Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

viktoria04
21. feb 2011

@letuskah ja som už zvedavá čo si pekné vytvorila,tak sa teším už na foto...dúfam,že ho uvydím

sonoio
21. feb 2011

@viktoria04 😵 😵 😵 no asi ano,neviem,ako sa to vlastne vola 😅 ale asi ano)

sonoio
21. feb 2011

@viktoria04 😝 😝 😝 no asi ano,asi to kazdy menuje inak 😉 😉 😵

dievcatko84
21. feb 2011

ahojte sikovnice 😉 chcem oznamit hlavne slovenkam, lebo neviem ci to patri aj pre cesku republiku akcia, ze v KIK maju vlny roznych kvalit a hrubok za 2,19€ za 150g (3x50g) a ku tomu ihlice zadara 😉 no nekup to 😉

lucia32
21. feb 2011

Som malej robila čiapočku, len sa mi zdá, že som to s dlžkou uši málinko prehnala, nasucho to nevyzerá zle, ale na hlávke mi to celkom nereže 😝 čo vy na to háčkarky??? Nejake je to tam velmi volné 😝 Som dlžku primeriavala ku kupovanej čiapke a tam sú tie uši tiež take dlhé a tiež to odstáva, ale je to dvojitý flís tak nie až tak ako tuto 😠 Ja by som to prehačkovala... na kolko robíte dlžku? Asi stačí na 4 riadky, že? Uberáte po 1 oko či po dve???

viktoria04
21. feb 2011

@dievcatko84 a metráž je tam dobrá?

zuzka72
21. feb 2011

@lucia32 ubírám po jednom oku a dělám jen 4 řady a 2řadami kr. sloupků obháčkuji 😉 je hezká tak ji třeba využije příští rok, ne? teď už stejně snad bude teplo...

zuzka72
21. feb 2011

@dievcatko84 dík, mrknu i u nás v KIK 😉

lucia32
21. feb 2011

@zuzka72 dík...ja ju aj tak prehačkujem 😀 😝 ja som na toto chorá...hladam si nejaký univerzálny návod, aby tie čapičky mali hlavu i pätu... pletiete vy podla nejakeho osvedčeneho návodu? hlavne tie uši 😉

zuzka72
21. feb 2011

@lucia32 já si většinou návody sestavuji podle svýho, podle fotky, nebo si stáhnu z MMB a hodně upravím, ale před tím udělám asi 20např. čepic než je to to pravý ořechový, takže jsem hodná teta co furt obdarovává dětičky 😀

lucia32
21. feb 2011

@zuzka72 tak toto je asi moja 4 uchatá... tak sa ani nečudujem, že nie je TIP-TOP 😀 Tak snad tá 50 bude už super 😀

iloha
21. feb 2011

@lucia32 moc hezká soupravička 😉 Jsem na tom stejně jako Zuzka 😉
Příští rok bude lépe sedět, třeba na culíčky bude super........... nám se většinou čepice povolí právě díky culíkům 😉
@zuzka72 a tvoje čepka též pěkňoučká.......... 😉
Já zatím nějak moc nepokročila, mám rozdělaný svetřík pro vnučku a švagrová chce baret pro Barču, ale mám málo příze a v Níťárnách prý je odstín vyprodán............., tak buď počká až dobarví nebo musí vybrat jinou barvu 🙂

lucia32
21. feb 2011

@iloha tak to skúsim na tie 4 riadky , ja ich tam mám asi 7 😝

zuzka72
21. feb 2011

@lucia32 i tak se 4řadami bude asi odstávat je to volnější, možná snad píchat do každého druhého..to by se trošku utáhlo

daniella74
22. feb 2011

@zuzka72 ďakujem Zuzka, určite by si to dokázala hravo aj ty, nie je to nič zložité....ked zvládaš také krásne čiapky, bola by to pre teba malina 🙂

daniella74
22. feb 2011

@letuskah dík, teším sa na foto, ja som včera dokončila nejaké malé veci, čo som dávno upaličkovala snáď každému a teraz som špekulovala ako som kde pridávala a uberala 🙂 , ale teraz sa snažím prísť na to, ako urobiť to vajíčko patchworkove veľmi sa mi to páči, kúpila som si stužky len tak na skúšku, že ako to pôjde, len málo 🙂) tak dnes to niekde musím pozrieť ......

dievcatko84
22. feb 2011

@viktoria04 neviem, lebo ma ju doma mama a potom ked pridu tak mi ju donesie (190km od nas 😖 ) ale povedala mi, ze su od 3-jok az po 4,5-ky ihlice rozne hrubky..tak asi aj metraz je k tomu... 😅

zuzka72
22. feb 2011

@daniella74 ne,ne, to bych nedokázala, na mě je to moc nimravý a moc soustředění, takže to opravdu obdivuji 😉

dievcatko84
22. feb 2011

@daniella74 aj ja sa na to chystam 😉 aha tu je mily navod 😉 http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5993 a este krasny napad http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5994

zuzka72
22. feb 2011

@dievcatko84 to je krásný, na to jsem koukala kdysi, ale to taky neumím.....

dievcatko84
22. feb 2011

@zuzka72 no urcite!! ked som pozerala tvoje fotky na FB nevyzeras na osobku co si len tak s niecim nevie poradit 😉
a moje vytvory pre sesternicinu dcerku co sa narodi v maji 😉 decka, a dve ciapocky, jedna tenucka a jedna hrubsia a celenka s prepinatelnym zapinanim aby sa dal nastavit obvod 😉

daniella74
22. feb 2011

@zuzka72 jéééj ty si zlatá, presne to som hľadala.....ja som si to minule vytlačila, ale bolo to tam na mňa moc mrňavé, tak som si to chcela ešte raz pozrieť, no nevedela som na akej stránke to bolo 🙂)))

daniella74
22. feb 2011

@dievcatko84 presne to som hľadala, dík za tu stránku, včera som to skúšala, ešte musím vychytať nejaké mušky a bude to OK 🙂

zuzka72
22. feb 2011

@dievcatko84 jůů moc hezký

dievcatko84
22. feb 2011

@daniella74 som rada, ze som pomohla 😉

@zuzka72 dakujem 😉

iloha
23. feb 2011

@dievcatko84 jako vždy na jedničku, tleskám 😉
Tak už jsem zase doma, tak budu nakukovat častěji a snad dotvořím svetřík pro vnučku a taky se pochlubím ...
Pro změnu máme zase nudli (ošklivou zelenou nesmrkatelnou) a kašel, večer měla 38,2, takže půjdeme za mudrou, co nám řekne .....

dievcatko84
23. feb 2011

@iloha tak vy si teda toho odkrutite..tak nech to rychlo prejde 😉
a tu je moje bolerko..

zuzka72
23. feb 2011

@dievcatko84 moc pěkné, to se ti povedlo a zajímavá vlna...jinak já byla u nás v Penny a ta akce není a nebyla, tak možná to k nám teprve dojde 😀

zuzka72
23. feb 2011

@dievcatko84 moc pěkné, to se ti povedlo a zajímavá vlna...jinak já byla u nás v Penny a ta akce není a nebyla, tak možná to k nám teprve dojde 😀

dievcatko84
23. feb 2011

@zuzka72 zuzi a penny je ako kik? Nie je to iny obchod?

zuzka72
23. feb 2011

@dievcatko84 aha, tož já to popletla a špatně se vyjádřila myslela jsem KIK, máme tu kik s penny spojené v jedné budióvě, takže V Penny ani v Kiku to nemají ☹ no ještě mě napadá, že ten Kik co myslím je textil a pak tu máme KIKA, jako nábytek-ale tam asi taky ne, že?