84 děkuji už jsem se napojila...

iloha
15. feb 2011

holky jedná se o stužkovou příze SOLO fy ONline ..........já jsem si našla obrázek této šálky v časopise kreativ pleteme pro sebe a pro děti - tam taková šálka je 😉
a funguje to jako ta bambulková vlna - nabírá se za "očka" např. po 4 cm.

dievcatko84
15. feb 2011

@iloha tak to je uz aka sranda!

iloha
15. feb 2011

@dievcatko84 ale vypadá to moc hezky že?

dievcatko84
15. feb 2011

@iloha tak to teda ano 😉

zuzuh
16. feb 2011

Ustrikovala som malemu ponozky - no kedze mame vsade plavajucu - strasne sa mu na nej smyka - neviete ako by som to mohla poriesit? Chcelo by to na chodidla nieco protismykove.

letuskah
16. feb 2011

@zuzuh sprav mu tam bodky z farby na sklo, ona tak gumovatie, nemam to odskusane ale niekde son to citala 😉

zuzuh
16. feb 2011

@letuskah diky za radu a ako sa to potom perie?