Pletieme a háčkujeme pre detičky

adik64
4. aug 2008

Ahojte maminky aj nemaminky,

určite je nás tu dosť šikovných žienok, ktoré rady pletú pre svoje detičky. Dúfam, že sa nás tu zíde čo najviac a budeme si môcť navzájom vymieňať rady, skúsenosti, vzory a pod. Ja sa momentálne viac venujem vyšívaniu, ale keďže máme na okolí viacero bábätiek, rada by som aj čosi uplietla. Na "dospelácke" pulóvre si netrúfam, ale také bábätkovské jednohubky by som snáď zvládla. Bohužiaľ, nemám odhad, aké rozmery také malé bábo potrebuje a neviem ani natrafiť na žiadnu stránku s peknými modelmi :-/ Vlastné detičky zatiaľ nemám, ale časom plánujeme, takže určite sa mi zídu inšpirácie od výmyslu sveta 🙂
Teším sa na vás 🙂

zuzka72
10. mar 2011

@iloha tož já ti na FB napsala tak hezkej komentář a ty to smázneš 😀 😀 😀 😝 Mám pro tebe kšeft, jedna paní chce 2 tvé čepičky, ona je chce po mě, ale je to tvůj výtvor, tak ti to přenechám, nevadí? 😉

dievcatko84
10. mar 2011

@iloha krasne! a ja sa vas este na navod iste bude pytat 😉 teraz idem robit detickam do skolky rozpravku o troch prasiatkach a vlkovi a spekulujem, ze uhackujem aj domceky..no to je zatial vsetko v hlave..snad to vyjde a potesim ked pojdeme na babkove divadielko prave o tejto rozpravocke 😉
@zuzka72 ze jaka paradna mysicka 😉 ja sa chystam na rok na tu co je cela ciapka ako mys bola pred casom na mmb ale uz nejdem tento rok az na rok, nech ma nasa Miska svoju Mysku 😉
a tu je svetrik 😉 no modelka mala v telke "mikiho mauza" takze som musela improvizovat a pozoval svetrik 😉

zuzka72
10. mar 2011

@dievcatko84 tak ten je nádhernej...

myslíš tohle?
http://www.mimibazar.cz/navody.php?user=

dievcatko84
10. mar 2011

@zuzka72 dakujeeem 😉

dievcatko84
10. mar 2011

@zuzka72 to co za odkaz?

dievcatko84
10. mar 2011

@zuzka72 heeeej 😉 peknucka,z e? super napad!!!

zuzka72
10. mar 2011

@dievcatko84 zrovna včera jsem ji viděla na holčičce ve městě, vypadá fakt dobře 😉

lucia32
10. mar 2011

@iloha tá je pekná, vyzerá tak jemne, mäkko, z akej vlny( značka) je to pletené?
Všetky myšky sú super....
@ankan akú čapicu pre chlapca si myslela? Ja väčšinou pletiem len pre svoje kočky ... a na tú oranžovú čo máš si brúsim zúbok aj ja, len ešte kúpiť nejakú mäkkučku priadzu 🙂
A pripájam môj včerajšodnešný výtvor 😀

lucia32
10. mar 2011

@dievcatko84 pekný svetrík, miky mauz fičí aj u nás 😀

zuzka72
10. mar 2011

@lucia32 moc hezký 😉 na ty holky se člověk může vyřádit, ozdůbky, korálky, no, ale s těma klukama, to moc nejde 😢

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 Zuzi nevadí, ale pokud si je chceš udělat klíďo můžeš, nejsem háklivka 😵
Jinak šup sem s kontaktem 😀
@lucia32 je to bavlněná camilla

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 Zuzi nestěžuj si 🙂 , myslím že i vy máte určitě víc než jednu čepku, barev je hodně 😀
Já tu neustáe poslouchám jestli bude mít taky bekajznu, ale barevnou 🙂, teď mi holky na fleru napsala nějaká paní, jaké barvy jsou k dispozici..............jsem zvědavá co z toho bude, prý by chtěla asi tři.

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 škoda, mohla jsem si přečíst komentář, já to chtěla dát do fotek, a blbě jsem to nahrála ☹

iloha
10. mar 2011

@dievcatko84 šatky jsou slaďoučké, kytičky bych tam žádné už nedělala, ta stužka je suprový nápad 😵 😵
@lucia32 😵

iloha
10. mar 2011

Bohužel už budu muset asi v pondělí do práce, tak zase asi zvolním tempo 😠

dievcatko84
10. mar 2011

@iloha dakujeeem 😉 si si citala komentar,ze? To je taka "prajna kamaratka" 😉 takze vzdy ma s niecim problem 😉 😅 Neboj nic, v praci aspon vypnes od detskych chorob 😉 Hlavne nech je kocka uz zdravucka 😉

zuzka72
10. mar 2011

@iloha ne, ne, já ti to přenechám, já mám tu od holek dost zakázek 😉 prostě nemusím furt něco, chci i něco klukům mojim a zkoušet nové a občas něco na výdělek 😉 chápeš, tohle ti nechám 😵 na FB Petra Emiko, napiš jí, že jsi ode mě a domluvte se, chce tuším fialovou s tou žirafkou a nějakou miminkovskou růžovou 😉
@iloha nevadí napíši ti nový komentář 😀

klarka1
10. mar 2011

pěkný den

@lucia32 čapka je naprosto božská, nebyl by návod na tu zajímavou kytičku na ní, prosím 😅

klarka1
10. mar 2011

moje poslední 😉

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 ok, napíši Petře Emiko 😉 , díky.
@klarka1 Paráda 😵

zuzka72
10. mar 2011

@iloha není za co 😉 víš co by mě zajímalo, jak děláš ty zvířata, to podle předlohy, nebo jen tak od oka? (myslím ty na těch čepkách 😉

klarka1
10. mar 2011

@zuzka72 zvířátka bych taky ráda uměla 😀

iloha
10. mar 2011

@zuzka72 to nejsi jediná, ale bohužel od oka, takže návod jaksi nemám na nic
😀
prostě jsem si namalovala želvičku a snažila se jí tak udělat 😉

zuzka72
10. mar 2011

@iloha tak to nevím, zda bych zvládla 😀 cokoliv z obrázku, ale zvířata to asi ne 😀 i když tu myš šedou jsem dělala taky jen z obrázku, no ono asi, jako co, no raději 10 čepiček než 1 opicu Next, ty jsem dnes udělala 2 a jsu vyřízená 😀 je to šílená drbačka 😝 a těch nití, mě tohlre nebaví 😀

klarka1
10. mar 2011

@iloha tak to klobouk dolů, já na vše musím mít návod 🙄

@zuzka72 opička je parádní návod na ní je na MMB, ale ještě jsem jí nezkoušela, motám čepice o závod 😀 a jinak klobouk dolů i tobě, za to všechno co jsi schopna stihnout 😉

ankan
10. mar 2011

@lucia32 myslela som tú čo má tvoja Natálka na str. 88.Myslím, že by ten vzor mohol byť aj pre chlapca, asi som tú prosbu moc skrátila. Tá pomarančová je úplne ľahučká aj keď pani píše v návode, že náročná. Ak sleduješ ako sa ti vzor ukazuje nemusíš ani čítať popis. Ja som si spravila nákres podľa značiek a robila som to podľa neho, ale len preto, aby som vedela koľko a kde pridávať. Potom už to išlo samé. Skôr by som povedala, že tá modrá bola ťažšia. Hlavne to krytie uší, tam bolo treba háčkovať zadné reliefne stĺpiky cez krátke... 🙂

zuzka72
10. mar 2011

Dnešní opičky

lucia32
10. mar 2011

@ankan návod je z MMB http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5960

@klarka1 tu kvetinku som dnes len tak podla obrazku, ale v robote som si zhruba niečo poznačila, zajtra som mimo ale v sobotu ti to hodím...

No nič, idem hački bekovku...

teri3
10. mar 2011

@ankan no tie šaty som robila len z DS a ten stred je z takého vzoru ako čiapka, tú idem pohľadať....tu je to:
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5541
a inak mala som od kamarátky urobený strih, aké to chce, čiže som pomaličky pridávala podľa potreby 😉