Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

iloha
23. feb 2011

@dievcatko84 to víš, školka............, ale docela jsem tentokrát i ráda, alespoň doma něco udělám..... 😀

iloha
23. feb 2011

@dievcatko84 a bolerko super... 😵
Podle tvého tvoření tuším, že též máte doma hodně skříní viď, a kazdý den něco jiného na sobě 😀 😀

dievcatko84
23. feb 2011

@iloha ved ja sa pre toto bojim za skolku...ja by som bola rada, ak by sme mali este druhe babatko a bola by som doma kym by si mala ako-tak zvykla aj zdravotne na skolku.. 😖 no ved uvidime 😉 No nemame ich tak vela a hlavne teraz ked budem prehadzovat teple oblecenie za tensie tak chcem dat do vreca vsetko co nenosime ci co je male, lebo to je zbytocne toho vela a cely cas sa ho ani nedotkneme 😉 A zase strikovane veci su v tom super, ze casto ich ma mala aj dlhsie ako by mohla mat 😉 fajne sa to prisposobuje tomu ako dieta rastie 😉 takze rada strikujem ci hackujem 😉 aj z tohto dovodu 😉

iloha
23. feb 2011

@dievcatko84 moje švagrová má dvě holky - Barču teď v květnu jí bude 5 a Nikolce byly na konci ledna 2.
Barča ještě nechodí do školky, chodila jen loni s naší Terezkou do "miniškolky" - tzv. chvilky bez maminky 1x týdně (na podzim, to bylo Niky necelý rok a přes podzim měla chuděra 4x antibiotika, protože Barča z miniškolky přinešla rýmu a kašel a malá to měla okamžitě na průduškách.....takže Barču ani nezapisovaly a k zápisu jde až letos jako předškolák...., ale myslím, že Barča bude v pohodě, ale Niky asi ne, i teď co je doma, má věčně nudli, kašel, nebo vyrážku, prostě je daleko chytlavější.................Barča to vysmrká a vykašle a je za 2-3 dny fit....., naše Terezka alespoň nemá dlouho horečky, max. tak 1-2 dny a většinou je do týdne v pohodě......, ale tím, že ve školce jsou "silnější" jedinci, kteří tam chodí pořád a pořád s nudlí a kašlem, paní učitelky sice nadávají, ale děti stejně vezmou..... prostě rodiče řeknou, že do práce musí a dítě nemá teplotu, tak co chtějí, že to roznášejí dál jim je jedno..........,takže sotva se z toho vyhrabe, tak do týdne to většinou chytne znovu a já nechci aby z toho bylo něco horšího a musela pak dostat atb....., pokud jí v noci kašel nebudí a spí, nudle není zelená, tak je mi to taky jedno, ale většinou se to do týdne zahustí - zezelená a pak se i budí......
Máš pravdu že pletené či háčkované věci většinou vydrží déle, Terezka měla jeden pletený svetr cca přes dva roky i s kulíškem, teď ho nosí vnučka 🙂, pořád je zatím bez žmolečků a hřeje. ... Teď nosí už třeít zimu svetr s příměsí mohéru, ale nesmí mít pod to krátký rukáv, protože jinak nadává jak špaček, že jí to kouše 🙂 , ale už jí jsou krátké rukávky, tak bude muset taky z domu......a já vymyslím něco jiného, aby byla vybavená na další zimu 😵

dievcatko84
23. feb 2011

@iloha no to ti poviem, za tie skolky je to fakt o drzku 😖 a Terezka bude vzdy krasne vyobliekana, ved taku sikulku mamku nema kazdy 😉

dievcatko84
23. feb 2011

tak a tu je dnesne bolerko 😉 zapinanie je na patentku pod kvietkom 😉

daniella74
23. feb 2011

@dievcatko84 peknučké.....a tu je môj pokus o patchworkove vajíčko.celkom sa mi to zapáčilo, musím si kúpiť viac polystyrenových vajíčok 🙂

iloha
23. feb 2011

@dievcatko84
@daniella74 holky, vy jste ďáblové 😵 😵 😵 nestačím obdivovat 😵

teri3
23. feb 2011

@iloha to si presne napísala s tou škôlkou, je to ťažké - verím, že aj pre tých rodičov, ktorí už sa ponáhľajú do práce, ale aj pre tých, ktorých deti si to zase donesú domov ☹ .

@dievcatko84 @daniella74 ste šikuľky, krásne výtvory 🙂

dievcatko84
23. feb 2011

@daniella74 jeeeeeeej!!! Si ma teraz uz nahnevala, musimsa do toho pustit aj ja 😉 vyzera to veeeeelmi lakavo!! 😉

daniella74
24. feb 2011

ďakujem dievčatá, dievčatko84, nehnevaj sa......to vy ma tu stále nakopnete do nejakej činnosti, všetky ste tu také šikovné a veľmi aktívne, tak nemôžem zaostávať 😀

zuzuh
24. feb 2011

wauuu ale ste tu toho stihli.
Ja momentalne nic nestiham- stale strikujem malemu ten pulover ale musim dost casto upravovat lebo nemam k tomu ziaden navod a zda sa mi ze mali zo dna na den je stale vecsi a vecsi. 🙂

@daniella74 - kde si kupila to polystyrenove vajicko?
Uz pomali bude aj mne treba nieco nove urobit na velku noc.

zuzka72
24. feb 2011

@dievcatko84 tak jsem dnes opět byla v Kik a už tam mají tu vlnu i s jehliceme 😵 to je taky pěkný a jak to děláš do toho Ypsylon, jak je v návodu na MMb? myslím to bolerko

dievcatko84
24. feb 2011

@zuzka72 No ja som to spravila tak, ze som spravila retiazku kratsiu ako mi bolo treba, tam jen apisane, ze 30cm na takmer 2r dievcatko a nasej to fakt sedelo 😉 takze asi 28cm a dlhe stlpiky stale rovno asi 8-8,5cm potom som v kazdom riadku na zac aj na konci splieatla po dva predposledne (ci po prvom hned dalsie dva na zaciatku ked sa ubera) ked som to mala (sikmo merane)10cm tak som isla 5cm rovno a tak v kazdom riadku na zac aj na konci pridala tak, ze dva ds do jedneho az kym nebola potrebna sirka a potom zase 8-8,5 rovno,ale to som uz prekladala na poovicu a merala ze aby to bolo cca rovnako 😉 a potom prelozis a zosijes tie rovne strany iba. A tak otvoris a obhackujes. je to velmi jednoduche a fakt podla mna efektne 😉 mala v tej zelenej bola vcera cely den 😉

zuzka72
24. feb 2011

@dievcatko84 jj tak to je jako ten návod na MMB jen já mám kluky, takže ti by v tom asi nechodili, že 😝 škoda 😖

dievcatko84
24. feb 2011

@zuzka72 ja nerozumiem... no ja viem, ze toto si myslela a ku tomu som pisala ako som robila 😉 ale tiez mi je otazne, ze naco ti to je 😉 si tak myslim, reku ved jej chlapcekovia by smiesne vyzerali v dievcenskom bolerku 😉 ale budis 😉 chi 😉 uz chystane oslavu? 😉 sa to krati 😉

zuzka72
24. feb 2011

@dievcatko84 jejda, né nechci to dělat 😀 jen mě zajímalo jestli je to dělané podl toho návodu, nic víc 😝 prostě jen ze zajímavosti, tebe nikdy nic nezajímalo??? 😉 možná si někdy udělám na sebe, ale to je hudba budoucnosti.... 😀

zuzka72
24. feb 2011

@daniella74 ty jo...šikovná 😉

dievcatko84
24. feb 2011

@zuzka72 chi 😉 Inak ja som tiez spekuloala, ze spravim pre seba...ale neviem ci sa mi to hodi...akosi mam "prilis nadelene" a hlavne po kojeni 😀 tak neviema ko to bude vyzerat 😉

zuzka72
24. feb 2011

@dievcatko84 tož to já jsu klidná, já bych lupou hledala 😀 😀 😀 😀 😀

daniella74
24. feb 2011

@zuzuh v SB som ho ešte nestretla, ale v PO viem o 2 miestach kde ho majú - v umeleckých potrebách, to je trocha nižšie od Kriváňa v takom dvore a potom v jednej maličkej galanterke kde dosť často chodím a to je tiež vo dvore, vchádza sa tam hned pri detskom obchode Motýľ

lcsisi
24. feb 2011

Ahojte kočky, neháčkuje niektorá z Vás čiapočky podľa Nextu??alebo mi neviete niekoho poradiť?ďakujem krásne...silvia

lucia32
25. feb 2011

Tak moje najnovšie dielo ...dik za tie uši, som ich prehački a vyzera to ovela lepšie 😉

iloha
25. feb 2011

@lcsisi Myslím, že všechny tu raději dělají svůj vlastní originál......... 😵
ale o co bys měla zájem? 😉

iloha
25. feb 2011

@lucia32 Dopadlo to suprově, úžasný setík 😵

lucia32
25. feb 2011

@iloha Dííík ...

lcsisi
25. feb 2011

dakujem za odpoved...🙂)), ja by som chcela nejaku bekovku a k nej stucky.....mozno jezkovy komplet alebo macickovy...neviem....silvia

zuzka72
25. feb 2011

@lcsisi já dělám i čepičky Next, nebo spíš čepičky svý a dám tam opici 😝 ..co potřebuješ? 😉 a mrkala si na MMB.cz?
@lucia32 krásné 😉