Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

klarka1
8. mar 2011

@lucia32 dělám stejně jako zuzka72 a čapky krásně sednou, mám hotovou další, jen dodělat nějakou ozdobu je to pro holčičku, tak nějakou kytí 😉
@zuzka72 pěkná, pěkná 😀

klarka1
8. mar 2011

tak přikládám můj nový výtvor 😀

klarka1
8. mar 2011

tady je

dievcatko84
8. mar 2011

@klarka1 krasna, take sa mi velmi paci, jednoduche a velmiefektne 😉

lucia32
8. mar 2011

@zuzka72 takže 12 a 112 a opäť 112 , či tam máš preklep? Idem teraz na jarné z priadze, tak chcem aby to pekne vyšlo...
@iloha takže dve prvé rady rozpletáš na 2DS ? zaujimavé, vyskúšam...tvoje čiapky vyzerajú dobre...

lucia32
8. mar 2011

@klarka1 velmi pekná, práve dokončujem niečo podobné, ešte okvetný lístok a cvaknem... len som ihlu niekam zapatrošila, hlavne, že som bola v galanterke, priadzu nakupila ale ihly ma ani nenapadli 😝

klarka1
8. mar 2011
zuzka72
8. mar 2011

@lucia32 je to přesně podle toho návodu co jsem vkládala včera a dnes ho sem dala i @larka1 no a samozřejmě, že tam mám překlep 😀 je to vždy o 1očko víc...

lucia32
8. mar 2011

A tu je

klarka1
8. mar 2011

@lucia32 tak ta se taky povedla 😉

holčiny hoďte mi sem pár tipů, kde koupit přízy za levnějc 😉na netu, já kupuju zatím u nás v galantérce, ale nemají moc barev na výběr, nyní háčkuju z Camilly 😀 díky

iloha
8. mar 2011

@dievcatko84
@teri3
@klarka1
@lucia32
@zuzka72 ty jo, vy jste se dnes rozjely 🙂 Doufám, že jsem na některou nezapomněla, pokud ano, omlouvám se 🙂
všechny modely jsou suprové🙂
Na očním pohoda, už doznívájící zánět spojivek, tak ještě 10 dní kapat do levého očka a v pondělí by mohla pokud bude na ušním i pediatrička spokojená do školky.......

Já ráno vložím taky čepku - další černý baretík v fialovou kytkou pro nějakou 3letou slečinku 🙂 Zkusím to nafotit na našem modelu, jestli bude ochotna.
Levné příze... no nevím já zjistila, že to je skoro všude stejné, takže raději objednávám rovnou u výrobce, poštovné je tam taky a mám to většinou všechno najednou a od jednoho. Ale už jsem využila i mmb, ale pokaždé mi napsaly že daný odstín třebas mají jen jednou, nebo není a sháněla jsem jinde, takže většinou jen v případě nouze. Tady v galanterce moc výběr není, takže většinou ulítnu v Nymburce anebo na netu a zásoby mám tak na sto let 🙂))

iloha
8. mar 2011

Jo ozvala se mi dnes paní z Slovenska na ty jehlice, že už mají připravený balíček, čekají jen na peníze, ale omlouvají se, protože zapomněla poslat dispozice 🙂
Takže jsem hned poslala korunky ať můžou jehlice dorazit..........všem vám děkuji a už se těším na balíček 🙂

zuzka72
8. mar 2011

@iloha Tak super, že se ti podařili jehlice..
Dnešní, ale fotila jsem to teď večer, tak je to houby kvalita...ta okrová je ve skutečnosti sněhově bílá a ta tmavá je ve skutečnosti černá+zelený fosfor

teri3
8. mar 2011

@iloha no si milá, že si pochválila aj mňa, ale ja som sem dnes žiadne fotos nedávala 🤐 . Super, že ihlice budú...ozaj, čo s takými veľkými vlastne robíš?

baby ja asi prestanem chodiť do tejto témy. Ma deprimujete, keď tak rýchlo robíte 😲 😨 😝 😅 😉

pata31
8. mar 2011

Ahojte, mozem sa k vam pridat? tiez mam hobby hackovanie ciapociek...a som stale pozerala do temy o hackovani a tam nikto uz dlho nic nepisala a vy sa v pleteni o hackovani bavite 😝 😀
tak pridavam fotky nejakych mojich vytvorov 😉

dievcatko84
9. mar 2011

@pata31 ahoooj 😉 krasne!!! No my sme take pletiarko-hackoidno-vysivacie-palickovacie spojenie krasny a inteligentnych zien 😉 sup ku nam 😉 chi 😉

iloha
9. mar 2011

@zuzka72 Ďáble, moc hezké 😵 ..........já jdu fotit a pak jsem přihodím, tedy jestli to na tomto pc zvládnu 😒

@pata31 no jasně přidej se, výtvory taky moc hezké 😵
prostě máme zase o jednu šikulku tady více 😵 😵

zuzka72
9. mar 2011

@teri3 nevím, co s jehlicemi plete @iloha, ale já je používám na pletení kruhových sedel u svetrů a tady např. této vesty... já totiž nesnáším kruhové a nervy mi ujíždí 😝 když musí něco plást na nich a to jich mám doma asi 30kusů a nepoužitý-takže k ničemu...

zuzka72
9. mar 2011

@pata31 ahoj, moc hezké, jsi šikulka....

klarka1
9. mar 2011

bré ranko
😉
@pata31 jéé krásné výtvory a vítej 😉

pata31
9. mar 2011

dakujem, baby...ja zase len hackujem, zacala som pred rokom cca, naucila som sa podla youtube 😉 😝 😀
ale tak mozno sa tu nieco priucim a ma inspirujete aj na ine rucne prace... 😝
aj ked uz teraz nestiham, bo mam objednavky od kamosiek, tak po veceroch do dvanastej len hackujem 😝

iloha
9. mar 2011

@zuzka72 já taky nesnáším kruhy, tak se vyhýbám velkému počtu ok, a právě že to co jsi vložila, bych ráda vyzkoušela, ale ty ponožkáže prostě zatím nemám 😒 a sedlo co jsem chtěla dělat na vestu do kruhu jsem nakonec dělala na dvou a sešila na jedné straně, bylo to děsné a nesedí mi to, takže to leží ve skříni a čeká na rozpárání a předělání 😒 tedy někdy 😉

lucia32
9. mar 2011

@pata31 Paťka vitaj medzi nami, ja som tu tiež ešte len krátko, hačkovacie šialenstvo ma chytilo pred Vianocami 😀
Pekné, veľmi pekné čiapočky 😉

iloha
9. mar 2011

Jinak jsem děsně líná plést obrace, takže pokud je to možné tak pletu všechno na čtyřech do kruhu a jen hladce 😀 , a na mě nebo mm, atd. potřebuju ty dlouhé, tak teď už to víte 😀

lucia32
9. mar 2011

@zuzka72 a ta fosforová aj svieti? 😀

pata31
9. mar 2011

baby a vy za jeden den aj viac ciapociek spravite??? 😕 to sa mi este nepodarilo...ale tak zase cez den sa musim aj dietatu venovat 😝 😀 mne to trva tak dva dni cca, podla toho, ako sa mi dari a ako vela na nete cucim 😝

iloha
9. mar 2011

@pata31 no jak kdy, zimní dokážu tak tři za den (háčkované), pletené většinou jen jednu, někdy k tomu nákrčník.... no a háčkované většinou ty dvě dám........... ale co chodím do práce tak nic moc, většinou tak jedna večer, ale někdy třebas týden nic, protože se snažím aby i naše dítko, švagrovic holky a vnučka nebyly ošizeny 😉 Teď už delší dobu dělám vnučce svetřík, chybí mi asi pět cm rukávů, sešít, obháčkovat, knoflíčky a direčky, ale do toho dělám pořád někomu nějakou čepku, takže mi to tu stojí, protože jak píšeš musím se i věnovat dítku, vařit atd..... a ještě jdu občas do práce (pokud jsme zdrávy), takže času na hobby nic moc 😀

pata31
9. mar 2011

@iloha juj, to som taka pomala? ale ked ja to neviem rychlejsie 😅
ale hadam sa casom zlepsim este 😝 ked ja musim stale pozerat, ze kde picham ten hacik...keby som nepozerala, tak asi by to slo rychlejsie ci co 😀

klarka1
9. mar 2011

@pata31 taky jsem začátečník a čapku motám cca 2 večery 😝

iloha
9. mar 2011

tak tady je ............... 😉